Atak chemiczny w Duma. Prowokacja Zachodu by uderzyć na Syrię

7. 04.2018 – w Duma, ostatnim bastionie terrorystów w Wschodniej Gucie dochodzi rzekomo do ataku chemicznego na tamtejszy szpital. Helikopter sił syryjskich miał zrzucić bombę z chlorem przebijając dach budynku zabijając kilkadziesiąt osób, a setki miały zostać wystawione na działanie broni chemicznej. Informacje te jako pierwsza podała telewizja brytyjska dzień później, 8 kwietnia a materiał filmowy udostępniła zawsze zwarta i gotowa, nagrodzona pokojową nagrodą nobla za swoje osiągnięcia kinematografii  –  organizacja humanitarna tzw. Białe Hełmy.

Swiat oniemiał. W tym samym dniu USA, Wielka Brytania a następnie Francja w tandemie z mass-mediami wskazali jednogłośnie winnego – rząd Bashara Assada! Trump na twisterze pisał w kolejnych dniach wprost: trzeba Syrii wymierzyć sprawiedliwość. Trzeba ich ukarać. I ta nagonka odbiła się echem również w polskich mediach.

Nikt z profesorów, analityków, specjalistów czy choćby i w ONZ nie miał wielkich wątpliwości. Osąd w trybie natychmiastowym. Kto miałby wątpić?  Przecież przedstawiono dowody. No może za dużo powiedziane bo…

 • USA potwierdziła posiadanie dowodów tragedii zaaranżowane przez rząd w Damaszku, ale ich nie ujawni. Bo je utajniła.
 • Prezydent Francji z kolei –  Pan Macron również publicznie potwierdził, iż wywiad francuski – a jak – zdobył dowody użycia owej broni przez SAA, ale na pytanie jakie są to dowody (szkoda że nikt nie zapytał przy okazji co tam w ogóle robiły służby francuskie)… nie było konkretów.

Ale słowa się rzekły. Tryby poszły w ruch. Groźby interwencji Zachodu w ramach rzekomego ataku chemicznego przypisane Assadowi stały się realne. Ale….

JEDYNYM GŁOSEM SPRZECIWU WOBEC OSKARŻEŃ BEZ UDOWODNIENIA WINY STAJE ROSJA.

8.04.2018– wojsko rosyjskie i służby syryjskie dotarły do rzekomego miejsca tragedii. Bojownicy „Jays al-Islam” pozwolili stronie rosyjskiej zbadać miejsce rzekomego ataku gazowego [WIDEO]. Przegląd sytuacyjny, rozmowy ze światkami oraz konkluzje szybko stają się klarowne i jasne. A wnioski aż śmieszne.

NIE BYŁO ŻADNEGO ATAKU CHEMICZNEGO W DUMIE GDYŻ

BIAŁE HEŁMY ODEGRAŁY LICHĄ INSCENIZACJĘ.

Dlaczego?

 • brak ofiar i poszkodowanych
 • brak świadków
 • brak strefy skażenia
 • brak zniszczeń ataku
 • brak szczątków „beczki z substancją chemiczną”
 • brak motywu, bo Assad wygrywał we Wschodniej Gucie, a Duma poddała się 1.04!

O inscenizacji ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Niebjenzia poinformował wszystkich na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jedyną osobą, która całkowicie nie słuchała oświadczenia strony Rosyjskiej była ambasador przy ONZ USA Nikki Haley! Ta, jak opentana mówiła jedno – trzeba wymierzyc sprawiedliwośc i ukarać Syrię!

Warto wspomnieć, iż Rosja od samego początku tej farsy zaprosiła OPCW do owej tragedii w celu weryfikacji informacji, zapewniając przy tym ich bezpieczeństwo i transport.

