Izraelski atak w Syrii i zdecydowana reakcja Damaszku!

Zestrzelenie przez Izrael irańskiego drona i zniszczenie izraelskiego F-16  „The Jerusalem Post” określa początkiem otwartej wojny. Izraelskie naloty na irańskie i syryjskie cele gazeta nazywa „sceną otwarcia potencjalnie szerszego konfliktu, który wybuchnie, jeśli Iran będzie nadal starał się umocnić swoją obecność w nowej Syrii” – czytamy w artykule „The Jerusalem Post”. W opublikowanym po godz. 23 nagraniu izraelski premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że „Iran bezczelnie naruszył suwerenność Izraela” oraz że „Izrael uznaje odpowiedzialność Iranu i jego syryjskich gospodarzy za dzisiejszą agresję”. (polecam przy okazji nagrania jack caleib na YouTube w tym temacie).

10.02.2018 –  Izrael przechwytuje irańskiego drona nad Wzgórzami Golan, (wideo), który wleciał w ich przestrzeń powietrzną z terytorium Syrii. W odwecie za drona siły powietrzne Izraela w sile 8 F-16I Sufa zaatakowały bazę lotniczą T4, koło Palmiry –  w której działa irański sytem sterowania dronami wykorzystywany do infiltracji i likwidacji pozycji Państwa Islamskiego (ISIS) we wschodniej Syrii.

Rzecznik IDF stwierdził, że „w odpowiedzi na ten akt agresji przeprowadzono uderzenia na cele irańskie na terytorium Syrii”. W akcji miała wziąć udział „znacząca” liczba maszyn, które dostały się w „zmasowany ogień obrony przeciwlotniczej”. 

Zadziałała syryjska obrona przeciwlotnicza, w której skład wchodziły stare systemy S-200 oraz nowsze systemy BUK. Strącono co najmniej jeden izraelski samolot (F-16), który rozbił się na terenie Izraela. Obaj piloci się katapultowali nad Izraelem w pobliżu wioski Harduf w północnym Izraelu (okupowana Palestyna). Pilot zmarł w szpitalu, nawigator jest w ciężkim stanie. (WIDEO)

Zastanawia mnie tylko, dlaczego wśród wraku chodzą osoby w kombinezonach ochronnych (zdjęcie powyżej) i do tego sprawdzają promieniowanie za pomocą licznika geigera? Przychodzi mi na myśl w takim wypadku broń radioaktywna. A że Izrael kupuje wszystko jak leci od USA to taka broń z uborzonem uranem wcale nie musi byc zaskoczeniem. Sami Amerykanie przyznali się do jej używanie w Syrii (USA używało w Syrii amunicji ze zubożonym uranem) [1]

Poniżej screen zmateriału wideo z tego wydarzenia. Okazuje się, że z wraku F16 coś wybuchło. Musiało być toksyczne, by ściagnąć ekipę w kombinezonach – co potwierdzałoby to moje podejrzenia o jakąś zakazaną broń radioaktywną, bo jeżeli miała to być broń konwencionalna to przyjechaliby saperzy.  WIDEO (ale zaznaczam – to tylko gdybanie).

Wg Iranu i sojuszu Syrii w sprawie agresji i argumentów Izraela o rzekomym dronie twierdzą wspólnie – to jakiś absurd!

Doniesienia o zestrzeleniu irańskiego drona latającego nad Izraelem oraz o zaangażowaniu Iranu w atakowanie izraelskiego myśliwca są absurdalne (…) Iran jedynie udziela porad wojskowych państwu syryjskiemu” – oświadczył rzecznik MSZ Iranu Bahram Kasemi, cytowany przez irańską telewizję państwową. (…) W oświadczeniu sojusz poinformował, że Izrael zaatakował bazę dronów w środkowej Syrii. Drony opuściły bazę T4, żeby przeprowadzić rutynową operację przeciwko Państwu Islamskiemu na pustyni w Syrii. „Kiedy baza została zaatakowana nasz samolot wciąż leciał nad miastem Sochna w kierunku pustyni” – poinformował sojusz. Sochna to miasto na północny wschód od Palmyry w środkowej Syrii.

CZYLI KTOŚ TU KŁAMIE DLA CELÓW ESKALACJI KONFLIKTU.

Drugi atak Izraela

Po pierwszym ataku, Izraelczycy zamknęli swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów cywilnych i zaatakowali ponownie. Tym razem, celem było „8 syryjskich oraz 4 irańskie obiekty” pod Damaszkiem (głównie należących do 104-tej Brygady), a wśród nich syryjskie systemy obrony przeciwlotniczej.

„W odpowiedzi na akt irańskiej agresji, przeprowadzono dziś uderzenia powietrzne na dwanaście celów na terytorium Syrii, w tym trzy baterie obrony przeciwlotniczej i cztery cele irańskie, będące częścią irańskiego kompleksu wojskowego w Syrii”.

