Rosyjskie badania nad kontrolą umysłu

“Obecnie jest już zupełnie jasne, że państwa, które jako pierwsze stworzą tego typu bronie [Broń Technotroniczną przyp. aut.] osiągną znaczącą przewagę.”

– Major I. Chernishev armi rosyjskiej.

1917 -2003

Co najmniej miliard dolarów wydał w latach 1917-2003 Związek Radziecki, a potem Rosja na tajne badania dotyczące kontroli umysłu – pisze „New York Post”, powołując się na raport niemieckiego badacza, który dotarł do odtajnionych dokumentów. Wynika z nich, że eksperymenty miały na celu wykorzystanie fal elektromagnetycznych. Dotyczy tego raport pt. „Niekonwencjonalne badania w ZSRR i Rosji” Serge’a Kernbacha z Research Centre of Advanced Robotics and Environmental Science (Centrum Badań Zaawansowanej Robotyki i Kształtowania Środowiska przyp. autora) w Stuttgarcie w Niemczech powstały w 2013 r.

     Wśród obszarów o szczególnym znaczeniu była tzw. psychotronika, zajmująca się badaniem związków między umysłem a fizjologią człowieka oraz metodami manipulacji ludzką psychiką przy użyciu fal elektromagnetycznych. Radzieccy naukowcy wierzyli, że ludzki mózg może odbierać i przekazywać pewnego rodzaju promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości i że to może mieć wpływ na inne przedmioty. Z dokumentów wynika, że Sowieci zdołali opracować urządzenie o nazwie „cerpan” do generowania promieniowania elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości, które było używane do testowania na ludziach. „Jeśli generator został zaprojektowany poprawnie, to był on w stanie zgromadzić bioenergię ze wszystkich żyjących obiektów: zwierząt, roślin i ludzi, a potem emitować ją na zewnątrz” – pisze naukowiec w raporcie. [1 a]

Cepan – jest to urządzenie wynalezione przez Anatolija Beridze- Stakhovskyego (…) zaprojektowany by wykorzystywać „efekt produkowany przez pola torsyjne”. Niektóre źródła twierdzą, że urządzenie – metalowy 7 kilogramowy cylinder- był używany do leczenia ludzi, w tym kremlowskich urzędników wyższego szczebla.

W latach 60. i 70. Związek Radziecki aktywnie badał wpływ pól elektromagnetycznych na warunki fizjologiczne i psychologiczne człowieka. Niektórzy autorzy wskazują na zastosowanie wyników badań w nowych broniach, które powstały w USA jak i w ZSRR. Liczba naukowców zajmujących się psychotroniką w Rosji szacowana jest między 200 a 500, stwierdza raport.

1921 – został utworzony przez Czeka oddział specjalny do zdalnego oddziaływania na obiekty biologiczne. Opracowania tej spec-sekcji zmieniające swoją nazwę od WCZK do FSB, położyły podwaliny pod metody NLPi, technologii psychotropowych i psychotronicznych. Prace te spowodowały poważne zaniepokojenie grupy rosyjskich naukowców: Pawłowa, Wiernadskiego, Czyżewskiego, Każynskiego i dr.kandydat nauk technicznych (…) Podstawowe środki psychotropowe stosowane były na bazie naturalnych i syntetycznych narkotyków. Ale nawet wtedy zauważono, że efekt deformacji psychiki  jest znacznie przyspieszony, jeżeli przedmiot badania znajduje się pod wpływem pola o wysokiej częstotliwości. [1b] http://treborok.wordpress.com/psychotroniczne-bronie-w-zsrr/

Po II Wojnie Światowej wszystkie tajne badania Niemieckie dostały się w ręce zwycięzców – rakietowe i inżynieryjne badania przypadły USA, a psychofizjologiczne (psychotroniczne) ZSRR.

LIDA

1950 – Urządzenie zostało najprawdopodobniej stworzone przez Lwa Rabiczewa i jego ekipę w Armenii, opierając się na pracy Tesli.  LIDA operowała na częstotliwości 40 MHz bombardując mózg sygnałami radiowymi o niskiej częstotliwości. Rosjanie twierdzili, że używali go do leczenia zaburzeń emocjonalnych. Jednak z relacji światków to własnie tym urządzeniem starano się prać mózgi wykorzystywali jej działanie na więźniach w czasie wojny w Korei. Najprawdopodobniej była prekursorem do zbudowania urządzenia o większej mocy działającej jako emiter kontroli umysłu na wielką skalę. Tym urządzeniem miał być omawiany „Dzięcioł”.

1960 – dla studiowania możliwości kontroli umysłu, utworzono siedem laboratoriów w Rosji. Pan Kogan, przewodniczący sekcji bio-informatycznej MBPS, przeprowadzał eksperymenty nad sugestią umysłową z odległości, telepatią na dużą odległość wewnątrz ośrodka miejskiego, oraz nad obudzeniem obiektu ze snu spowodowanego hipnozą, poprzez użycie „promiennej” sugestii.

Powyższe informacje wskazują na to, że KGB zaczęło używać radiacji elektromagnetycznej (EMR), jako narzędzia do czytania myśli poprzez ich maszynę [1]

Dr. Josh Backon pochodzi z Izraela i jego relacje dotyczą wynalezienia maszyny umysłu w tym kraju. Podaje on:

To urządzenie czytające umysł zostało początkowo wytworzone przez matematyka (obecnie żyjącego w Izraelu), pracującego z profesor Bechtereva w Militarnym Instytucie Medycznym w Leningradzie, w połowie lat siedemdziesiątych”.

