Państwo islamskie powstało dla potrzeb USA i Izraela

Poniżej postaram się skondensować dotychczasowe materiały, które zarówno zamieściłem tłumacząc zagraniczne materiały jak i znajdując świetne źródła informacji na innych blogach i portalach informacyjnych.

Najważniejsza kwestia to to, czym jest owa organizacja – ISIS.

Armia najemników, która rośnie w siłę jak orwellowski czarny charakter, stworzona i od początku wspierana przez izraelskie siły zachodnie i ich pełnomocników. Od momentu powstania, ISIS i sojusznicy służyli jako mięso armatnie w wojnach prowadzonych przez syjonistyczne imperium amerykańskie w Libii i Syrii, będące kontynuacją rozpoczętego wydarzeniami z 11 września 2001 syjonistycznego planu obalenia siedmiu bliskowschodnich oraz północnoafrykańskich krajów w ciągu pięciu lat. To militarne przedsięwzięcie trwa dłużej niż oczekiwano, lecz postępuje naprzód zgodnie z planem. – Brandon Martinez z portalu NonAlignedMedia.com [1]

Jeżeli powyższy opis wydaje Ci się niezrozumiały, a być może nawet nierealny, lub szalony, to w takim razie poniższy materiał będzie dla Ciebie.

Tak, ISIS to armia najemników stworzona do siania chaosu i terroru dokładnie w miejscu, który jest dla innych najbardziej pożądany czyli Izrael i USA (choć z czasem doszło do tego gremium innych państw ale z innymi priorytetami jak Arabia Saudyjska, Turcja a nawet co po niektóre państwa europejskie). I tak, to praktycznie owy sort dzihadystyczny wykreowany po 11 września (patrz 9/11 World Trade Center) jako nurt najgorszy z najgorszych; terrorystyczny fundamentalizm islamski, którego początki sięgają Afganistanu… (patrz Al Kaida powstała dzięki CIA.)

A o co chodzi z wspomnianym planem obalenia 7 krajów przez USA? Ano to, że 2 marca 2007 gen. Wesley Clark w programie „Democracy Now” prowadzonym przez Amy Goodman wypowiedział moim zdaniem znamienne słowa ujawniające prawdziwe hegemoniczne oblicze USA:

Gen Clark

Generał Wesley Clark ujawnia amerykański plan agresji na siedem państw! [2]

„Około 10 dni po 11 września, udałem się do Pentagonu, widziałem tam sekretarza Rumsfelda, oraz jego zastępcę. Zszedłem na dół aby przywitać się z ludźmi ze sztabu, moimi podwładnymi. Jeden z generałów zaprosił mnie i powiedział: „Proszę Pana, musimy chwilę porozmawiać”, ja mu na to: „Czy nie jest Pan teraz zajęty”? Odpowiedział: „Nie, podjęliśmy decyzję, zaczynamy wojnę z Irakiem” Miała ona wejść w życie około 20 września. Zapytałem go: „Wojna z Irakiem? Dlaczego?” Odpowiedział: „Nie wiem, wydaje mi się że tylko to można zrobić. Powiedziałem mu: „ Czy znaleziono jakieś informacje łączące Saddama z Al-Kaidą?” On na to: „Nie, w tej sprawie nie ma nic nowego, po prostu podjęto decyzję o wojnie. Myślę, że nie wiemy jak poradzić sobie z terrorystami, ale mamy dobre zaplecze wojskowe i możemy obalać rządy. Gdybyśmy w tej sytuacji dysponowali młotkiem, to to rozwiązanie jest jak gwóźdź.” Wróciłem tam kilka tygodni później i już wtedy trwały naloty na Afganistan. Zapytałem generała: „Czy nadal chcemy wojny z Irakiem?” Odpowiedział: „Jest dużo gorzej”. Wziął do ręki dokument, po czym stwierdził: „Właśnie otrzymałem to z biura Sekretarza Obrony. Ten dokument opisuje w jaki sposób obalimy siedem krajów w ciągu pięciu lat. Zaczniemy od Iraku, a kolejne będą Syria, Liban, Libia, Somalia, Sudan, na Iranie kończąc.”

Jeżeli nadal jesteś zwolennikiem amerykańskiego strażnika pokoju na świecie, walczącego zawsze i wszędzie tylko i wyłącznie w imię wolności, zapraszam do zapoznania się m.in z tematem: Amerykańska strategia zagraniczna. Imperium strachu

Ale wróćmy do początków ISIS, prześledźmy jej narodziny, rozwój, utajone tło tego przedsięwzięcia oraz zawirowania, które obecnie z nim maja miejsce, czyli tworzone koalicje.

