Marsz Niepodległości 2018

29.10.2018 – Prezydent Andrzej Duda nie wybierze się na Marsz Niepodległości. (choć jeszcze kilka dni wcześniej tj. 26.10 zapraszał wszystkich do wzięcia w nim udziału).

30.10.2018 – Kierownictwo PIS rezygnuje z uczestnictwa

Chcieliśmy, aby był to marsz ponad podziałami politycznymi, bez partyjnych oznaczeń. Chcieliśmy, by nas wszystkich łączyły wyłącznie biało-czerwone barwy, na co niestety nie zgodzili się organizatorzy – tłumaczy na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek.

30.10.2018 – Mateusz Morawiecki również deklaruje, że nie pójdzie w Marszu Niepodległości bo boi się prowokatorów.

 

07.11.2018 –  H. Gronkiewicz-Waltz zakazuje Marszu Niepodległości!

WIDEO z przemówienia HGW

  • choć łamie tym samym konstytucje a dokładniej art. 57.  „Zasada wolności zgromadzeń” który mówi: „Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa”.

ALE co ciekawe jak pisze dorzeczy.pl:

Gdyby nie decyzja prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała Marszu Niepodległości, wydałby ją wojewoda mazowiecki z PiS Zdzisław Sipiera – donosi „Wirtualna Polska”.

„Organizatorem (nieoficjalnie) ma być ministerstwo obrony narodowej z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem na czele. To MON ma wziąć na siebie kwestie dodatkowego zabezpieczenia marszu; do pilnowania porządku zostaną skierowane: wojsko oraz żandarmeria wojskowa. W marszu wezmą udział najwyższe władze państwowe: premier, jego zastępcy, ministrowie rządu, a także politycy z kierownictwa PiS. Niewykluczone, że w marszu będzie uczestniczył również prezes Jarosław Kaczyński. Decyzja ma zapaść dosłownie w ostatniej chwili. Praktycznie przesądzone jest przemówienie na początku marszu prezydenta Andrzeja Dudy” – czytamy.

 

Robert Winnicki pierw na mównicy a potem na funpage’u mówi wprost, Marsz Niepodległości się odbędzie czy się to komuś podoba czy nie.

 

WIDEO

 

7.11.2018 –  Prezydent A. DUDA organizuje zgodnie z ustaleniami z Morawieckim Marsz państwowy pod swoim patronatem!

– W związku z zakazem Marszu Niepodległości, co może skutkować eskalacją emocji, prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje. Podczas spotkania ustalono, że – zgodnie z opinią środowisk kombatanckich – odbędzie się 11 listopada biało-czerwony marsz – oświadczył rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

– Marsz będzie miał charakter państwowy i będzie pod patronatem prezydenta RP. Zapraszam wszystkich na uroczysty marsz. Wszystkie inne marsze, które przebiegałyby tego samego dnia z taką samą trasą nie mogą mieć miejsca – powiedział urzędnik Pałacu Prezydenckiego. (salon24)

 

Po 8 latach organizowania Marszu Niepodległości, środowiska narodowe zostały okradzione w biały dzień. Trudno uwierzyć, że była szefowa PO zakazała marszu nie wiedząc jakie będą konsekwencje. Okazuje się, że mogła to być typowa polityczna ustawka. Sekwencja zdarzeń prowadziła nie tyle do zakazu przemarszu Polaków, żyjących rzekomo w niepodległej Polsce, tylko do przejęcia Marszu Niepodległości. I to się PiSowi udało. (zmianynaziemi.pl)

 

Pan Winnicki nawet jeżeli optymistycznie patrząc wierzy w odwołanie sądu od decyzji HGW to i tak Duda uniemożliwił realizacje Marszu Niepodległości tą sama trasą.

 

Max Kolonko mówi wprost: PIS przejmuje Marsz Niepodległości. Nie tylko zmienia nazwę, ustala by jedyną akceptywalną flagą była flaga Polski a trasa przemarszu będzie dokładnie taka sama jak Marsz Niepodległości! Max ostrzega że to nie tyle totalitarne posunięcie władzy ale i na dłuższa metę działanie na rzecz zniszczenia nazewnictwa niepodległościowego w obchodach! WIDEO

  • W PODOBNYM TONIE, CHOĆ MOŻE DOSADNIEJ MÓWI O TYM Pan Tomasz Gryguć [WIDEO]
  • Leszek Żebrowski w Radio WNET o tym, jak to PiS od dawna planował przejecie Marszu Niepodległości. [WIDEO]
  • Stanisław Michalkiewicz – Komu przeszkadza Marsz Niepodległości?️ [WIDEO]

 

08.11.2018 Na trasie w kierunku Warszawy zauważono przemieszczający się konwój wojskowy! WIDEO WIDEO 2

A jak donosi wiadomosci.wp.pl:

Wojskowe pojazdy oraz kordony policji i żołnierzy odetną dostęp do ronda Dmowskiego, z którego ma ruszyć Marsz Niepodległości – ustaliła Wirtualna Polska. Rządzący wykluczają, by narodowcy przeszli tą samą trasą co państwowy marsz na godzinę przed jego rozpoczęciem.

