Palestyna: Strefa Gazy, atak IDF, 3 frakcje, Hezbollach, Zachodni Brzeg, Intifada czyli wojna! [M 278 z dn. 15.10.2023]

STREFA GAZY – Widzę obraz z lotu ptaka. Poniżej widzę miasto i wybuchy jak po spadających bombach lotniczych! Wybuchy mają falę i kształt kopułowy tak jak to można zobaczyć w wojnie na Ukrainie. Ale po chwili zdaję sobie sprawę, że to Gaza! To tam trwają walki. Izrael wejdzie lądowo ale pierw dokona tego w punkcie A potem widzę w punkcie B (może punkty A i B razem?), a dopiero dużo później Izrael dokona ataku w punkcie C!

Hatem Moussa/AP

ATAK IZRAELA – Izrael wjedzie do Gazy ale jakby Palestyńczycy wciągnę ich głębiej (do jakiejś głównej ulicy IDF będzie szedł) i wtedy ze wszystkich stron uderzą. Walki będą bardzo krwawe. Strategia IDF będzie polegać na tym, by wbić się i potem wszystko czyścić idąc od dołu i od prawej strony (zakreślony obszar). Ale to się nie będzie udawać bo Żydzi będą myśleć, że już jest wyczyszczone jakieś miejsce (rejon) a Hamas tunelami ponownie tam wejdzie! Będą wrzucać jakby koktajle Mołotowa? Hamas będzie nawalać z RPG i to chyba nawet w helikoptery? Izrael wyśle drony nad miastem był ustalać ogień artylerii.

OŚ OPORU –  Widzę, że będą problemy by od razu ruszyć Gazie na ratunek. Mam, że to Zachodni Brzeg* się wyłamie! Że nie będzie chciał przyłączyć się do wojny! Jestem tym zdziwiony ale później mam zrozumienie, że tu są struktury państwowości Palestyny i prezydent zdaje sobie sprawę, że jeżeli przystąpią do wojny już nie będzie od tego odwrotu.

3 FRAKCJE –  Uderzą w Izrael. Pierwszym będzie Hezbollah. Uderzy nagle rakietowo. Będzie to duży atak na infrastrukturę krytyczną Izraela tj. elektrownię, port w Hajfie, lotniska wojskowe. Będą zniszczone hangary izraelskie samoloty. [mam pokazane, że samoloty też jak w Syrii są zabezpieczone i chronione]! Atak skierowany też będzie na bazy wojskowe, centra dowodzenia itp. miejsca. Natomiast atak na odsalanie wody w Aszkelonie się nie powiedzie. Tak czy inaczej zniszczenia w Izraelu będą dotkliwe. (Najbardziej chyba w Hajfie?). Również trafią w izraelski sprzęt ciężki. Przy granicy dojdzie do wymiany ciosów między Izraelem a Libanem ale nie będzie tu ataku lądowego (może tylko pojedyncze przypadki). Kolejną frakcją będą misje szyickie w Iraku (MPU). Ruszą z zapałem pod granicę syryjską by kierować się w kierunku Wzgórz Golan. Wypowiedzią Izraelu wojnę. Trzecią frakcję będzie…. No szlak… nie zapamiętałem).

*ZACHODNI BRZEG –  Izrael dopuści się czegoś, że cały świat zamrze nie wiedząc co na to powiedzieć. Zwłaszcza ci co go bronią! To będzie tak niedopuszczalne działanie, że Świat się wręcz zagotuje. To będzie wbrew jakimkolwiek normom i prawom międzynarodowym! Początkowo mam, że dojdzie do ataku na pomoc humanitarną ale nie tylko… Następnie widzę wystąpienie prezydenta Palestyńczyków p. Abbasa, który informuje z wielkim ubolewaniem, że działania wojenne i do niczego dobrego nie prowadzą. Jednakże mówi, że widząc rozmiar izraelskiej agresji i planów Izraela (tj. czystek oraz wysiedleń) ogłosi by wszyscy Palestyńczycy sięgnęli po broń! To będzie hasło do powstania (Intifada) w celu obrony swej godności, jedności i ziemi na której żyli. I albo zginął w obronie tej sprawy albo wygrają z oprawcą z pomocą Świata! Czuję, że to wręcz będzie apel o pomoc! Zachodni Brzeg rozpocznie wojnę! Walki będą się toczyć wszędzie, również w Jerozolimie! Wojna będzie wypowiedziana również wobec osadników. Widzę, że w jakimś mieście żydowskim Palestyńczycy zajęło część miasta (ale nie jestem pewien że to nie sugestia?). Zachodni Brzeg ruszy na pomoc Gazie (litera P na mapie) ale czuję, że to się jednak nie uda. Ten zryw będzie nazwany coś ala Wielką Intifadą [miałem: Chrześcijaństwo vs muzułmanie, wojna z Iranem, największa intifada a exodus Żydów z 1.10.2022 r.].

SYRIA –  wojska izraelskie zostaną przeniesione na Wzgórza Golan. Izrael będzie atakował ale Syryjczycy będą się tylko jakby bronić i odpowiadać artylerią.