O inscenizacji tego wydarzenia zaczynają mówić powoli coraz szersze grono zarówno niezależnych dziennikarzy z USA, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec jak  i wysocy wojskowi i urzędnicy! I tak:

 1. W SKY NEWS były dowódca brytyjskich sił zbrojnych Jonathan Show został zdjęty z anteny, po tym, gdy stwierdził wprost, iż atak chemiczny i akt agresji a przede wszystkim akt desperacji a nie działanie kogoś, kto wygrywa wojnę. No własnie Assad wygrywa na całej linii wojny w Syrii. Wschodnia Guta zostaje przejęta przez SAA! Ba, 1 kwietnia Duma – ostatnia enklawa terrorystów poddaje się siłom rządowym (za namową pertraktacji Rosjan)! To tam nagle dochodzi do chaosu i walk, której następstwem nagle ujawnia się owa prowokacja. Wydarzenia te szczegółowo opisuje Krzysztof Zagórski, publicysta piszący m.in dla Dziennik Trybuna i okazjonalnie również dla Sputnika.

Rosja ma niezbite dowody, że incydent w syryjskiej Dumie został zainscenizowany – oświadczył szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

13.04. 2018 – Rosjanie ujawniają nagrane zeznania pierwszych świadków – aktorów uczestniczących w zaaranżowanych przedstawieniu -jak w filmie Hollywood zrealizowanym przez Białe Hełmy a zainiciowanych przez wywiad brytyjski!  Rosja będzie chciała, by ludzi tych usłyszano na zgromadzeniu ONZ by wszyscy poznali prawdę! (link)

WIDEO: MO Rosji ujawnia kulisy prowokacji w syryjskiej Dumie

Inscenizacje „ataku gazowego”

 • https://colonelcassad.livejournal.com/4112943.html
 • https://diana-mihailova.livejournal.com/1867768.html
 • Próby

 

2.05. W Hadze w siedzibie Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej – agenda ONZ odbył się breiefing na którym Rosjanie przedstawili szczegółowe dowody prowokacji tzw. użycia broni chemicznej w Dumie, która to była podstawą, złamania Karty Narodów Zjednoczonych ONZ poprzez agresje militarną na niepodległy kraj – czyli atak USA, Wielkiej Brytanii i Francji na Syrię. W konferencji brał udział 11 chłopiec „główny aktor” słynnego filmiku nagranego przez „Białe kaski”, Syryjczycy mieszkańcy Dumy – pracownicy szpitala i oddziału ratunkowego na którym ów filmik nagrywano. Ludzie występujący na owym filmiku.

Rosyjski generał dowódca wojsk chemicznych szczegółowo na konferencji obalał absurdy tego filmu. Pokazano kury żyjące dalej pod tym domem, których gaz nie zabił, brak zniszczeń nawet łózka na którym bombę połozono. Pokazano zaś zdobyte w Dumie laboratorium do wytwarzania gazów bojowych i substancje do ich wytwarzania.

Na konferencję w Hadze nie przyszli przedstawiciele USA, Francji i Wielkiej Brytanii oraz ich sojusznicy z NATO, no bo jak spojrzeć w oczy 11 letniemu dziecku, lekarzom i sanitariuszom?
Zrobiłem poranna prasówkę w znanym mi kiosku. Żadna polska gazeta nawet się nie zająknęła nad konferencją w Hadze.

Lekarze angielscy zepsuli prowokację chemiczną
https://diana-mihailova.livejournal.com/1870352.html

 

 

Dodatkowe info”

ZA Damaszkiem murem opowiedzieli jednogłośnie: Rosja, Iran, Liban. Za USA natomiast jest Francja. W.B wycofać się miała z ataku dopóki nie zostaną przedstawione dowody, oraz ewentualnej zgoda Izby Reprezentantów, ale jak się okazało to tylko farsa.