Matematyk ten odkodował MUA (multiple unit activity ) pewnych wzorów fal mózgowych i uzyskał reprezentację słowa na ekranie komputera. Jeśli myślałby o słowie kot, to takie słowo by się tam ukazało.

Broń technotroniczna

Określenie „psycho-terroryzmu” zostało stworzone przez rosyjskiego pisarza N. Anisimova z Moskwskiego Anty-Psychotronicznego Centrum. Według Anisimova, broń psychotroniczna to taka, która działa by „zabrać część informacji, która jest przechowywana w ludzkim mózgu”. Pobrana informacja jest wysyłana do komputera, który przetwarza ją do poziomu niezbędnego dla tych, którzy chcą kontrolować człowieka, a następnie zmodyfikowana informacja wprowadzana jest ponownie do mózgu.” Te bronie są stosowane w stosunku do umysłu wywołując halucynacje, choroby, mutacje w komórkach człowieka,”zombifikację”, czy nawet śmierć. Do arsenału zalicza się generatory VHF, RTG, USG, i fale radiowe.

A więc psychotronika – to nauka o mechanizmach informacyjnych związków, regulacji i kontroli psychiki, energii i fizjologii człowieka.

Nad tworzeniem broni psychotronicznych pracowało mnóstwo organizacji od KGB, FSB i GRU, do Akademii Nauk i ministerstwa przemysłu obronnego ZSRR i Rosji. W ZSRR badania naukowe w większości powiązane z KGB w temacie kierowania psychofizycznym stanem człowieka zdalnymi metodami odbywały się od początku lat 60 – tych.

W latach 70 –tych  stworzono w ZSRR Program tzw. System Wpływu Psychotronicznego. System ten opierał się wykorzystaniu fal radiowych wysokiej częstotliwości, oraz hipnozy. Jak podaje Juri Malin, były doradca do spraw bezpieczeństwa prezydenta ZSRR, Michaiła Gorbaczowa, powstał on jako odpowiedz na podobny system opracowany za czasów prezydentury Cartera (chodzi tu prawdopodobnie o Program MK-ULTRA)

1974 – w wojskowej jednostce w Nowosybirsku Rządowy Komitet ds. Wynalazków i Odkryć ZSRR zarejestrował urządzenie o nazwie Radioson. W opisie urządzenia podaje się, że jest ono używane do indukowania snu przy zastosowaniu fal radiowych.

1975– Zgromadzenie Ogólne ONZ obradowało nad propozycją ZSRR zatytułowaną: „ Zakaz badań i produkcji nowego typu broni masowej zagłady oraz nowych systemów tego rodzaju broni”.

1979 – Związek Radziecki przedłożył listę pewnych typów broni będących potencjalnie broniami masowej zagłady: znalazła się tutaj m.in kwestia broni radiologicznej!

W.A.Siedlecki potwierdził, że od 1982 r. w naszym kraju zaczął powstawać system horyzontalnych radiolokacyjnych kompleksów. Okazało się, że należące do tego kompleksu stopniowane anteny potrafią promieniować. Przy tym powstaje jednolite pole psychotroniczne, zdolne wpływać na świadomość człowieka. Takie anteny powstały w Czarnobylu i w Krasnojarsku – 26. Wchodziły one w skład systemu „Kula”. Był on przeznaczony do kierowania rytmem-theta i delta ludzkiego mózgu.  http://treborok.wordpress.com/psychotroniczne-bronie-w-zsrr/

Projekt Oko Moskwy

Zahoryzontnyj Radiolokatsyjnyj Kompleks, – czyli system Duga.  instalacja radzieckiego strategicznego radaru pozahoryzontalnego (OTH) pracującego w zakresie fal krótkich, znajdująca się m.in. nieopodal Czarnobyla na Ukrainie w obwodzie kijowskim.  służyła do wykrywania nadlatujących nad terytorium ZSRR pocisków balistycznych m.in. USA z głowicami nuklearnymi, jako jeden z ważnych elementów systemu wczesnego ostrzegania przed atakiem na ZSRR (wiki).

Lokalizacja – ok.10 km od Czarnobyla, znajdują się dwa siarkowane elementy o wysokości 135 i 85 metrów, a ich łączna szerokość przekracza pół kilometra. Tzw. Czarnobyl-2. Do dnia dzisiejszego owiany tajemnicą. Jedynym ze źródłem jest były pracownik kompleksu Oleksender Lalak.[2]

Duga-3

Duga-3

Wykorzystanie

* Najprawdopodobniej jest to najważniejsza część sowieckiej tarczy antyrakietowej zdolna do nasłuchu obszaru w promieniu 3000 km. Stąd nieoficjalna nazwa OKO Moskwy. Prawdopodobnie należał do Programu „Krug” (Kрyг), czyli  systemu obrony przeciw rakietowej rozlokowany wokół Moskwy. [Krug, to po polsku okrąg a w Rosji słowo „Krug” używało się własnie w stosunku do systemu obrony Moskwy od ataków z powietrza, ponieważ na rozlokowanie pozycji miało kształt okręgu].  No własnie jak już przy tym jesteśmy. Duga 3 znajdująca się na Ukrainie to jedno z trzech kompleksów tego typu. Kolejne znajdowały się koło Petersburga i dalekiej na Syberii w rejonie Kamczatki.  Ale to właśnie ta zrobiła największe zamieszanie na arenie międzynarodowej.