Narodziny:

2007 – powstaje Państwo Islamskie zwane ISIS (nomenklatura USA) , jako gałąź AL Kaidy pod nazwą ISI – Państwo Islamskie w Iraku, jednak jej korzenie sięgają inwazji sił USA na Irak w 2003 r.

Grupa wywodzi się z irackiej Al-Kaidy, frakcji zbrojnej aktywnej w Iraku podczas wojny w latach 2003-2007. (…) Wielu analityków twierdzi, że Al-Kaida w Iraku – znana także jako AQI była w znacznej mierze propagandowym wynalazkiem Pentagonu, pretekstem dla zbrodniczej okupacji Iraku przez USA. Było to sfabrykowane zło użyte przez USA do uzasadnienia ich działań oraz do podtrzymania stworzonego przez administrację Busha mitu o wojnie, mówiącego o tajnych powiązaniach Al-Kaidy i Saddama Husajna. [3]

Dowód; Rzecznik armii USA, generał brygady Kevin Bergner,  przyznał w 2007 roku, cytowany przez New York Timesa, iż „szef AQI,

Kevin Bergner

Kevin Bergner

Abdul Rashid al Bagdadi, znany również jako Abu Omar Bagdadi, był fikcyjną postacią, a jego publiczne deklaracje wygłaszane były przez irackiego aktora.” Raport Los Angeles Times w tej samej sprawie głosił dodatkowo, że „ Bagdadi, domniemany przywódca irackiej grupy podległej Al-Kaidzie, został uznany za nieistniejącego przez władze wojskowe USA, które twierdzą, że był on fikcyjną postacią, stworzoną aby nadać obcej organizacji terrorystycznej iracką twarz.

„… stwierdzenie wojska, że szef AQI jest fikcyjną postacią, pojawia się w momencie zwiększonych nacisków na Biały Dom, służących uzasadnieniu pozostania żołnierzy USA w Iraku. Krytycy administracji Busha mówią, że prezydent próbował to zrobić przez powiązanie Al-Kaidy, terrorystycznej sieci bin Ladena z konfliktem zbrojnym w Iraku, pomimo tego że organizacja nie była szczególnie aktywna aż do inwazji USA w marcu 2003”.[4]

Zgodnie z przewidywaniami winę za to oszustwo zrzucono na Al-Kaidę, lecz ona sama jest i zawsze była pomocnikiem CIA, od czasu jej utworzenia przez agencję w 1979 roku w celu walki z Rosjanami w Afganistanie. (patrz Al Kaida powstała dzięki CIA + Historia Osamy Bin Ladena).

„Ci sami ludzie, którzy zaatakowali nas 11 września to tłum, który bombarduje teraz iracką ludność – powiedział Bush.

Widzicie więc, że stwierdzenie o obecności Al-Kaidy w Iraku było propagandą, wynalazkiem rządu amerykańskiego, po to by uzasadnić wojnę i działania wojskowe w Iraku. Oczywistym jest więc, że grupa której przywódcą był aktor, jest tylko narzędziem propagandowym rządu USA służącym utwierdzeniu pozycji kraju w tamtejszym regionie. Nie ma powodu by wierzyć, że Al-Kaida w Iraku istniała w formie opisywanej przez główne media. Istnieją natomiast podstawy do wiary w to, że grupa ta była fikcyjnym działaniem o charakterze psychologicznym pomysłu USA.

ISIS to twór stworzony przez służby wywiadowcze USA i Izrael

Nawet czołowe media przyznały, że grupę skutecznie rozwijano w amerykańskich koloniach karnych w Iraku, a zwłaszcza w Camp Bucca, gdzie tuziny przyszłych dowódców ISIS przetrzymywano w czasie tamtejszej wojny. Później wypuszczono ich dokładnie w czasie kampanii służących zmianie reżimu w Libii i Syrii.

Abu Bakr al Bagdadi

Abu Bakhar Al Baghdadi

Abu Bakhar Al Baghdadi

Przywódca ISIS, samozwańczy kalif jest Abu Bakhar . Jest to człowiek wykształcony, który studiował islamistykę i historię, który spędził kiedyś cztery lata w amerykańskim obozie Bucca w Iraku. Aresztowany za uliczne rozboje za które dostał 4 lata. Zwalniając go w roku 2009, siły USA nie uważały go za zagrożenie, a śledczy znaleźli bardzo niewiele informacji na jego temat, skąd też wziął się jego przydomek – „Duch”.  Tyle ze źródeł oficjalnych. A z tych mniej czy bardziej przemilczanych?