DLACZEGO USA tak gorliwie chcą wymierzyć „sprawiedliwość” wskazując winnego nie patrząc na wskazane powyżej wątpliwe dowody, czy też nieścisłości wynikające z tego osądu? Bo USA NIGDY NIE UDAŁO SIĘ DOSTAĆ MANDATU RB ONZ NA WEJŚCIE DO SYRII. Zarówno w 2013 za Obamy interwencja nie wypaliła, zaś w 04.2017 atak na bazę wojskową SAA – Szariat była amerykańską agresją bez mandatu, atakując suwerenny kraj z legalnie wybranym rządem! (o dowodach samego użycia b.chemicznej przez Assada – zapomnijcie, bo nie znajdziecie). Nawet omawiana sytuacja w Dumie, niczego nie zmieniła. Zdziwieni? Tak, dokładnie – RB ONZ na atak zezwolenia nie wydała. By nadać w takim razie ton międzynarodowej sprawiedliwości Amerykanie zagrali inna kartą – wspólnym uderzeniem Wielkiej Brytanii i Francji!  Media dopełniły oszukańczej retoryki. Uderzenia dokonano na suwerenny, niepodległy kraj przez inne kraje, bez okazania oficjalnych dowodów i zgody ONZ, które to od początku wojny domowej proklamowały:

a) obalenie prezydenta Assada z władzy w Syrii

b) finansowanie, szkolenie i uzbrajanie opozycji walczącej z suwerennym rządem w Damaszku

c) działanie na terenie wolnego kraju, bez jakiejkolwiek zgody rządu jak i społeczności międzynarodowej.

 1. Stany Zjednoczone wysłały niszczyciele rakietowe Donalda Cooka i Portera do wybrzeży Syrii , z których ostatni uczestniczył ostrzelaniu tomahowkami lotnisko w kweistniu 2017 r.  W pobliżu znajdują się również francuskie okręty wojenne.
 2. wysłałano grupę uderzeniową do Morza Śródziemnego, na czele z lotniskowcem Harry’m Trumanem . Obejmował także krążownik Normandy , niszczyciele Arkley Burke , Forest Sherman i Faragut . Oczekuje się, że dołączą do tego samego typu ” Jason Dunham „, ” Sullivans . Towarzyszy im niemiecka fregata ” Hesse „. [to świadczy o planowanej wczesniej tego działania]

Cel:  W międzynarodowych publikacjach wymienia się nawet 22 główne cele na terytorium Syrii, które uderzą ataki najprawdopodobniej z okrętów NATO . Wśród nich – bazy wojskowe w rejonach Homs, Damaszku, Tartus, Hama, El-Hasaka, Deir-ez-Zor i Rakki. Ponadto oczekuje się zniszczenia syryjskiej obrony powietrznej.

Rosja

 1. Federacja nakryła Syrię elektronicznym parasolem ochronnym przez co USA utratą zdolność wywiadowczą kraju za pomocą utraconych w ten sposób dronów szpiegujących. (Szlak trafia GPS). Informuje o tym m.in  NBC opierając się na anonimowych urzędnikach w Pentagonie.
 2. Syryjczycy przerzucili samoloty i najwazniejszy sprzęt pod rosyjska straż…
 3. W związku z ćwiczeniami okrętów chińskich i rosyjskich, został zamknięty akwen Morza Śródziemnego znajdujący się u brzegów Syrii oraz przestrzeń powietrzna. Ćwiczenia odbędą się w dniach 11-12, 17-19 oraz 25-26 kwietnia. Trwa nieustanne patrolowanie syryjskiego wybrzeża przez samoloty syryjskie i rosyjskie – między innymi SU-24M, SU-30 SM i SU-35.
 4. Statki Federacji z bazy Tartus wyszły w morze już 11.04. (Foto)
 5. Rosja wyśle ​​dodatkowe siły floty na wybrzeże Syrii.
 6. Cypr zakazuje używania swojego terytorium do działań przeciwko Syrii.
 7. Do Syrii (Duma) ma zostać wysłana delegacja ekspertów OPCW. Jak dotąd do Syrii nie dotarli eksperci po teatrze chemicznym w Han Szejkun, jaki miał miejsce rok temu.

 

Rozwój wydarzeń:

 

Atak na Syrię odłożony w czasie dlaczego? Krótki artykuł Krzysztofa Podgórskiego wart przeczytania.

