Gotówka, pieniądz cyfrowy, Polska a Unia Europejska [Wizja na żywo 29.12.2023]

GOTÓWKA, EURO A CYFROWY PIENIĄDZ

GOTÓWKA – w Polsce pieniądz papierowy jeszcze długo nie zniknie. To jest jednak plan rozłożony na etapy a wręcz lata. Zacznie się to realizować w trzecim i ostatnim okresie (etapie) „transformacji” tj. po 2030 roku. Wróci za to ponownie tzw. „wymiana barterowa” ale z tym kojarzą mi się Wioski i wsie.

EURO – mam odczucie, że w Polsce nie zostanie wprowadzone EURO choć owszem, będzie sie o tym mówiło, zapowiadało a być może nawet padnie data. Z jakiś względów to się jednak nie wydarzy ale nie mogę się przebić jaka to przyczyna. Tutaj zastanawiam się czy wejdzie w takim razie cyfrowe EURO? Mam że tak i nie. Tak – ale pod względem jakby ustalenia pewnej wartości bazującej na kursie EURO (mówimy o Europie). To będzie jednak tylko punkt wyjścia. Co ważniejsze ta wartość pieniądza cyfrowego stanie się stała i niezmienna w czasie! (to możliwe?) Nie będzie podlegać inflacji, rynkom itp… Mam tu pokazane, że to tak naprawdę nie tyle co nowy rodzaj „pieniądza” a całkowicie nowy środek płatniczy…. A nawet i nie to… nie płatniczy a ROZLICZENIOWY! O kurde… On będzie miał na celu rozliczać z naszych działań, nie by za coś tylko płacić…. Mrocznie to brzmi…

PIENIĄDZ CYFROWY – mam pokazane, że to się stanie. Zostanie wprowadzony i to praktycznie wszędzie. Co smutne, choć widzę, że są jednostki, politycy reprezentujący pewne kraje, którzy rozumieją zagrożenie jakie niesie cyfrowy pieniądz to jednak strach przed odcięciem od pieniędzy jest jakby silniejszy niż obawy! Mam wręcz słowa, że boją się „odcięcia od koryta”. W końcu wszyscy zaakceptują. W każdym razie tak jak z gotówką tak i z pieniądzem cyfrowym czuję, że to będzie wprowadzane nie równomiernie. Tzn po wprowadzeniu jakby samo korzystanie z takiego pieniądza będzie początkowo w rękach każdego kraju, który z niego będzie korzystać. Chodzi o testowanie tak rewolucyjnego narzędzia i nawet instytucje finansowe będą do tego podchodziły bardzo nerwowo i nieufnie jeżeli chodzi o funkcjonowanie. Zdają sobie sprawę, że to bardzo zmieni dotychczasowe formy obrotu, siły i użyteczności gospodarek i ekonomii bazującej na dotychczasowych środkach płatniczych. Nowy pieniądz zmieni to wszystko! Tego już nikt nie zatrzyma. Mam pokazywane, że to będzie całkowicie zamknięty (wewnętrzny?) środek rozliczeniowy. Będzie używany tylko do określonych a przyszłościowo wszystkich transakcji bezgotówkowych. To będzie przymus choć początkowo jak wspomniałem będzie różnie egzekwowany w poszczególnych państwach. W Polsce taki przymus będzie obowiązywał w rozliczeniach wsp. wszystkich spraw urzędowych, następnie opat mieszkań, rachunki np. za prąd, gaz itp. a z czasem będą dochodzić kolejne obowiązkowe rozliczenia i transakcje. Gotówką za to nie zapłacimy. Tak więc gotówka z nami będzie ale zakres jej użytkowania będzie z czasem coraz mocniej ograniczany.

KUPNO – tutaj mam pokazywaną zaskakującą rzecz. Otóż widzę, że jak ktoś będzie chciał kupić auto lub chociażby mieszkanie (dom?) to nie będzie go stać z pieniędzy cyfrowych (bo nie będzie można ich kumulować, więc TAK docelowo będzie terminowy…) będzie jakby potrzeba zgoda … państwa? A jeżeli się dostanie akceptację to obligatoryjnie kwota będzie rozłożona na raty i w takiej formie będzie potrącana z puli pieniędzy cyfrowych przypisanych do danej osoby! (jakby pieniądz był imienny? – no nic tu nie rozumiem) No qwa nie wierzę. W każdym razie jakby to państwo (nie bank) będzie miało pieczę nad transakcyjnością i „obiegiem” (rozliczalnością) pieniądza cyfrowego. Oczywiście mówimy tu długim horyzoncie czasowym. Niestety w takim kierunku to będzie szło! Tak to widzę.

