Rząd Wenezueli rozprawia się z grupą Oscara Pereza

Oscar Perez

15.01.2018 – Zbiegły pilot Oscar Perez, który 27 czerwca 2017 roku ostrzelał ze śmigłowca budynek Sądu Najwyższego w stolicy Wenezueli, został zabity w policyjnej obławie w okolicy Caracas (El Junquito) – we wtorek poinformował szef wenezuelskiego MSW. Razem z nim zginęło sześciu bojowników, z którymi Perez nawoływał do oporu przeciwko władzy prezydenta Nicolasa Maduro. (zgineło również dwóch oficerów policji). (http://www.tvn24.pl [tzw. Wenezuelski Ruch Oporu – EquilibrioGV]

Według prezydenta – odnosząc sie do czerwca 2017 roku – helikopter pilotowany był przez oficera, który był pilotem byłego ministra spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Miguela Rodrigueza Torresa, generała w stanie spoczynku, który stał się przeciwnikiem obecnych rządów. Rząd oskarżył ponadto Pereza o powiązania z CIA. (tvn.info)

Materiały Pereza

SIERRA OSCAR SIERRA Venezuela – January 15, 2018

Info

Ostrzał z RPG

  1. ATAQUE A LA CASA DONDE SE ENCONTRABA OSCAR PEREZ
  2. Óscar Pérez vive, la lucha sigue

 

Kolejnego dnia pracę straciła Alba Cecilia Mujica, która pracuje dla kontrolowanej przez Chavistę sieci telewizyjnej Globovisión. Wgłosiła własne zdanie podczas swojego codziennego programu  Mujeres en Todo, iż śmierć Pereza to bolesne wydarzenie i jest nie do pomyślenia jak bardzo miałby zajść za skóre rządowi, kiedy chce się poddać strzela się by zabić. Program zdjęto po 17 lat nadawania.

Ripsonar News

error: Content is protected !!