Pierwsza zarejestrowana transmisja miała miejsce 4 czerwca 1975. (inne źródła mówią o 1976 r.). [2 a]

* Niektóre sygnały przez nią wysyłane zostały rzekomo sklasyfikowane jako zakłócające pracę ludzkiego mózgu, zatem prawdopodobnie był to jakiś prototyp broni psychotronicznej. Prof. Fuller Royal  podaje, że sygnał o częstotliwości 4,75 MHz powoduje rozdrażnienie, ból głowy oraz inne objawy.

Gdyby antena faktycznie miała taką możliwość, byłaby niesamowicie niebezpieczną bronią, zdolną do wywołania w ludziach bierności i bezczynności.

1996 – major Oleksander Lalak, poseł ukraiński wydał oświadczenie na temat sprawy „Czarnobyl-2”.

Rzekomo pewne części kompleksu działały jeszcze w roku 1996,

Zaskakujące jest też stwierdzenie, że widoczne części, czyli dwie anteny i budynki, to wierzchołek góry lodowej. Bowiem pod ziemią, gdzieś w odległości od jednego do dwóch kilometrów, znajduje się podziemne centrum dowodzenia czterema strefami. Pierwsza to radar. Druga (tu się zaczynają Gwiezdne Wojny) – stacja komunikacji kosmicznej dla projektu „Kruh”. Następnie gdzieś w pobliżu ma znajdować się bioenergetyczna antena (tak to zostało nazwane) oraz działo laserowe, zdolne do niszczenia szpiegowskich satelitów na orbicie. Artykuł sugeruje, że antena psychotroniczna nie jest widoczna, ale gdzieś ukryta. Wszystkie podziemne elementy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie mógł ich uszkodzić nawet wybuch bomby atomowej. Prawdopodobnie w skład kompleksu Czarnobyl-2 wchodziła też przetwórnia materiałów radioaktywnych, która miała wzbogacać wytworzony w elektrowni pluton. Pewne jest, że reaktory RBMK-1000, jakie pracowały w Czarnobylu, zostały zaprojektowane z myślą o pozyskiwaniu środków do produkcji bomb. [3]

Od tego okresu wiele osób, także uczonych, wsparło teorie o nieoficjalnym zastosowaniu Dzięcioła..

Amerykańska interpretacja działania „Oko Moskwy” zwane  Dzięciołem

04.07.1976 – W USA pojawił się tajemniczy sygnał słyszalny w odbiornikach radiowych na całym świecie nazwany „rosyjskim dzięciołem” z racji tego iż mikrofale nadawano  między 3 – 30 Mhz. milknąć co 10 sekund powodował rytmiczne stukanie przypominając odgłos ptaka –  dzięcioła. Stąd tez jego nazwa.

Nadawanie przestało działać po zakończeniu Zimnej wojny czyli w grudniu 1989.

Powiązania z technologią Tesli i pomocą.. samych Amerykanów w budowie tego urządzenia?

Wg ppr. Thomasa Beardena byłego oficera wywiadu, radzieckie sygnały miały pochodzić z miast Ryga oraz Homel, które leżało w pobliżu Czarnobyla. Sygnały powstały przy użyciu „generatora Tesli” i miały być odpowiedzialne za wojnę pogodową, jaką wydali Stanom Zjednoczonym nie posiadający skrupułów Rosjanie. Maszyna miała być odpowiedzialna za susze nawiedzającą zachodnie stany, która w znaczny sposób odbiła się na gospodarce kraju w 1976 roku.

Jerry Smith twierdził, że

w 1977 roku amerykański rząd sprzedał Rosjanom supermagnes wiedząc, że zostanie on wykorzystany przy produkcji Dugi. Ów magnes to 40-tonowy potwór zdolny do generowania magnetycznych sił tysiąckrotnie razy silniejszych od ziemskiego pola magnetycznego. […] Stany Zjednoczone nie tylko wiedziały do budowy czego posłuży, ale wysłały nawet ekspertów, którzy mieli pomóc w jego montażu.Magnes umieszczono niedaleko Homela, który leżał w pobliżu Czarnobyla”.

07.1977 – Z Planetarnego Stowarzyszenia dla Czystej Energii (Planetary Association for Clean Energy), Biuletyn Dr. Andrewa Michrowskiego, pt. „ELF-skrajnie niskie częstotliwości z ZSSR.” czytamy:

„Przynajmniej pięć instalacji w ZSSR operuje jednocześnie do 24 godzin na dobę od Lipca 1976 roku, z intensywnością do 40 milionów Wat. Instalacje te wydają się łączyć z wysoko magnetycznym aparatem MHD znajdującym się w Semipalatińsku”. (…) „Występują efekty psychofizyczne i fizyczne. Te sygnały mają unikalną zdolność penetrowania budynków i tkanki żywych organizmów. Monitorowano magnetyczną intensywność (500 mikrogauss) takich częstotliwości”. (z)

Wykorzystanie fal elektromagnetycznych do wpływu na stan umysłu populacji Ameryki

Ira Einhorn

Ira Einhorn

30.10. 1976 r.  fragment z „New York Timesa” (zamieścił go Paul Broder w książce „Napromieniowanie Ameryki”).

W ostatnich miesiącach wykryto […] sygnał radiowy nadawany z ZSRR. Jest tak potężny, że zakłóca pracę urządzeń telekomunikacyjnych na całym świecie. Dr Zaret obawia się, że może on stwarzać zagrożenie dla człowieka […] mając negatywny wpływ na centralny układ nerwowy. Nie wiadomo do jakich celów używają go Sowieci„. (x – Z „The Zapping of America”, Paula Brodeura, 1977, str. 300-301.)