– Nie bez powodu organizatorem uroczystości jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Do Warszawy zjadą się rosomaki i inne pojazdy wojskowe. Wszystko to stanie na rondzie Dmowskiego, w asyście wojska, na kilka godzin przez godziną 15, na którą zaplanowany jest start państwowego marszu. Nie ma mowy, żeby ktoś z narodowców, czy osób postronnych, pojawił się w miejscu, gdzie będą zlokalizowani żołnierze. Jeśli uczestnicy Marszu Niepodległości będą chcieli maszerować, to tylko i wyłącznie w marszu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy . Innej możliwości nie będzie. To jest uroczystość państwowa i wszyscy muszą się do rangi tego wydarzenia podporządkować – mówi nam jeden z kluczowych organizatorów niedzielnych rządowych uroczystości w centrum Warszawy.

Ostre stanowisko strony rządowej potwierdził na portalu społecznościowym wiceszef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i szef Straży MN Mateusz Marzoch:

„Jako uczestnik rozmów ze stroną rządową jestem zszokowany postawą ich polityków. Zachowanie zwyczajnie niegodne i nieuczciwe. Wojsko mające nie dopuścić do ewentualnego wcześniejszego wymarszu, słowa rządzących, że uczestnicy MN przejdą tylko i wyłącznie w rządowej kolumnie”. (kresy.pl)

I faktycznie pod opiekę marszu Dudy ma trzymać pieczę Garnizon Warszawa! (NA PROŚBĘ PREMIERA MORAWIECKIEGO, BY MARSZ OBCIĄŁ PATRONAT MON)

„Na 4 dni przed Marszem, że na naszej trasie, którą od roku mamy zarezerwowaną na mocy ustawy o zgromadzeniach cyklicznych: prezydent, premier i minister obrony narodowej , garnizon warszawski dodatkowo się zapowiedział”- Krzysztof Bosak (wideo)

Było 7 spotkań z ministrem Brudzińskim, wicemarszałkiem Karczewskim, ministrem kolarskim z kancelarii prezydenta (koniec wrzesnia pocżatek pażdziernika)

rozmowy przerwał rząd. Ustalono, że Prezydent przemówi na otwarcie marszu, a organizatorzy wezwą do sugesti o staraniu sie przynoszenia biało-czerwonych flag. To co zerwało rozmowy to fakt przy przystapieniu do spisania umowy miedzy organiozatorami Marszu Niepodległości a rządem iż ORganiozatorzy Marszuy Niepodległości mali zrzec się organiozowania na rzecz rządu!

WARTO TU NADMIENIĆ, IZ PODCZAS ROZMOWY  W 12:20 Krzysztof Bosak ZWRACA UWAGĘ, ŻE DZWONI REDAKTOROWI (Bartosz Węglarczyk) TELEFON:

„Jeśli widzę dobrze, to właśnie w Pana telefonie dzwoni Johnny Daniels. Co za niespodzianka… Zastanawiam się, czy coś może mówię nie tak”. 🙂

 

Wicepremier Piotr Gliński wcześniej przyznał, że rząd miał problem z odwołaniem Marszu Niepodległości, ponieważ jest to wydarzenie cykliczne. Dziś twierdził, że organizację marszu państwowego planowano od dawna.

Myślę, że nie będzie problemu, a dotychczasowi organizatorzy posuną się i wpuszczą państwo polskie jako organizatora – powiedział wicepremier Piotr Gliński, zapewniając, że rząd „od dawna” chciał zorganizować państwowy marsz 11 listopada, niezależnie od zakazu prezydent Warszawy. (kresy.pl)

Aktualizacja prowadzona na bieżąco.

Ripsonar News

 

 

Przypomnijmy, że w wyniku decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz marsz niepodległości organizowany przez narodowców został zakazany. Potem organizację swojego marszu ogłosił prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Dzień później sąd administracyjny cofnął zakaz prezydent Warszawy, ale z powyższych informacji wynika, że marsz narodowców jednak się nie odbędzie. (ŹRÓDŁO)

 

  • Amerykański Departament Stanu wydał ostrzeżenie dla podróżujących obywateli USA, którzy 11 listopada będą w Warszawie. Departament podaje, że w związku z manifestacjami „możliwe są incydenty przemocy”.  (…) Ostrzega przed marszem organizowanym przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości. Zwraca uwagę, że dochodzi na nim do aktów przemocy i wygłaszane są hasła przeciwko mniejszościom. (…)

W pełnym komunikacie na stronie departamentu czytamy:

„W 2017 r. marsz zorganizowany przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości zgromadził ponad 50 000 uczestników. W poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu rzucali racami, nieśli transparenty i wygłaszali hasła skierowane przeciwko mniejszościom rasowym, seksualnym i religijnym”. (źródło)

 

09.11.2018

Robert Winnicki:  „Jest porozumienie Stowarzyszenia #MarszNiepodległości że strona rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Spotykamy się 11.11 o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego„.

Gronkiewicz-Waltz: Dopuszczam możliwość rozwiązania marszu państwowego

Dopuszczam taką możliwość – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana, czy rozwiąże marsz państwowy w razie pojawienia się na nim haseł czy transparentów łamiących prawo. Podkreśliła jednocześnie, że spodziewa się, iż organizatorzy marszu zadbają, aby ich nie było.

error: Content is protected !!