UNIA EUROPEJSKA: 3 GRUPY, ROZPAD, PROWINCJA, WOJSKO

UNIA EUROPEJSKA – mam pokazane, że będzie sie wewnętrznie rozpadać [miałem]. Powstaną 3 jakby struktury gospodarczo – handlowe. Takie centra, które jakby same wewnętrznie mocniej się będą układać i funkcionować niż dotychczasowa UE. Ludzie będą uważać, że sama UE pozostanie już tak naprawdę tylko na kartce i jej czas przeminął. Ale dopiero teraz zdaje sobie sprawę, że struktury Unii Europejskiej nie tylko pozostaną. Czuję wręcz, że umocni swoje wpływy względem państw członkowskich tyle, że już bez fleszy i nagłośnienia! Jakby to zacznie się dziać po cichu… Pytam jak to możliwe?! Otóż mam pokazane, że po pierwsze zmiany w traktacie UE wejdą w życie! One ujednolicą (7?) stref życia państw członkowskich a to pokaże, kto faktycznie dzierży władzę. I choć będą ludzie wierzyć w te 3 grupy państw jako coś nowego i niezależnego to okaże się w końcu, że to wszystko było oszustwem! Właśnie jakby po to dopuszczono do „rozpadu” Unii by ludzie w to uwierzyli. Mam tu dosadnie pokazane, że tak jak w Starożytnym Rzymie, który władał olbrzymimi rejonami tworzono prowincje by wewnętrznie tym danym obszarze rządzić tworząc fikcję odrębności i niezależności. Tak i teraz Unia Europejska jest taką prowincją dla Europy wobec wyłaniającego się Rządu Światowego! I docelowo Unia odrodzi się na nowo w swoim czasie jeszcze mocniejsza i twardsza jako emisariusz prowincji! Noż qwa…. To samo jest z każdą Unią jak chociażby NAFTA łącząca USA, Kanadę i Meksyk. Po drugie powstaną wojska UE! To się stanie tak jak na prowincję przystało! Bowiem wojska unijne będą argumentem dla ograniczenia liczebności a w końcu likwidacji wojsk narodowych. A to jest podstawa suwerenności danego narodu! Oczywiście powyższy rozwój wydarzeń zwłaszcza wobec UE wykracza poza najbliższy rok. To będą lata ale jeżeli teraz mi to przyszło tzn. że wchodzimy w ten proces.

Podsumowanie: Czego w takim razie możemy się spodziewać w 2024 r.?

  • Ważny zarys wprowadzania pieniądza cyfrowego.
  • „Rozpad Unii” – zacznie się o tym coraz mocniej mówić. Czuję wręcz wrogość do jej struktur i to przez przez wiele państw (również Polski) spowodowane przez jakieś jej działanie a może decyzje. Mam tu obraz Włoch, które zawiodły się brakiem pomocy Unii podczas pandemii w 2020 r. Tu tez czuje zawód i złość.
  • Zbliżenie Francji i Hiszpanii. Zarówno wobec zauważalnych zmian klimatu tj . suszy? jak i zacieśnianie więzów gospodarczych.
  • Zmiany związane z EURO w UE
  • Duże spadki złotówki w Polsce.
  • Reorganizacja socialu w Polsce. Słyszę tu słowa „zapinanie pasa”. Będzie się głośno mówiło (może jeszcze nie ordynarne cięcia?) ale ograniczania socialu ze względu na okoliczności w Świecie
  • Ograniczanie zasobów (strategicznych?). To sie będzie tyczyło również Polski ale ogólnie będzie to miało miejsce w UE. Chodzi o takie rzeczy jak: paliwo, prąd a u nas chyba nawet i węgiel?

Adam Przybysz

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE

Zdj. www.freepik.com/free-photo/european-flag-wrinkled-dark-background-3d-render_1190615.

error: Content is protected !!