Pod koniec lat 70-tych Ira Einhorn –znany aktywista napisał o dokładnym związku miedzy impulsami falowymi tzw. Dzięcioła a naturalnymi falami mózgowymi alfa. W swym artykule pt. „Disturbing Communique” popierał pogląd mówiący, że Rosjanie byli zaangażowani w szeroko zakrojony eksperyment z kontrolą umysłów, wysyłając do krajów Zachodu specyficzny „sygnał”. Był jednym z pierwszych określających to mianem psychotroniki. (dziedziny nauki zajmująca się oddziaływaniem między świadomością, polami energii i materią patrz akapit Broń psychotroniczna).

18.07.1981 – David Brinkley – znany amerykański dziennikarz telewizyjny wypowiadał się na temat sygnału „dzięcioła” w programie NBC Magazine stwierdził, że bombardowano pół-zach część USA falami niskiej częstotliwości, nastawionymi tak, by odpowiadać poziomowi biologicznych częstotliwości.

Tak jak mówię, jest mi ciężko w to uwierzyć, to jest szaleństwo i nikt z nas tutaj nie wie, jak to rozumieć: Rząd Rosyjski jest znany z prób zmiany ludzkiego zachowania poprzez zewnętrzne influencje elektroniczne. Nie wiemy do jakiego stopnia. Wiemy, że jakiś rodzaj rosyjskiego nadajnika bombarduje ten kraj falami radiowymi skrajnie niskiej częstotliwości.”  (Jerry E. Smith, HAARP. Broń ostateczna, str. 60)

Podczas tego samego programu przeprowadził on wywiad z Dr.Williamem Van Bise – inżynierem radiowcem, który prowadził dochodzenie w związku z transmisją nad obszarem USA, w latach siedemdziesiątych, rosyjskiego sygnału radiowego. Dr.Van Bise posiadał dowody na to, że rosyjski sygnał radiowy występował „na częstotliwości, w jakiej operuje ciało ludzkie – 10 Hz jest dokładnie w paśmie częstotliwości biologicznych.” W odpowiedzi na pytanie, Bise stwierdził, że najłatwiejszą metodą na rozerwanie procesu myślowego byłoby użycie mikrofal.

Dr Andrew Michrowski – specjalista ds. technologii w Kanadyjskim Departamencie Stanu oraz przewodniczący Globalnego Stowarzyszenia dla Zielonej Energii (PACE) napisał, że sygnał pochodził z wielu „nadajników typu Tesli” zaś „wysyłane z ZSRR sygnały zostały uznane przez Agencję Ochrony Środowiska […] za psychoaktywne.”

Od października 1976 r. Sowieci emitują z licznych nadajników sygnały o niskiej częstotliwości. Odpowiadają one rytmowi fal mózgowych osób rozdrażnionych lub pogrążonych w depresji. […] Ustalono, że mają one charakter psychoaktywny (tj. mogą wywołać reakcję psychiczną lub wyciszenie). […] Rosjanie są na granicy odkrycia technologii, która sprawi, że bomby staną się nikomu niepotrzebne„.

Dr Robert Beck zmierzył sygnał „dzięcioła”, dochodząc do wniosku, że „sowiecki sygnał uderzał niezwykle celnie […] prosto w okno ludzkiej inchoatywności (…) Sygnał ten przenikał do sieci przesyłania fizycznej energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych i przekazywał dalej”. [4]

08.1987Andrij Pucharich bada „Dzięcioła”. razem z Bob’em Beck udowadnia, że radzieckie transmisje były bronią ( uruchomione 4 lipca 1976 r. z siedmiu gigantycznych nadajników znajdujących się na Ukrainie, zasilane energia z czarnobylskiej instalacji nuklearnej. Ipulsy o mocy 100 megawatów kierowano w kierunku zachodnim. W niej była ulokowana wiąska o wartości 10 Hz ELF.

1989 – Rosjanie oficjalnie podali iż ten tajemniczy dźwięk pochodził z systemu Duga-3, zlokalizowanego niedaleko Czarnobyla, który po tamtejszej katastrofie został wycofany z użytku.  który oficjalnie stanowił część radzieckiego systemu wczesnego ostrzegania przed pociskami balistycznymi, znanego także jako radar pozahoryzontalny (OTH).

SURA

Zakład Ocieplania Jonosfery Sura, bo taka jest jego nazwa, położony jest około 400 km na wschód od Moskwy. Obiekt mieści się w Wasilsursku, niewielkiej miejscowości znajdującej się w obwodzie niżnonowogrodzkim. Jego nazwa wzięła się od rzeki Sury, która przepływa przez Wasilsursk. Budowę kompleksu rozpoczęto w latach 70., a jego otwarcie nastąpiło w 1981 roku. Zakład należy do Instytutu Badawczego Radiofizyki (NIRFI) i zajmuje się badaniem jonosfery. Ale czy na pewno? Wiele wskazuje na to, że eksperymenty w nim prowadzone znacznie wykraczają poza ogólnie przyjęte normy. była dotowana przez resort obrony. To on finansował różnorodne eksperymenty, które tam przeprowadzano. A jakie one były? Według oficjalnych danych Sura zajmowała się analizowaniem wpływu fal radiowych na stan jonosfery. Oprócz tego zakład badał też zmiany w pogodzie oraz właściwości obłoków srebrzystych i ich wpływ na klimat. Obiekt był doskonale przystosowany do przeprowadzania tego typu eksperymentów. Na terenie 9-hektarowego kompleksu znajdują się bowiem 144 anteny, każda o wysokości 20 metrów, i trzy przekaźniki fal radiowych. Sura jest zdolna do wypromieniowania fal radiowych o mocy 190 megawatów.