Wielu uważnych obserwatorów kryzysu syryjskiego zadaje sobie pytanie, dlaczego nie doszło jeszcze do ataku sił USA i sojuszników na Syrię i co się aktualnie dzieje.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa, można zakładać, że atak nastąpiłby gdyby nie nieustępliwa, wręcz heroiczna postawa Federacji Rosyjskiej. Jednak Waszyngton nie ustępuje i nie ustąpi.
W zatem co się wydarzyło i to się wydarzy?
Otóż Stany Zjednoczone „karają” niepokorne kraje uderzeniami rakiet manewrujących „Tomahawk”. Bezpiecznie, bezpilotowo , bez narażania życia własnych żołnierzy rakiety o zasiegu ok, 2000 km niszczą wskazane cele. Tak było i rok temu, podczas nalotu na bazę lotniczą Szajarat i wystrzelenia przez dwa amerykańskie niszczyciele 59 rakiet na to lotnisko.
Syryjska obrona przeciwlotnicza, jest przestarzała, oraz na skutek trwającej wojny domowej od 7 lat, skrajnie zdekompletowana. Atak sił USA by niewątpliwie się udał.
Jednak uniemożliwia go na dziś jednoznaczna, ostra postawa Rosjan polegająca na właczeniu się aktywnym, w system obrony przeciwlotniczej Syrii, stacjonującego tam kontyngentu wojsk Federacji Rosyjskiej. Potencjalna skala zestrzeleń amerykańskich rakiet wzrosła do poziomu nieefektywności ataku.
Co mają zatem Rosjanie w Syrii. Dywizjon przeciwlotniczy systemu dalekiego zasiegu S-400 „Triumf” z bazy Chmejmim i dywizjon S-300WM2 w porcie-bazie Tartus. Dywizjon liczy, między innymi, 6 pojazdów z 4 wyrzutniami rakiet , co daje nam 24 wyrzutnie. Łącznie to razem 48 rakiet, gotowych do wystrzelenia, przy odpaleniu 2 na 1 cel , zdolni są Rosjanie w promieniu ok, 60 km, od swych baz razić 24 manewrujące rakiety. Bazy osłaniają systemy krótkiego zasięgu PancyrS1, o zasięgu wykrywania do ok. 36 km. Uzbrojenie to 4 działka 30 mm i 12 rakiet przeciwlotniczych o zasięgu 20 km . Skuteczność niszczenia celów małowymiarowych czyni go orężem bardzo skutecznym . Rosjanie mają w Syrii, ok 20 własnych Pancyrów i dostarczyli przez ostatnie lata ok. 40 wyrzutni Syryjczykom. Są one jednak rozproszone na wiele obiektów. Łącznie na dziś OPK Syrii i Rosjan jest wstanie powstrzymać atak przy wystrzeleniu ok. 30-50 rakiet Tomahawk, a do 100 uczynić go nieefektywnym. Dostępne aktualnie prze Waszyngton, Londyn i Paryż okręty nie są wstanie zniszczyć wszystkich celów w Syrii gdyż mogą odpalić ok 60-70 rakiet. Częściowo też możliwe jest zastosowanie przez Rosjan środków WRE i zakłócenie części nadlatujących rakiet. „Tomahawk” co pozwala dodać jeszcze z 20 rakiet do porażenia.
Sytuacja za kilka dni radykalnie się zmieni. Brytyjskie i amerykańskie okręty podwodne , niszczyciele 6 Floty USA oraz grupa lotniskowcowa USS „Harry Truman” będą wstanie przeprowadzić tzw. zmasowany atak rakietami manewrującymi , wystrzeliwując 200-400 Tomahawków . Wówczas ani Syryjczycy , ani Rosjanie , nawet przy wsparciu dwóch fregat rosyjskich z systemami przeciwlotniczymi „Sztil-1” , zasięg do 50 km, po 24 rakiety na pokładzie „Admirał Grigrowicz” i „Admirał Essen”, nie powstrzymają sił Waszyngtonu i spółki.
Reasumując , Rosjanie czasowo zatrzymali machinę wojenną Waszyngtonu, bo byli wstanie na dziś zadać jej straty w skali podważającej wysiłek militarny Waszyngtonu włożony w atak na Damaszek.
Jednak za ok. 5-7 dni. Sytuacja ulegnie radykalnej zmianie, szczególnie jak Grupa lotniskowcowa z lotniskowcem USS Harry Truman na czele , dopłynie na wysokość Krety.
Mając tak „Silne karty” , prezydent USA Donald Trump, Pani Premier Wielkiej Brytanii Theresa May i mały Macron z Francji przystąpią do negocjacji z prezydentem Putinem z pozycji siły.
Czas działa na ewidentnie niekorzyść Rosjan. Takie jest ryzyko operacji ekspedycyjnych daleko od metropolii , gdy nie posiada się potężnej floty, zapewniającej kontyngentowi wsparcie w sytuacjach kryzysowych.
Do jakichkolwiek działań zbrojnych daleka droga, prawdopodobieństwo starcia Rosja – USA jest moim zdaniem znikome. Po prostu bedzie czysta zimna logika. Przewaga militarna USA, Wielkiej Brytanii i Francji na siłami kontyngentu rosyjskiego w Syrii oraz wydzielonej grupy okrętów Floty Czarnomorskiej na Morzu Śródziemnym , będzie taka, że Rosjanie zostaną ubezwłasnowolnieni. Skryją się do dwóch trzech baz, „przytulą” co się da z sił syryjskich, a po reszcie obszaru Syrii siły zbrojne Stanów Zjednoczonych Francji i Wielkiej Brytanii bedą bezkarnie dokonywać zniszczeń tak w infrastrukturze (fabryki, rafinerie, porty) jak i atakując cele polityczne (pałac prezydenta Asada w Damaszku) oraz wojskowe (lotniska, koszary, pozycje systemów OPL). Prawdopodobna jest też blokada morska, sił USA zrywająca pracę tzw. „Syria Express”, czyli nieprzerwanego kursowania zespołu okrętów transportowych i desantowych floty rosyjskiej krążących pomiędzy Tartus a portami Morza Czarnego z zaopatrzeniem wojennym dla wojsk syryjskich o rosyjskiego kontyngentu w Syrii.
Siły zbrojne w ostateczności służą do walki, zasadniczo zaś są instrumentem polityki zagranicznej, zamanifestują swoje możliwości stanowią swego rodzaju „karty” w rękach dyplomatów prowadzących rozgrywki w interesach swoich krajów.

