Polska i Ukraina: protesty, uzbrojenie, plany interwencji a stan wojenny [M 196 z dnia 28.03.2023]

PROTESTY, BŁASZCZAK, UZBROJENIE, PLANY INTERWENCJI, STAN WOJENNY

PROTESTY –  Widzę protestujących. Z przodu pochodu widzę transparent a może raczej długi baner? Idą ulicą. Nagle mam obraz z Dnia Niepodległości jak Polacy idą Mostem Syreny i powiewa w koło jak okiem sięgnąć mnóstwo biało-czerwonych Flag! Mam kolejną scenę: widzę starcie przy Domach Towarowych Centrum! Jest policja w pełnym rynsztunku. Są armatki wodne a ludzie rzucają kostką brukową. Dochodzi do starć, przepychanek z policją. Jest bardzo dużo ludzi. To późna jesień bo widzę parę z ust protestujących. Mam zrozumienie, że wszyscy są wściekli na rządzących. Zdesperowani i wściekli. Chodzi o naszą politykę wobec Ukrainy!

BŁASZCZAK – Mam pokazane, że ktoś, chyba Winnicki z Ruchu Narodowego ale i Konfederacja bo widzę z mównicy pana Brauna w Sejmie przygotują dokładne zestawienie co daliśmy Ukrainie tj: ile pieniędzy, ile i jakiego uzbrojenia itp. dane. Wszystko to będzie czytelne i przejrzysta. Słyszę słowa „zdrada Błaszczaka wobec Polski” oraz zdanie: „Nie idźmy na tą wojnę!” I tym społeczeństwo się zszokuje. Jest ciepło. Lato? Narracja rządu jest jedna –  tak czuję. Wszystko powinniśmy oddawać Ukrainie!

UZBROJENIE Z OBSADĄ – Otóż mam pokazane, że nasz sprzęt wojskowy jak Kraby, czołgi? itp. a nawet samoloty (MIG’i?) – wszystko to było i jest wysyłane z polskim personelem wojskowym, a przynajmniej częścią załóg! Inne kraje też tak robią. Mam pokazane, żeby przekonać np. polskich lotników by pojechali na Ukrainę oferują 20 000 zł/miesiąc.

INTERWENCJA – Widzę w TV wystąpienie Morawieckiego i chyba Dudy, że trzeba wprowadzić polskie wojsko na Ukrainę (zachodnią jej część!)! To nasz obowiązek! Ta narracja wojenna w tym roku będzie bardzo duża. Wręcz będą padały słowa o przystąpieniu do wojny! Widzę podżegaczy wojennych jak pan. Wolski czy pan Bartosiak ale i inni którzy to głoszą!

300 TYŚ. ARMIA –  będzie się mówiło, że taką siłę Polska przygotowała do wejścia na Ukrainę ale to się ma dokonać, gdy będzie wiadomo, że Ukraina padnie! [patrz        ].  Chodzi o zajęcie części Ukrainy przez Polskę! Początkowo czuję, że te plany sięgały Kijowa, potem na wysokości jakby Żytomierza a ostatecznie (będzie się o tym mówiło?) coś na linii Lwowa! Ale to nie wyjdzie, nie uda się! Ufff…..

SONDAŻE –  gdy ta narracja już będzie chyba jawna widzę słupki sondaży PiS jak spadają na łeb, na szyję. Owszem w Polsce będzie podział co do tych planów. Widzę 50/50%, ale nawet ci co są za, to im chodzi o uzbrajanie Ukrainy, nie walki Polski na ich ziemiach! Ruch oddolny pod hasłem „Nie dla wojny” zacznie mocno zyskiwać na popularności zapoczątkowany przez doktora Sykulskiego.

STAN WOJENNY –  widzę wprowadzenie jakby stanu ala wojennego (rodzaj nadzwyczajnego?) na szerokość aż do 100 km od wschodniej granicy Polski. Tutaj pokazuje mi się, że ta ustawa o Ochronie Ludności będzie wykorzystana i nie będzie dobra dla mieszkańców zwłaszcza wschodniej regionów naszego kraju! [1]

NATO –  widzę, że w pewnym momencie się odetnie od naszych poczynań względem Ukrainy i będzie jakby nawet poruszany temat, że artykuł 5 paktu wobec nas podczas jakiejkolwiek zawirowaniach militarnych nie będzie uwzględniamy!

2 KONTYNGENTY, KRYZYS, UPADKI BANKÓW

2 KONTYNGENTY –  Widzę, że Polska wyśle poza swój kraj dwa kontyngenty wojskowe. Pierwszy będzie wysłany na Ukrainę, ale oczywiście będzie to nadal trzymane w narracji „ochotników”. Drugi kontyngent zostanie wysłany na Bliski Wschód do Iraku docelowo przeciw Iranowi!

KRYZYS – Jak dojdzie to fajny z Iranem to wszystko ekonomiczne mocno wzrośnie: inflacja i tym podobne – ceny i koszty na przykład ceny benzyny pójdą mocno w górę. pierw zostanie przekroczone 8 zł, litr, potem powyżej 10 zł, litr. Teraz mamy ciszę gospodarczą ale gdy dojdzie do załamania (a dojdzie, będzie krach!) sytuacja finansowa i gospodarcza w Polsce stanie się tragiczna.

UPADKI BANKÓW –  będą kolejne upadać na świecie. Czuję, że w Polsce rząd będzie robił wszystko by segment bankowy ratować jak się tylko da. Kojarzy mi się słowo „City” (Handlowy?) który jakby upadnie ale tu raczej będzie to w formie przejęcia?

Owy proces kryzysu będzie powolny ale jak walec załamanie będzie trwać!


[1] W Internecie dopiero się zorientowałem, że jeszcze nie weszła chyba w życie? https://www.gov.pl/web/premier/projekt-ustawy-o-ochronie-ludnosci-oraz-o-stanie-kleski-zywiolowej

Zeszyt 2, str. 320 – 322, Adam Przybysz

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 

error: Content is protected !!