2005Scott Stevens, wysunął oskarżenia wobec Sury. Stwierdził, że to właśnie Rosjanie, a konkretnie Zakład Ocieplania Jonosfery, są odpowiedzialni za katastrofy naturalne takie jak huragan Katrina, który nawiedził Stany Zjednoczone pod koniec sierpnia 2005 roku.[5 a]

Projekt Przyjaźń

1982 – W bazie wojskowej na Syberii grupa Dimitrija Wereszczagina rozpoczęła prace nad tajnym projektem CC0709 „Przyjaźń”. Celem projektu było uzyskanie wpływu na świadomość człowieka, by móc nim sterować według własnej woli. Praca w zespole jednak nie posuwała się do przodu. Najprawdopodobniej z powodu ataków podobnych grup z innych krajów, czego przejawem były uporczywe migreny czy nagromadzenie trudnych do wytłumaczenia nieprzyjemnych sytuacji. (więcej patrz TU)

 

1988 – Rostowski Instytut wspólnie z innymi zakończył próby najnowszej generacji psychotronowego generatora. Model skutecznie tłumił ludzką wolę narzucając inną.

DEIR

1989Dimitrij Wereszczagin na zlecenie Parii, przeprowadził badania razem z Aleksiejem Gryszczakiem, Sergiuszem Desmencowem i Piotrem Kiełdorowskim w celu stworzenia technik, manipulowania ludzmi. Badania się powiodły, jednak świadomość moralnych implikacji związanych z wykorzystaniem tych technik spowodowało modyfikację parametrów. Wnosiły one do szkolenia wiele pozytywnych elementów, między innymi: sposoby podbudowywania zdrowia, przedłużania życia oraz podnoszenia wibracji swojego pola energetycznego. Tak powstał DEIR, czyli system Dalszego Energoinformacyjnego Rozwoju. Grupa Wereszczagina zdążyła jedynie przeprowadzić szkolenie dla niektórych ludzi znanych z telewizji. Co jednak ciekawe, żadna z trenowanych osób nie była zainteresowana przystąpieniem do pełnego kursu; wszystkie ograniczyły się jedynie do nauki sterowania innymi.

Wg badań naukowców to nie materia, lecz czysta energia stanowi istotę natury tzw. pole energoinformacyjne. Każdy z nas ma wszystko, czego potrzeba, by przywrócić prawidłową energetykę własnego ciała, nawet jeśli w przeszłości nigdy nie odczuwał swojej energoinformacyjnej natury. Każdy może doświadczyć i zobaczyć swoją aurę, tylko wymaga to systematycznych ćwiczeń. Aby znaleźć się na właściwej drodze, musimy uwolnić się od energoinformacyjnych pasożytów, które na skutek różnorodnych życiowych doświadczeń uwiły sobie gniazdo w naszym umyśle. Rozpoczynając odnowę sposobu myślenia i postrzegania świata, winniśmy zdać sobie sprawę ze swoich prawdziwych pragnień, włączyć do ich realizacji otoczenie, umiejętnie najpierw przyciągnąć, a potem wykorzystać sprzyjające zbiegi okoliczności. Książki opisujące owe odkrycie czyi DEIR to : Wereszczagin Dimitri, Deir I – Wyzwolenie, Deir II – Kształtowanie, Deir III – Oddziaływanie. [5]

1991 – Rosja na rozwój tzw. militarnych technologii psychologicznych przeznacza 500 milionów rubli. [7]

6.06.1992 – rosyjska gazeta Komsomoslka Prawda opublikowała część apelu podpisanego przez kierowników rosyjskich instytutów badawczych i instytucji medycznych:

Dwadzieścia lat temu, kiedy zaczynaliśmy pracę nad terapią przy zastosowaniu mikrofal, uzgodniliśmy, że odkryć z tej dziedziny nigdy nie wykorzystamy ze szkodą dla ludzi. Ostrzeżenie generała Cobeca, że OMON [oddziały antyterrorystyczne rosyjskiej policji] posiada broń psychotroniczną, dowodzi, że taka broń została już opracowana. jeśli dostanie sie ona w ręce ludzi o złych zamiarach, może okazać się bardziej niebezpieczna niż broń jądrowa, ponieważ jest zdolna do zduszenia wolnej woli ludzi. Zwracamy się do prezydenta Jelcyna i organizacji demokratycznych na świecie z żądaniem wprowadzenia zakazu stosowania generatorów psychotronicznych w charakterze broni„.

1994 – rosyjski tygodnik Argumenty i Fakty opublikował artykuł opisujący wyemitowanie przez telewizję cyklu programów o broni psychotronicznej nazywanej „Czarna Skrzynka” (jak podaje artykuł, tan cykl programów bardzo szybko zdjęto z anteny). Tygodnik opisał, jak w pierwszym odcinku pewien dziennikarz usiadł naprzeciwko psychotronicznego generatora i zaczął opisywać swoje wrażenia:

Nie widzę wyraźnie. Nie mogę się skoncentrować.. coś dławi mój mózg…” W kolejnym odcinku pokazano tego samego dziennikarza, który zgłosił się na ochotnika do eksperymentu polegającego na „kodowaniu”, czyli programowaniu jego mózgu do wykonania określonej czynności po usłyszeniu jakiegoś nietypowego zwrotu, na przykład „niebieski rumianek„. W opisywanym programie podano, że takie programowanie może zmusić dziennikarza do wyskoczenia przez okno, jednak ostatecznego wyniku tego eksperymentu nie pokazano. [7 a]

* Dr Janet Morris, współautor „Warrior’s Edge” podobno udała się do Moskiewskiego Instytutu Psychokorelacji gdzie zaznajomiła się z pionierskimi technikami Wydziału Psycho-Korekty w Moskiewskiej Akademii Medycznej, w której naukowcy przeprowadzają elektroniczną analizę ludzkiego mózgu, aby mieć na niego wpływ.