Ameryka uderza

14 kwietnia Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja rozpoczęły wspólny, zmasowany atak rakietowy  w Syrii, uzasadniając swe działania odpowiedzią za domniemane użycie broni chemicznej w Douma 7 kwietnia. [1]

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, Syryjskie Siły Obrony Powietrznej zestrzeliły 71 z 103 pocisków wystrzelonych przez blok kierowany przez USA.

 • Na obszarze Międzynarodowego Portu Lotniczego w Damaszku wystrzelono cztery pociski. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
 • 12 pocisków wystrzelono na lotnisko wojskowe Al-Dumayr. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
 • 18 pocisków wystrzelono na lotnisku Baly Military Airport. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
 • 12 pocisków wystrzelono na lotnisku wojskowym Shayarat. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
 • Na Mezzeh Military Airport wystrzelono 9 pocisków. Pięć pocisków zostało przechwyconych.
 • Na lotnisku wojskowym Homs wystrzelono 16 pocisków. 13 pocisków zostało przechwyconych.
 • 30 pocisków wystrzelono na cele w rejonach Barzah i Jaramani. Siedem pocisków zostało przechwyconych. 
 • 76 pocisków – „Centrum Badawczo-Rozwojowe Barzah”
 • 22 pociski – „Miejsce przechowywania broni Shinshar Chemical Chemicals”
 • 7 pocisków – „Jego Shinshar CW Bunker”

Ripsonar News

=====================================

 1. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/stany-zjednoczone-wielka-brytania-francja-przeprowadzaja-ostry-atak-rakietowy-na-syrie-szczegoly/
error: Content is protected !!