Ten atak był rzekomo odwetem za zestrzelenie izraelskiego F-16.

Na utratę własnej maszyny syjonistyczne władze zareagowały serią wściekłych ataków na cele wokół Damaszku – atakując lotnisko wojskowe Al-Mazzeh na obrzeżach stolicy, oraz potencjalne miejsca dyslokacji syryjskiej obrony przeciwlotniczej i zgrupowań „wojsk irańskich” [mapa – uderzenia żydowskie zaznaczono na niebiesko]. Nie wygląda jednak na to, by wyrządziły one większej szkody.

Oprócz tego, nad Syrią udało się zestrzelić także wiele żydowskich rakiet, wymierzonych w cele nieopodal Damaszku. Jak widać, syryjska obrona przeciwlotnicza (S-200 oraz prawdopodobnie i MI-25PD.) była w stanie pełnej gotowości bojowej, przygotowana na kolejne wtargnięcia żydowskich samolotów i rakiet w przestrzeń powietrzną Syrii. (xportal.pl)

Jedna z rakiet należy do systemu S-200 Wega potwierdzając ich użycie na największą skalę przez SAA od poczatku wojny w Syrii!

Uzupełnienie:

Jak się okazuje izraelskie samoloty atakowały cele, które wskazali im „umiarkowani opozycjoniści – czyli Wolna Armia Syryjska (FSA)”. Z czego są bardzo dumni! [2]

Dowódca opozycji syryjskiej przekazał Izraelskiemu lotnictwu listę, na której wskazano 12 obiektów należących do armii Assada i Iranu, podały izraelskie media. 

Po pierwszych komunikatach izraelskich, mówiących o wielkim sukcesie tego ataku który miał „charakter obronny”, Tel Aviv zakwilił, prosząc o pomoc Federację oraz USA, odblokował też część swojej przestrzeni powietrznej poza rejonem leżącym na północ i wokół miejscowości Szfaima (20 km na północ od Tel Avivu pomiędzy Herzlija a Natania). Od razu, w pierwszych komunikatach izraelskie wojsko podkreślało, że bronili się Syryjczycy i na pewno nie została użyte rosyjskie systemy przeciwlotnicze. Następnie Izraelczycy zwrócili się do Moskwy z oficjalną prośbą o pomoc w deeskalacji sytuacji w Syrii, a dokładnie na granicy syryjsko-izraelskiej. Prośbę tę Izraelczycy wysłali po nadzwyczajnej naradzie jaką przeprowadzili „premier, minister obrony oraz wojskowo-polityczny establishment Izraela”. W wysłanym posłaniu Izraelczycy piszą, że „ sprawę dzisiejszego incydentu Izrael uważa za zakończoną i nie jest zainteresowany w dalszym eskalowaniu naprężenia”.

W odpowiedzi, MSZ Federacji Rosyjskiej zakomunikowało iż „absolutnie niedopuszczalnym jest powodowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa rosyjskich wojskowych, którzy znajdują się w Syrii zgodnie z prawem na zaproszenie legalnego rządu Syrii by walczyć z terrorystami” (kodluch.wordpress.com).

Syryjczycy uważali od samego początku, że zestrzelili więcej niż jedną maszynę. Oprócz F16 stracili według analiz i informacji:

 • izraelskiego Apache a parę maszyn musi pójść do naprawy. (WIDEO 2 RT)
 • 1 samolot Izraela strącony w nocy (czyli najpewniej podczas pierwszego nalotu, bo nagranie z kamery przemysłowej jest zrobione w nocy!). Czyli mamy już co najmniej dwa izraelskie samoloty uziemione przez Syrię!  [wideo]

Ah ten przewrotny Izrael! To wilk w owczej skurze!

Rzecznik armii Izraela Jonathan Conricus podkreślił, że jego kraj nie chce eskalacji w regionie. „Jesteśmy gotowi, przygotowani i zdolni zapłacić wysoką cenę każdemu, kto nas zaatakuje, ale nie chcemy eskalować sytuacji. To było działanie obronne spowodowane aktem agresji ze strony Iranu i bronimy naszej przestrzeni powietrznej, naszej suwerenności i cywilów” – zakomunikował.

Ale reakcja i to „w celach obronnych”- jak to dobrze znamy badając historię konfliktów jest zdecydowanie nie adekwatna do sytuacji. Powtórzmy wypowiedz szefa sztabu armii izraelskiej, iż lotnictwo tego kraju dokonało największego od roku 1982 ataku na Syrię, który to atak według generała „zakończył się pełnym sukcesem”. A przypomnę, iż powodem był rzekomy przelot irańskiego drona w pobliżu granicy z Izraelem. (kodluch.wordpress.com).