2000 – Władimir Łopacin przedstawił Dumie projekt ustawy, która regulowałaby sprawy informacyjnego i psychologicznego bezpieczeństwa federacji rosyjskiej. Informacje te opublikowała gazeta „Siewodnia”. Czemu miłao by regulować ową tematykę? Ponieważ może to zagrozić bezpieczeństwu państwa.

22.12.2006  – Według byłego generała KGB generała Borysa Ratnikowa, opisanej w Rossiiskaya Gazeta, na początku lat 80-tych XX wieku na terenie ZSRR znajdowało się około 50 ośrodków, w których przeprowadzano badania nad zdalnym sterowaniem ludzkim umysłem. Jego zdaniem technologia ta była na tyle zaawansowana, że służby były w stanie „pozyskiwać” informacje bezpośrednio z umysłów zachodnich oficjeli. Kiedy w 1952 roku doszło do tajnego spotkania między sowieckimi i amerykańskimi naukowcami w Nowym Meksyku, Rosjanie dysponowali już o wiele bardziej interesującymi wynikami badań.[6]

1991/97 – Ratnikov służył w departamencie który był odpowiedzialny za ochronę najwyższych urzędników w post-sowieckiej Rosji wobec wszelkich wpływów zewnętrznych na ich podświadomość. Np. na początku lat 90 – tych, Ratnikov i jego koledzy „zeskanowali” umysł nowego ambasadora USA Roberta Straussa, aby zobaczyć, że budynek ambasady zawiera psychotroniczny sprzęt do wywierania wpływu na mieszkańców Moskwy.  Dzięki tej wiedzy, aparat wyłączono.

2007 –  prestiżowy WIRED opisał podziemne laboratorium mieszczące się na końcu jednej z linii moskiewskiego metra, gdzie  Instytut Badań Psychotechnologicznych prowadził badania nad ludzką podświadomością. Opracowany przez nich MindReader (zwany też SSRM Tek) miał być stosowany na lotniskach do wykrywania potencjalnych terrorystów, a dziś jest on dostępny, jako urządzenie medyczne przydatne w różnorodnych diagnozach.

Sam Instytut czerpie bezpośrednio z dorobku Igora Smirnova, radzieckiego naukowca prowadzącego badania nad kontrolą umysłu. Według jego żony Rusłany, która jest dyrektorem Instytutu, dorobek Smirnova znalazł zastosowanie już na początku lat 80-tych XX wieku. Miało to miejsce podczas inwazji ZSRR na Afganistan. Technologia wpływania na ludzki umysł miała być pomocna w walce z mudżahedinami, ale również w leczeniu zespołu stresu pourazowego u rosyjskich żołnierzy. Po upadku Związku Radzieckiego odkrycia Smirnova przedostały się do USA, paradoksalnie między innymi za pośrednictwem KGB. Chcąca zarobić na do niedawna tajnej technologii instytucja, zorganizowała konferencję, na której byli obecni między innymi Chris i Janet Morris, konsultanci pracujący dla Pentagonu.

02.1997 – Major armii rosyjskiej I. Chernishev, pisząc w dzienniku wojskowym „Orienteer” twierdzili, że bronie „psi” są opracowywane na całym świecie.

Specjalne rodzaje broni odnotowane przez Chernisheva (nie wszystkie, w fazie prototypów) to:
• Psychotroniczny generator, który wytwarza potężną elektromagnetyczną emanację, którą można przesyłać za pośrednictwem linii telefonicznych, TV, sieci radiowej, przewody zasilające i żarówki. • Autonomiczny generator, urządzenie, które pracuje w paśmie 10-150 Hz. W paśmie 10-20 Hz tworzy infrasoniczne drgania, które są szkodliwe dla wszystkich istot żywych.
• Generator systemu nerwowego, mający na celu sparaliżowanie centralnego układu nerwowego owadów, który mogłyby mieć zastosowanie wobec ludzi.
• Emanator ultradźwięków, który jak twierdzi jeden z instytutów został opracowany. Urządzenia korzystające z emanacji ultradźwiękowej są podobno zdolne do wykonywania bezkrwawych operacji organów  wewnętrznych bez zostawiania śladu na skórze. Mogą one również, zgodnie z opiniom Chernisheva, być wykorzystane do zabijania.
• Ciche kasety. Chernishev twierdzi, że Japończycy rozwinęli techniki pozwalające na umiejscawianie w infra-niskiej częstotliwości wzorów głosowych w muzyce, wzorów które są wykrywane przez podświadomość. Rosjanie twierdzą, że za pomocą podobnych „bombardowań” z pomocą oprogramowania potrafią leczyć alkoholizm i nałóg palenia papierosów.
• Wpływ 25-ramki, wymieniony powyżej, to technika w której każda 25-ta ramka w obrazie filmowym lub wideo zawiera przesłanie, które jest odbierane przez podświadomość. Technika ta, jeśli działa, mogłaby być wykorzystana do ograniczenia palenia tytoniu oraz spożycia alkoholu, ale ma również szerszy, bardziej złowrogi potencjał jeśli była by użyta wobec widzów przed telewizorami lub operatorów komputerów.
• Psychotropy, określone jako preparaty medyczne stosowane do wywołania transu, euforii lub depresji. Określane jako „wolno działające miny” mogą być dodane do żywności polityka lub do wodociągów miejskich. Objawy obejmują bóle głowy, szumy, omamy słuchowe, głosy lub polecenia słyszalne w głowie, zawroty głowy, bóle jamy brzusznej, zaburzenia rytmu serca, a nawet zniszczenie układu krążenia.