FLOTA ZACHODU –  zgrupowanie na Morzu Śródziemnym uderzy na Liban oraz Syrię (Damaszek). Będą to podobne (te same?) rakiety co te lecący na Bagdad w 2003 roku. Widzę Assada jak siedzi w swoim pałacu gdy dojdzie do niespodziewanego ataku. [patrz: Bliski Wschód: atak na Syrię, Assad, odezwa Chamanei’ego! z dnia 23.09.2022]           ]

NATO –  aż niemożliwe ale widzę, że wojska NATO przybędą do Izraela jako pomoc (zabezpieczenie?) tj. „siły pokojowe”. Ale to będzie jawna kpina bo tylko ONZ ma legitymację do takich działań. Siły te będą m.in. w Jerozolimie. Wśród nich będą Niemcy, Francuzi i jeszcze jakieś kraje, chyba też Polska? Ale zaraz mam, że przecież Polska wysłała 200 żołnierzy już tam samym początku konfliktu… fakt. To będą w każdym razie wojska, które będą brały udział w tej wojnie!

EGIPT –  mam pokazane, że choć Izrael nie pozwala wjechać pomocy dla Palestyńczyków, przez naciski Bractwa Muzułmańskiego pomoc humanitarna ruszy ale zostanie zbombardowana! Będą też próby powyżej chyba granicy (przejścia granicznego?) organizowane jakby „nielegalne” przeprawy. I tam będzie dostarczana zarówno pomoc humanitarna ale i broń oraz ochotnicy. Widzę też, że Egipt ostrzeże Izrael, że jeżeli przekroczy egipską przestrzeń choćby o centymetr ich samoloty będą zestrzelone. Nie mam za to klarownie pokazane, gdzie ci uchodźcy z Gazy pójdą, bo nie widzę na tą chwilę by Egipt ich wpuścił doi siebie!

EUROPA –  sytuacja się skomplikuje bo na apel pomocy przystąpi do tego ISIS czyli niedoszłe Państwo Islamskie nawołując jednocześnie do swoich szeregów. Słyszę słowa „kiedy spotka się Trzech z Ruchu Oporu” to wtedy rozpoczną się w Europie skoordynowane zamachy terrorystyczne. Będą bardzo dotkliwe tak jak pokazuje mi się obraz zamachu w metrze w Hiszpanii parę lat temu. Na tej podstawie będzie przez Zachód miała miejsce jakby retoryka, że za atakami, terrorem w Europie stoją Palestyńczycy ale to nie będzie prawda. Wykorzysta to natomiast ISIS realizując przy tej okazji własną kampanię swej ideologii. Świat jednak tego niestety nie odróżni. Oberwie się głównie krajom uczestniczącym w wojnie czyli Francji i tu czuję najmocniejszy gniew muzułmanów, Niemcom, UK, oraz Polsce i chyba ogólnie środkowej Europie. Dziwne.

HEZBOLLAH, ATAK RAKIETOWY, BOMBARDOWANIA IDF [279 z dn. 17.10.2023]

Widzę lecącego białego gołąbka z gałązką oliwką ale nagle zostaje zabity. Widzę jakby zoom na żołnierza, który tego dokonał. To żołnierz IDF. Następnie widzę sceny… jak izraelski żołnierz najpierw strzela do Palestyńczyka, potem dzieci. Oni się tym cieszą!

HEZBOLLAH –  Jestem w ich centrum dowodzenia. Zastanawiają się. Jeżeli Izrael wejdzie do Gazy to wypowiedzą im wojnę. Nagle zaatakują rakietowo cele w Izraela: infrastrukturę ale mocno czuję, skupią się na Hajfie. I choć widzę, że Żelazna Kupiła będzie działać to i tak wiele ich rakiet trafi w swoje wyznaczone cele. Nie zgra się to jednak z atakami Palestyńczyków. W każdym razie Izrael mocno odczuje atak. Rakiety trafią bowiem w centra dowodzenia, infrastrukturę krytyczną kraju. Nawet salwa rakiet możliwe, że poleci w kierunku skupionych sił IDF stacjonujących gdzieś przy płonącej Gazie. Na granicy zostaną zaatakowane punkty izraelskie. Wojska izraelskie przesuną się na linię graniczną Libanu i chyba sprowadzą też systemy przeciwlotnicze. Czuję, że to bardzo przemyślana ale smutna decyzja podjęta przez Hezbollah i Libańczyków.

ATAK IDF –  pierw widzę poważny ostrzał a wręcz coś jak bombardowania miast jak podczas II Wojny Światowej (może to symbol ale pokazało to mi się już drugi raz). Dopiero po tym ostrzale (nie będą patrzeć na cywili a to właśnie wstrząśnie światem, bo już żadnej wymówki nie będą mieli, że to „precyzyjne trafienia czy cele Hamasu”) i ruszą do natarcia lądowego na Gazę!

HEBRON –  widzę, że w tym mieście będzie dużo się działo! jakby Palestyńczycy wręcz zajmą część miasta! [miałem!]


Zeszyt nr 2, str. 508 – 510 oraz 510 – 511 Adam Przybysz

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 

error: Content is protected !!