Po pierwsze: Obóz Bucca impulsem powstania ISIS.

Abu Bakr al Bagdadi, i przywódca ISIS był wpływowym pośrednikiem władz USA w obozie Camp Bucca, działającym jako kontakt między strażnikami i więźniami.  Wywiad z jednym z dowódców ISIS znanym jako Abu Ahmed został zamieszczony w gazecie The Guardian w grudniu, 2014 roku. Tam Ahmed ujawnił, że Camp Bucca było miejscem powstania ISIS. Dziennikarz Guardiana, Martin Chulov usłyszał od Ahmeda:

„Nigdy nie mogliśmy zebrać się w taki sposób w Bagdadzie czy gdziekolwiek indziej, to mogłoby być niebezpieczne. Tutaj, nie tylko nic nam nie grozi, ale także jesteśmy tylko kilkaset metrów od przywództwa Al-Kaidy.”

„Jeśli w Iraku nie byłoby żadnego amerykańskiego więzienia, Państwo Islamskie nie istniałoby dzisiaj. Camp Bucca był fabryką, stworzył nas wszystkich, uformował naszą ideologię.”

Adel Jasim Mohamed, były osadzony, powiedział w telewizji Al Jazeera:

„ Ekstremiści mieli kompletną swobodę nauczania młodych osadzonych. Widziałem jak prowadzili kursy i rysowali na tablicach jak używać materiałów wybuchowych, broni lub jak zostać zamachowcem- samobójcą.”

Gdy rząd USA próbuje ukryć swoje przestępstwa za swoją polityką zagraniczną, używa takiej wymówki:

„ Nie wiedzieliśmy, nie mieliśmy pojęcia co się dzieje, nie mieliśmy odpowiednich kompetencji, więc zwolnijcie nas od odpowiedzialności.”

Obóz Bukka w Iraku (Camp Bucca).

Obóz Bukka w Iraku (Camp Bucca).

Bardziej wiarygodnym wydaje się fakt, że na terenie tych obozów amerykańskich al Baghdadi i reszta zostali po prostu zwerbowani przez Amerykan jako mięso armatnie w przyszłych konfliktach w Syrii i Libii. Co się jednak tyczy planu obalenia siedmiu krajów w tamtejszym regionie, około 100 000 mężczyzn zdolnych do służby przeszło przez amerykańskie więzienia w Iraku podczas wojny. Ogromna pula potencjalnych zalet w przyszłej wojnie przeciwko Syrii i Libii.

Po drugie: ISIS to sztuczny twór w celu destabilizacji regionu, a Baghdadi był wytrenowany przez Mossad

Edward Snowden ujawnia dokumenty wsp. ISIS. To sztuczny twór USA! Za: www.thedailybeast.com

Edward Snowden ujawnia dokumenty wsp. ISIS. To sztuczny twór USA! Za: http://www.thedailybeast.com

Były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA (NSA), Edward Snowden, wyjawił, iż Islamskie Państwo w Iraku i Syrii (ISIS) powstało w wyniku współpracy brytyjskich i amerykańskich służb wywiadowczych z Mossadem. Snowden oświadczył, iż wywiady trzech państw utworzyły wspólnie organizację terrorystyczną zdolną przyciągnąć wszystkich ekstremistów świata w jedno miejsce przy pomocy strategii zwanej „gniazdem szerszeni”. Dokumenty NSA dotyczą niedawnego wcielenia w życie powyższej strategii poprzez tworzenie religijnych sloganów islamistycznych w celu ochrony bytu syjonistycznego. Według dokumentów ujawnionych przez Snowdena “jedynym sposobem obrony państwa żydowskiego jest stworzenie wroga blisko jego granic.’ Według przecieków duchowny i przywódca ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi (aktor), przez rok uczestniczył w intensywnym szkoleniu militarnym prowadzonym przez Mossad, a także w kursach teologii i retoryki. [5]

Uzupełnienie: Wg francuskiej gazety przywódca ISIS, al-Baghdadi, to były agent CIA znany jako Simon Elliot (Elliot Shimon). [6]

Dodatkowo Snowden miał potwierdzić, jakoby Państwo Islamskie zwane ISIS to akronim od „Israeli Secret Intelligence Service” czyli Izraelskich Tajnych Służb Wywiadowczych! (patrz wideo + skrót). Sam zaś Baghdadi miał być instruowany przez samego McKaina! Wyssane z palca? Bynajmniej.