Podsumowując, Chernishev zauważa, że niektóre istotne aspekty wojskowych broni „psi” zasługują na bliższe zbadanie, w tym następujące nietradycyjne metody zaburzania psychiki:
• Badania ESP: określenie właściwości i stanu obiektów nie będąc z nimi w kontakcie oraz czytanie ludzkich myśli.
• Badania nad jasnowidzeniem: obserwacja obiektów znajdujących się poza światem widzialnym – wykorzystywane do celów wywiadowczych
• Badania nad Telepatią: przekazywanie myśli na odległość – wykorzystywanie do tajnych operacji
• Badania nad Telekinezą: działania związane z manipulowaniem obiektami fizycznymi za pomocą potęgi myśli, powodując ich ruch lub zniszczenie – używanie ich przeciwko centrom dowodzenia i kontroli, lub zaburzaniu funkcjonowania broni masowego rażenia.
• Badania nad Psychokinezą: zakłócanie myśli osób, zarówno na poziomie strategicznym i taktycznym [8]

Dr Victor Solntsev z Baumann Technical Institute w Moskwie (…) twierdzi, że człowiek musi być postrzegany jako otwarty system, a nie po prostu jako organizm lub system zamknięty. Jako system otwarty, człowiek komunikuje się z środowiskiem poprzez przepływ informacji i komunikacji. Według Solntseva środowisko fizyczne jednostki, czy to poprzez wpływ elektromagnetyczny, grawitacyjny, akustyczny lub inny, może powodować zmiany w stanie psycho-fizjologicznym organizmu. Zmiany tego rodzaju mogą mieć bezpośredni wpływ na stan psychiczny i świadomość, operatora komputera.(…) Solntsev stwierdza, że ​​wszystkie poziomy psychiki (podświadomości, świadomość, i „nad świadomość”) są potencjalnymi celami destabilizacji.

2007 –  Borys Ratnikow – generał-major FSB (Federalne Służby Bezpieczeństwa) powiedział:

„Nie minie 10 lat jak broń psychotroniczna stanie się tak niebezpieczna jak atomowa lub jądrowa, dlatego, że z jej pomocą można kontrolować miliardy ludzi”. 

Patrz więcej; Generał KGB o broniach psychotronicznych

2010 –  prezydent Federacji Rosyjskiej przyjął doktrynę wojenną, która stwierdza:

” W przyszłych wojnach będą szeroko stosowane nie tylko bronie konwencjonalne, ale również wysokozaawansowane technicznie, takie jak lasery, bronie elektromagnetyczne i infradźwiękowe”

Amerykańskie ataki broni psychotronicznej na Rosjanach

19-22.08.1991 – w Moskwie gen. Kobec oświadczył o możliwości zastosowania psychogeneratorów. Mało tego, Teodeor Dyczew dr. nauk filozoficznych powiedział:

„Z pokładu amerykańskiego krążownika Bill Knapp zacumowanego w czasie sierpniowych wydarzeń 1991 roku skierowano do „obróbki” moskwian psychogeneratory. Działanie niewidzialnych promieni korygowano dzięki specjalnej technice włączonej z placówki ambasady amerykańskiej w Moskwie (…).

Amerykańskie informacje o rosyjskich badaniach o kontroli umysłu

Richard Helms, zastępca dyrektora CIA, odpowiadając na pytanie J. Lee Rankina, generalnego radcy Komisji Prezydenckiej dotyczące sowieckich technik prania mózgu, stwierdził iż  „Sowieci są głęboko zaangażowani w „walkę o ludzki umysł.

10.04.1953 – Allen Dulles dyrektor CIA, powiedział na ogólnonarodowym spotkaniu wychowanków Princeton w Hot Springs, Virginia, następujące słowa:

W ciągu ostatnich kilku lat przyzwyczailiśmy się do słuchania wielu rzeczy o walce o ludzki umysł – wojnie ideologii – i rzeczywiście, nasz rząd został doprowadzony przez międzynarodowe napięcie, które nazywamy ‚zimną wojną’, do podjęcia dodatnich kroków dla rozpoznania zagadnienia prowadzenia wojny psychologicznej i do odgrywania w niej aktywnej roli. Zastanawiam się jednak, czy wyraźnie uświadamiamy sobie znaczenie tego problemu, czy zdajemy sobie sprawę, jak niebezpieczną może stać się walka o ludzki umysł w sowieckich rękach? Możemy nazwać to, w tej nowej formie, prowadzeniem wojny mózgowej„.   [Memorandum Helmsa było klasyfikowane w 1974 roku i jest dokumentem nr. 1131 Komisji Warrena. Przemówienie Dullesa było cytowane w News and World Report (8 maja 1953, str. 54) pod tytułem „Brain Warfare-Russia’s Secret Weapon.”] [8 a]

03.1997 – Z listu National Security Agency do Cheryl Welsh czytamy:

„21 października 1996 DIA [Defense Intelligence Agency] referowało tej agencji, dla naszego przeglądu i udzielenia Pani bezpośredniej odpowiedzi, jeden odpowiedni, pochodzący z NSA dokument, dotyczący sowieckiego systemu kontroli umysłu….Informacja ta jest sklasyfikowana, ponieważ jej ujawnienie mogłoby, rozsądnie oczekując, doprowadzić do wyrządzenia wyjątkowo ciężkich szkód bezpieczeństwu narodowemu.”  [8 b]