Trzeba tu przypomnieć, iż Izrael systematycznie bombarduje co pewien czas oporócz sojuszników Damaszku (głównie Hezbollach- walczących przecież z ISIS) również pozycje SAA w Syrii – bez większego tłumaczenia! Ewentualnie wspominają lakonicznie, że to w celach obrony ale nie zmienia to faktu, że SĄ TO OZNAKI AGRESJI, niestety przy milczącej zgodzie państw Zachodu (tak jak sprawa Turci teraz w Afrin). Wyszczególnione „incydenty” Izraela, jak to w prasie czasami sie pojawiają znajdziecie tu: A history of Israeli military aggression against Syria . Ale najwazniejsze…

2013Izrael chce obalenia prezydenta Syrii – oświadczył izraelski ambasador w USA Michael Oren.

– Zawsze chcieliśmy, żeby Asad odszedł, zawsze woleliśmy czarne charaktery, których nie wspiera Iran od czarnych charakterów wspieranych przez Iran – oświadczył Oren. Cały wywiad ma zostać opublikowany w piątek. Zdaniem ambasadora obalenie Asada osłabiłoby sojusz Syrii z Iranem i libańskim Hezbollahem. – Największym zagrożeniem dla Izraela jest strategiczny łuk, rozciągający się od Teheranu po Damaszek i Bejrut – podkreślił Oren. Wyraził opinię, że filarem tego łuku jest reżim Asada.

Bardzo ciekawa uwaga Redakcji (xportal.pl) do artykułu, określająća, kim jest kłamca pt. Syria: Zestrzelono izraelski samolot F-16

Eskalacja żydowskich działań militarnych przeciwko Syrii – właśnie w tym czasie – z pewnością nie jest kwestią przypadku. Oprócz kolejnych sukcesów Damaszku i sojuszników w walce z dżihadystami, Netanjahu ma następne zmartwienie – ostatnio ruszyło policyjne śledztwo przeciwko niemu, w związku z oskarżeniami o korupcję, a media ujawniły kontrowersyjne działania premiera, sabotujące pracę organów ścigania. W takiej sytuacji może mu być na rękę, aby teraz rozkręcić konfrontację w Syrii i płd. Libanie (gdzie silny jest Hezbollah).

Dodatkowe info:

KOLEJNE WYDARZENIA

11.02.

 • Telefon Netanjahu do Putina. „Iran umacnia się w Syrii żeby nas zaatakować”: Putin miał stwierdzić, że Izrael powinien „unikać jakichkolwiek kroków, które mogą doprowadzić do kolejnej konfrontacji groźnej dla wszystkich w regionie”, (Netanjahu przebywał już wcześniej, bo 30 stycznia z wizytą w Moskwie, gdzie miał przekonywać rosyjskiego prezydenta do negatywnej opinii Izraela na temat wpływów Iranu w Libanie i Syrii – bez powodzenia).
 • Konferencja prasowa Netanyahu

Od pewnego czasu ostrzegałem przed niebezpieczeństwem umacniania się wojsk irańskich w Syrii. Iran stara się wykorzystać terytorium Syrii, by zaatakować Izrael, ponieważ jego głównym celem jest zniszczenie Izraelapowiedział Netanyahu na konferencji prasowej w sobotni wieczór. Iran bezczelnie pogwałcił suwerenność Izraela, wysłając irański dron z terytorium Syrii. To pokazuje, że nasze ostrzeżenia były w stu procentach poprawne. Izrael uważa Iran i jego syryjskich gospodarzy za odpowiedzialnych za dzisiejszą agresję. Będziemy nadal robić wszystko, co konieczne, aby chronić naszą suwerenność i bezpieczeństwo.

Owa agresja syjonistów dała Rosjanom ostateczny argument do połączenia syryjskiego i rosyjskiego systemu obrony przeciwlotniczej, gdzie zgodnie z wczorajszym komunikatem MSZ Federacji, stwierdzają, że nie można narażać żołnierzy FR, którzy pełnia misję w Syrii. Można się też spodziewać, że w nieodległej przyszłości rosyjskie systemy plot pojawią się także w Libanie. (kodluch.wordpress.com)

W niedzielę prezydent Donald Trump wezwał Iran do „zaprzestania prowokacyjnych działań” w regionie. Biały Dom wyraził poparcie dla „naszego zagorzałego sprzymierzeńca, Izraela” i jego prawa „do obrony przed popieranymi przez Iran siłami syryjskimi i milicyjnymi w południowej Syrii”. W sobotę Departament Stanu powiedział: „Obliczona przez Iran eskalacja zagrożenia, i jego ambicja, by projektować swoją potęgę i dominację, stwarza zagrożenie dla wszystkich mieszkańców regionu – od Jemenu po Liban. USA nadal odsuwają całą uwagę od irańskich działań przestępczych w regionie i wzywa do zakończenia irańskiego zachowania zagrażającego pokojowi i stabilności „.