Uzupełnienie; Czy CIA utworzyła ISIL by zniszczyć wrogów Izraela? Pete Papaherakles

Mówi się, że lider radykalnego Państwa Islamskiego (IS), Abu Bakr al-Baghdadi, jest wyszkolonym przez Mossad agentem, którego prawdziwe nazwisko jest Elliot Shimon, i pochodzi z żydowskiej rodziny. Ta informacja pochodzi z 1.7 mln stron tajnych dokumentów ostatnio ujawnionych przez Edwarda Snowdena, odtajniacza z NSA, i upublicznionych przez irański wywiad. Portal arabskiego radia internetowego „Ajyal.com” i strona arabskiej agencji inforrmacyjnej „Egy-press” były również  wczesnym źródłem zanim ujawniono tę informację. Choć nie można tego zweryfikować teraz, dowody to potwierdzają.(…) „Wycieknięte” dokumenty rzekomo ujawniły, że al.-Baghdadi odbył intensywne roczne szkolenie wojskowe w Mossadzie, jak również przeszedł kursy z teologii i przemówień po arabsku. (…) Nabil Na’eem, założyciel Islamskiej Demokratycznej Partii Dżihad i były dowódca al.-kaidy powiedział, że obecni członkowie al.-kaidy, w tym ISIS, pracują dla CIA.

John McKain

Senator John McCain na Twitter w maju 2013 roku spotkał się z przedstawicielami liderów syryjskiej „umiarkowanej opozycji” by przedyskutować wspólny cel jakim jest obalenie prezydenta Asada. Zdjęcia z tego wydarzenia umieścił nawet na Twitterze. Na poniższym zdjeciu, za plecami senatora stoi Abu Bakr al-Baghdadi (ur. 1971 w Samarrze), znany także jako Abu Du’a lub kalif Ibrahim Awwad Ibrahim Ali al-Badri as-Samarra’i – przywódca sunnickiej organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie (ISIL) oraz samozwańczy kalif Państwa Islamskiego.

McCain w towarzystwie przywódców tzw. Umiarkowanej opozycji" w której znajduje się niedoszły kalif Państawa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi!

McCain w towarzystwie przywódców tzw. Umiarkowanej opozycji” w której znajduje się niedoszły kalif Państawa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi!

Zaznaczony jegomość to John McCain w Syrii. Na pierwszym planie, po prawej – dyrektor organizacji Syrian Emergency Task Force. W drzwiach, po środku – Mohammad Nour.

Zaznaczony jegomość w drzwiach to Mohammad Nour zaś po prawej – dyrektor organizacji Syrian Emergency Task Force.

12342417_487101624783825_758222197449915210_n

Wydarzenie to zostało poruszone również w mediach np.: wideo 1 z Los Angeles Times oraz wideo 2 z ABC News

Uzupełnienie:  William Engdahl dla RT w 2014

William Engdahl

William Engdahl

Redaktor [R] „…Czy uważasz, że amerykańska kampania wojskowa pomoże w spełnienie obietnicy Obamy o wyplenieniu ekstremistycznej ideologii?

William Engdahl [WE] „Od kilku dni dokładnie się temu przyglądałem i uważam, że w ostatnich dniach w Waszyngtonie panuje schizofrenia. Uważam, że ISIS to operacja fałszywej flagi. Wszelkie dowody wskazują, że wywiady CIA i Izraela stworzyły ISIS jako pretekst do wojny w Syrii i Iraku, ale głównie Syrii, aby pozbyć się Baszara al-Assada. Uważam, że administracji Obamy nastąpiła w ostatnich dniach zmiana oraz, taka jest moja hipoteza, że Putin planuje osobiście pośredniczyć, tak jak w sierpniu 2013 pośredniczył w hamowaniu wojny o broń chemiczną Assada.

[R] Wyjaśnijmy to, bo wielu widzów na świecie pomyślą, że to teoria spiskowa, nie spojrzą na to poważnie. Twierdzisz, że ISIS zasadniczo została stworzona, żeby USA mogły wkroczyć i zaatakować Saddama Husajna?

[WE] Tak twierdzę. Ci dżihadyści zostali wyszkoleni  w zeszłym roku w tajnych bazach CIA i sił specjalnych USA w Turcji i Jordanii. Administracja Obamy odmówiła pomocy militarnej rządowi al-Malikiego w Iraku, który prosił o nią ponad rok temu. Później ISIS odnosi to zatrważające zwycięstwo, ale spójrzmy na ich personel – dowódcy są z Czeczenii, to niezwykle podejrzana zgraja. Są tacy, którzy twierdzą, że al-Baghdadi to zmyślone nazwisko. Cała sprawa, całe to straszenie ISIS, naprawdę cuchnie, i myślę, że ta mikstura to czyjeś dzieło, mające zapewnić pretekst to interwencji zbrojnej.

