Bliski Wschód: atak na Syrię, Assad, odezwa Chamanei’ego! [M81 z dnia 23.09.2022]

ATAK –  widzę miasto w którym wyje alarm przeciwlotniczy. To nalot! Nie mogę uwierzyć co się dzieje. Ludzie uciekają do schronów. Czuję potężne uderzenia. Kusz sypie się z sufitów. Kojarzy mi się to z Londynem podczas II wojny światowej, kiedy to V2 nadlatywały z Niemiec. Szukam odpowiedzi. Jakie to miasto? Pierwsze co mi przychodzi to Syria! Jest to bardzo duży atak rakietowy w oparciu o propagandę jakoby rząd Assada posiada broń chemiczną przekazaną im przez Iran.

ASSAD – widzę przejętą postać prezydenta Syrii w towarzystwie swojej żony Asmy (która jest jakby w żałobie?). Jemu łamie się głos. Mówi coś do narodu wobec dokonanego ataku. Teraz też czuję jakby zginął ich syn lub ktoś równie im bliski.

ODEZWA CHAMANEI’EGO [1] –  widzę wypowiedź irańskiego ajatollaha zarówno skierowaną do społeczności muzułmańskiej jak i arabskiej na Bliskim Wschodzie.

Ali Chamenei

To apel o pomoc i wzięcie w końcu w swoje ręce odpowiedzialność za agresywne działanie Zachodu! To przestroga, że jeżeli teraz świat muzułmański (arabski?) nie zareaguje to działania Zachodu już nie da się powstrzymać. Tutaj mam ponownie (a może jest wspominany?) przykład z Kadafim, który też ostrzegał świat przed Zachodem ale nikt go wtedy nie posłuchał. Teraz robi to głośno i wyraźnie Iran. Czuję, że jest gotowy na wszystko i chce pobudzić i innych by potem nie było za późno. Jednocześnie ubolewa, że świat Zachodu został zmanipulowany przez Izrael (syjonistów) i rozpoczął nie tylko nie swoją wojnę ale i w obcym dla siebie interesie. Historia osądzi, że tym razem to Arabowie i muzułmanie są po stronie dobra i prawości. Iran potwierdza oficjalnie, że nie porzuci braci z Syrii. Pomoże im nie tylko wobec zobowiązanych umów ale serca, z potrzeby i pomocy.

SYTUACJA NA BW – w tym czasie nie widzę działań wojennych Turcji w północnej Syrii jak miałem. Jednak owy atak rakietowy spowoduje, że będą bardzo duże ruchy militarne Turcji i Izraela tak jak i rozmowy polityczne na Bliskim Wschodzie. Tryby jednak zostały ruszone i już czuję, że już się to nie zatrzyma!


[1] Ayyid Ali Hosseini Chamenei  – irański duchowny i polityk. Ajatollah, w latach 1981–1989 prezydent, zaś od 1989 – drugi w historii, po Chomejnim, Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu.

Zeszyt 2, str. 25. Adam Przybysz

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE

error: Content is protected !!