Izrael jest naszym najbliższym partnerem w sferze bezpieczeństwa w regionie i w pełni popieramy nieodłączne prawo Izraela do obrony przed zagrożeniami dla jego terytorium i mieszkańców – powiedział rzecznik Pentagonu, Adrian Rankine-Galloway.

12.02

Czyżby po to była roszada na stanowisku premiera i zainstalowanie Morawieckiego instruowanego przez Danielsa?

Polska była najlepszym miejscem na świecie do życia dla społeczności żydowskich” – powiedział premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do „drogich współbraci żydowskich”.

Izrael i USA atakują rząd Assada kiedy im sie podoba!

02.2018 – zaledwie kilka wcześniej Izrael ponownie dokonał atakował na cele SAA pod Damaszkiem bez wiekszego echa na świecie, ale do największego ataku na siły prorządowe w ostatnich kilku miesiącach przypuścili Amerykanie w których zgineło około 100 osób, w tym wiekszość to wojsko syryjskie SAA oraz Rosjanie z Grupy Wagnera! Jak czytamy:

Ponad 100 „najemników” walczących po stronie syryjskiego dyktatora Baszara Asada zostało zabitych podczas amerykańskich uderzeń lotniczych w środę i czwartek, powiadomił Pentagon w piątek wieczorem. Zgodnie z informacjami Amerykanów, duże zgrupowanie sił proasadowskich pod osłoną czołgów, artylerii samobieżnej i zestawów rakietowych atakowało pozycje Syryjskich Sił Demokratycznych. Są one członkiem wieloetnicznego i wieloreligijnego sojuszu wojskowo-politycznego, w którym główną rolę odgrywają Kurdowie. Do starcia doszło w okolicach Eufratu w prowincji Dajr az-Zaur. Siły Asada najprawdopodobniej dążyły do odebrania Kurdom złóż naftowych w okolicach miasta Chuszam, tłumaczy źródło agencji Reuters. Przy czym na miejscu byli także żołnierze amerykańskich sił specjalnych, poinformował później szef Pentagonu James Mattis. W związku z tym, według niego, amerykańskie uderzenie z powietrza miało charakter samoobrony.  (Źródło)

Koalicja podała w oświadczeniu, że jej członkowie znajdowali się wraz ze swoimi sojusznikami z SDF 8 km na wschód od rzeki Eufrat, która wyznacza strefę deeskalacji konfliktu. – W obronie koalicji i sił sprzymierzonych koalicja przeprowadziła naloty przeciwko siłom atakującym w celu odparcia aktu agresji wobec partnerów zaangażowanych w misję pokonania Daesz (arabski akronim IS) w Syrii – podano w oświadczeniu, nie ujawniając więcej szczegółów. Autor: MR/AG / Źródło: PAP (tvn24.pl)

Brak słów.

Amerykanie chcą obalić rząd w Syrii już od 2000 roku (wspólnie z Izraelem), finansując w tym celu tzw. „umiarkowaną opozycję” oraz dając możliwość powstania Państwa Islamskiego. Dowodów zebrałem aż nadto. Wystarczy mieć cierpliwość by się z tym zapoznać.

 1. WIDEO: Cała prawda o wojnie w Syrii
 2. Państwo islamskie powstało dla potrzeb USA i Izraela
 3. Syria – kolejny kraj obalany przez propagandę Zachodu!
 4. Co powinieneś wiedzieć o strategii USA wobec Bliskiego Wschodu.

Ripsonar

———————————

 1. Według ekspertów ds. broni, użycie zubożonego uranu jest zbrodnią wojenną przeciwko ludzkości, aktem ludobójczym, ponieważ na zranienie taką amunicją narażona była również ludność cywilna, co może skutkować później defektami rodzonych dzieci, rakiem, zniszczeniem układu odpornościowego i innymi poważnymi problemami zdrowotnymi.

  – Mogę potwierdzić użycie zubożonego uranu – oświadczył rzecznik prasowy Komendy Głównej amerykańskiej armii (CENTCOM) mjr Josh Jacques. Tłumaczył, że użyto pocisków penetrujących i zapalających, „aby zapewnić większe prawdopodobieństwo zniszczenia konwojów ciężarówek należących do ISIS [Daesh], a wykorzystywanych do nielegalnego transportu ropy naftowej”.

 2. https://kodluch.wordpress.com/2018/02/11/11-02-2018-syria-863-dzien-sprzatania-swiata/#more-9109
 3. Tamże. ORginalne żródło: https://www.almasdarnews.com/article/breaking-video-israeli-f-16-shot-syrian-air-defenses-falls-earth-flaming-wreck/
error: Content is protected !!