Wizje przyszłości: 15 minutowe miasta, transport, mieszkanie, zwierzaki a młodzież [M188 z dn. 13.03.2023]

Już do 2030 roku zostanie wiele wdrażanych założeń 15 minutowego miasta! Będzie tu mocno eksponowane m.in tzw. walka z „przeludnieniem”.

TRANSPORT – Mam obraz autobusów w których jest wielki tłok a jak podjeżdża na przystanek stoją kolejne kolejki chętnych ale nie mogą już wejść. Następnie widzę skrzyżowanie ulic i mrowie ludzi przechodzi przez pasy. Również na chodnikach widzę mnóstwo śpieszących się gdzieś pieszych. Czuje jakby nas było za dużo, za ciasno. Aż dziwnie to wygląda…. Dopiero po chwili dochodzi do mnie, że to będzie specjalnie robione by w ten sposób „motywować” ludzi do pozostania w domach  i z stamtąd pracować zdalnie! Tutaj pokazuje mi się zdjęcie z Internetu jak przejście kierowców aut do komunikacji miejskiej mocno zredukowałoby korki  na ulicy miasta.  Ale to jest manipulacja, bo auto to przecież swoboda przemieszczania i niezależność a komunikacja miejska to nie lada wyzwanie i duży pożeracz czasu i wysiłku. Więc po to ta kampania by ograniczać nam podróżowanie!

MIESZKANIE – jak powstaną te strefy to każdy mieszkaniec będzie musiał się internetowo zarejestrować podając gdzie mieszka, choćby u cioci, rodzica czy samemu. Jeżeli np. wynajmuje to musi przedstawić umowę a jeśli jest przejazdem to musi podać dane z hotelu gdzie się zatrzymał. Do tego wszystkiego musi podać aktualne swoje zdjęcie. To będzie bardzo ważne, gdyż widzę że w tym celu będą robione kontrole policyjne na ulicach. Kto tego nie przypilnuje i nie zrobi może być potraktowany jak bezdomny a wtedy zostanie odesłany pierw do ośrodka tymczasowego a następnie wydalony poza strefę.  W ośrodku choć będzie miał taki delikwent zapewnione jedzenie, prysznic i spanie to widzę, że zostaje obowiązkowo zaszczepiony (jakąś) szczepionką a raczej technologią mRNA. Więc tu nie będzie żartów. Ludzie przez to sami się będą bardzo pilnować i tego przestrzegać.

REJESTRACJA ZWIERZĄT –  mam tu, że również każde zwierzę domowe będzie trzeba zarejestrować analogicznie jak w przypadku mieszkania. Czyli samemu zgłaszamy przez Internet swojego zwierzaka i chyba też tu jest wymagane zdjęcie. Tutaj widzę, że będzie opłata miesięczna za posiadanie ale uzależnione od wagi takiego pupila. Chyba to będzie tak, że wszystko będzie powiedzmy droższe w utrzymaniu jak od wagi kota ale ostatecznie czuję, że zwierzęta domowe zostaną w takich miejscach wyeliminowane!

WYBÓR – wszystko w strefie/mieście 15 minutowym będzie dokonywane przez wybór tj. dobrowolność ale w oparciu o motywator opłat i uniedogodnień! Ale to będzie działało i w drugą stronę.

ZDROWIE –  Widzę, że lekarz rodzinny będzie jak do tej pory  ogólnie dostępny ale już każdy specjalista będzie dostępny tylko wtedy gdy pokażesz dowód (paszport?) biometryczny. Będzie tu bowiem zapisana nasza cała kartoteka medyczna z przebytymi chorobami, branymi lekarstwami, kartą szczepień itp danych.  Ale jeżeli tego nie będziemy mieć (bo to nasz wybór) pozostanie nam tylko specjalista prywatny! Tak więc ten nowy sposób działania służby zdrowia będzie tłumaczone tym (jakby z potrzeby?) by ludzi co mają biometrię nie okradano z dostępu do tych usług medycznych przez tych co z tego świadomie zrezygnowali. A takich właśnie ludzi potrzebujących ale nie godzących się na to nowe rozwiązanie czuję będzie coraz więcej!

WYNAJEM –  czuję, że to będzie specjalnie regulowane przez miasto (strefę) by pilno0wać aby opłaty (czynsz) były najtańsze w regionie. To będzie kusiło ludzi godząc się na warunki panujące w tych strefach!

MŁODZIEŻ – Widzę, że będą organizowane tak jakby kluby młodzieżowe by dzieciaki w ten sposób się ze sobą integrowały. To czuję będzie bardzo ważne. Będą tu gry, tenis stołowy rozmowy i tym podobne ale przede wszystkim będą tworzyć zespoły w różnych dziedzinach by reprezentować daną strefę. taka wymuszona ale niewinnie wyglądająca rywalizacja. duży nacisk będzie na gry internetowe! rywalizacja ma integrować zwłaszcza młodych ludzi tak by budować przynależność do tych grup. Tutaj mam też odczucie, że nie dostrzegam tam ani alkoholu, ani papierosów czy też jakichkolwiek używek. [Kult zdrowia   /    /     ]

Mam pokazane, że idea 15 minutowego miasta i wiele ich „rewolucyjnych” założeń zacznie być o dziwo coraz bardziej znana i popularna zwłaszcza wśród młodzieży, którzy chętnie będą się tam sprowadzać i brać udział w tych projektach…


Zeszyt 2 , str. 302 – 303 – Adam Przybysz

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

error: Content is protected !!