26.02.1975 – MEMORANDUM FOR THE RECORD SUBJECT (Zdeklasyfikowany dokument z DIA); Z odprawy NSC (Rady Bezpieczeństwa Narodowego), doraźnego komitetu do spraw niejonizującej radiacji elektromagnetycznej (NIEMR)…

1. W środę, 26 lutego 1975 roku, pouczyłem doraźny komitet powołany przez [wymazane] Rady Bezpieczeństwa Narodowego dla celów studiowania implikacji sowieckich badań nad biologicznymi efektami niejonizującej radiacji elektromagnetycznej. Mój instruktaż składał się z omówienia świeżych sprawozdań wywiadowczych oraz sowieckich i europejskich badań dotyczących tego zagadnienia.
2. W instruktażu tym asystował mi [wymazane] Navy Medical Research Institute i [wymazane] Office of Telecommunication Policy. Executive Offices of the President. … [8 c]

Ofiary:

„Ekologia i Naturalne Środowisko” jest grupą działaczy praw obywatelskich, która zrzesza 500 osób w Moskwie. Z niej wywodzi się stowarzyszenie ofiar eksperymentów psychotronicznych.(…) Yemilia Cherkova, prezydent „Ekologii i Naturalnego Środowiska”, oraz były przedstawiciel miejscowych władz Zelenogradu, stwierdziła, iż placówki rządu Rosji przeprowadzają eksperymenty medyczne na milionie niewinnych ludzi. [9]

Materiały wideo:

youtube logoBroń psychotroniczna wykorzystywana w Rosji PL

Ripsonar

———————————————————————-

[1 a] http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/tajny-radziecki-program-chcieli-przejac-kontrole-nad-ludzkim-umyslem,382959.html

[1] http://niniwa2.cba.pl/K3.HTM

[2] Tajemnicza instalacja o zagadkowej nazwie. Za czasów Związku Radzieckiego miał on status „super ściśle tajny”, a wejście bez przepustki na teren obiektu było karane śmiercią.  Dziś Rosja nie przyznaje się do niego. Nikt nawet nie przyznaje się, że ten obiekt w ogóle kiedykolwiek był tajny. Ale jeżeli nie był, to dlaczego ani Rosja, ani Ukraina czy Białoruś nie wydały nigdy żadnego konkretnego oświadczenia w tej sprawie?

[2 a] – Znalazłem coś takiego:

ten radar, oznaczony jako Duga-3, nigdy tak naprawde nie pracowal, W 1976 roku przeprowadzono pierwsze eksperymenty z nim, które okazały się nieudane gdyż system nie uwzględniał jonosferycznej niestabilności w regionach polarnych, co spowodowało że w zasadzie nie dawał się wykorzystać operacyjnie. Dlatego po zakończeniu budowy drugiego radaru tego typu (Dunga-3) koło Chabarowska (w 1978 roku), wojska obrony powietrznej kraju odmówiły jego przyjęcia, do czasu az udowodni ze jest w stanie wykryć startujące z Dakoty Minutemany. Konstruktorom udało się to w roku 1980, w związku z tym, 30 czerwca 1982 roku Dunga-3 OTH w Bolszoj Kartiel koło Chabarowska rozpoczął dyżury operacyjne. Tak jedna Dunga-3 jak i druga, nigdy nie zostały jednak oficjalnie wpisane na stan. Radar w Propjati został zamknięty po katastrofie czernobylskiej, zaś drugi we wczesnych latach 90„. [http://forum.gazeta.pl/forum/w,539,121084470,,Projekt_Kruh_ktokolwiek_slyszal_.html?v=2]

[3] http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php

[4] http://newworldorder.com.pl/artykul,1348,Rosyjski-dzieciol-LIDA-i-kontrola-umyslow

[5] http://forum-przebudzenie.rozwojduchowy.net/?/p/5112/*-tajemnica-rosyjskich-psychotronik%C3%B3w,-projekt-cc0709-

[5 a] – niewiarygodne.pl

[6] http://newworldorder.com.pl/artykul,3161,Kontrola-umyslu

[7] W tym samym roku Minister Spraw Wewnętrznych generał Wictor Barannikow ostrzegał w memorandum MSW, iż część z opracowywanych w tej dziedzinie technologii mogła dostać się w ręce mafii. „Nie mamy dowodów, na to,że mafia dysponuje bronia psychotroniczną, ma za to wystarczająco dużo tradycyjnej” uspokajał jednak Gienadij Mielnik z Moskiewskiego Departamentu Milicji. Pomimo tego Duma podeszła do problemu najzupełniej poważnie przygotowując projekt nowej ustawy regulującej problem podprogowych informacji zawartych w reklamie, jak również nakladającej kontrolę państwa na wszystkie, pozostające w prywatnych rękach urządzenia, któe mogłyby zostać uznane za rodzaj broni psychotronicznej. Drugim krajem, który w swoim ustawodawstwie nakłada kary za posiadanie tego własnie rodzaju broni jest Bułgaria.

7 a – „Nexus” nr 4 (42) 2005

[8] – http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/umysl_nie_posiada_zapory,p787190611

[8 a] –  „Nexus” nr 4 (42) 2005

[8 b] – Tamże

[8 c] – Tamże

[9] – http://www.objawienia.pl/leary/mc/4cheryl.htm

Korzystałem z książki: Jerry E. Smith, „HAARP. Broń ostateczna

error: Content is protected !!