Patrz: W.Engdahl: ISIS to operacja false flag i pretekst do wojny w Syrii i Iraku [2014]

Po trzecie; raport z 2012 roku!

Jak już jesteśmy przy rewelacjach Snowdena, kumplach McKaina i tzw. „umiarkowanej opozycji” warto przytoczyć ważny raport przygotowany przez Radę ds. Relacji Zagranicznych opublikowany w 2012 r. O czym jest w nim mowa?

„ przypływ dżihadystów przynosi korzyści w postaci dyscypliny, ferworu religijnego, doświadczenia w walce w Iraku, funduszy od sympatyków sunnitów w Zatoce, a co najważniejsze, zabójczych rezultatów. Krótko mówiąc, Wolna Armia Syryjska potrzebuje teraz Al-Kaidy.” [7]

Uzupełnienie: Emerytowany szef DIA Michael Flynn przyznaje, że powstanie ISIS było decyzją Stanów Zjednoczonych.

ghxdszrfgW wywiadzie dla telewizji AlJazeera, przeprowadzonym przez Mehdi Hasana, generał Flynn pytany jest o znajomość raportu z 2012 roku, w którym DIA informowała administrację w Waszyngtonie oraz CIA o przerzutach broni z Libii do Syrii oraz o możliwości utworzeniu kalifatu w Syrii, czyli o powstaniu ISIS. Generał nie tylko przyznaje, że zapoznał się z raportem ale także przyznaje, że poparcie Zachodu dla Państwa Islamskiego na początku jego egzystencji było „świadomą decyzją”.

Hasan: Pan w zasadzie mówi, że w rządzie wiedziano o tym, że grupy te powstają, pan widział tę analizę i argumentował pan przeciwko tym działaniom, ale kto pana nie chciał słuchać?

Flynn: Myślę, że administracja w Waszyngtonie.

Hasan: A więc administracja w Waszyngtonie odwróciła wzrok od tego, co się dzieje?

Flynn: Nie sądzę, by chodziło o „odwracanie wzroku”, myślę, że to była decyzja. Świadoma decyzja.

Hasan: Świadoma decyzja by wesprzeć powstanie, w którym byli Salafici, Al-Kaida i Bracia Muzułmanie?

Flynn: Tak, to była świadoma decyzja, by robić, to co robiono.

Mało tego, Flynn stał się niebezpieczny dla amerykańskiego establishmentu od czasu, gdy sprzeciwił się popieraniu dżihadystów. Dowody tego znajdują się w publikacji portalu” The Last Refuge” z dźwiękowego zapisu spotkania sekretarza stanu Johna Kerry’ego z członkami Koalicji Narodowej w ONZ-owskiej siedzibie Stałego Przedstawicielstwa Holandii 26 września 2016 r. W tej publikacji jest cała masa wątków potwierdzających łajdacką rolę St. Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie. [8]

 

Po czwarte. Emaile H. Clinton

Przejęty przez Wikileaks e-mail potwierdza, że administracja Obamy z Hillary Clinton na czele, zaaranżowała wojnę domową w Syrii w interesie Izraela.

Wikileaks ujawniło, że ówczesny Sekretarz Stanu wręcz „zamówił” wojnę w Syrii w celu obalenia rządu i obalenia prezydenta Asada, twierdząc, że jest ona „najlepszym sposobem, aby pomóc Izraelowi” Dokument ten był jednym z wielu niesklasyfikowanych przez Departament Stanu USA pod numerem Sprawy F-2014-20439, Doc nr C05794498.

Ripsonar

——————————————————————-

Na podstawie:

  1. Konspiracja ISIS. Powstanie

  2. Powstanie Państwa Islamskiego [ISIS] 2014

  3. Konspiracja ISIS. Powstanie
  4. Tamże
  5. http://www.globalresearch.ca/isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi-trained-by-israeli-mossad-nsa-documents-reveal/5391593
  6. French Report ISIL Leader Mossad Agent
  7. Geopolityka III Wojny Światowej
  8. Świetna analiza Władysława Czarneckiego przy okazji dymisji gen. Michaela Flynna z funkcji doradcy prezydenta USA
error: Content is protected !!