Syryjscy rebelianci użyli broni chemicznej już w marcu 2013

Syryjscy rebelianci starają się od 2012 roku zdobyć/stworzyć broń biologiczną. Pokazują to liczne filmiki w sieci, które o dziwo jakoś w ogóle nie interesują społeczność międzynarodowej.

youtube logo Syryjscy rebelianci zapowiadają ataki gazowe i prezentują swój arsenał

19 marca 2013 – pierwszy raz użyto broni chemicznej w pobliżu Aleppo a dokładniej w obszarze zwanym Khan al-Assal. I choć w świat poszła wieść, że nie można znaleźć winnego, to opozycja jak i wtórujący jej świat Zachodu wskazał winnego – jednomyślnie za owymi atakami stoi rząd Assada. Szczególnie dużo do powiedzenia w tym temacie miała Francja (notabene własnie dlatego 20.08 w Syrii przybyła ekipa z ONZ aby zweryfikować, czy władza posiada broń chemiczną!) ale okazuje się że są dowody i owszem, ale dokonali tego REBELIANCI, a nie władza na którą tak wytrwale próbowano obsmarować media, organizacje międzynarodowe a teraz i Zachodnia Europa… Dowody? Proszę:

Po pierwsze: potwierdzają to świadkowie zajścia, czyli sami poszkodowani cywile

youtube logo Syryjscy rebelianci użyli broni chemicznej już w marcu 2013. Analiza

youtube logo Syryjscy rebelianci użyli broni chemicznej już w marcu 2013. Dowody

Po drugie: raport ONZ

Opierając się na dowodach, które zebraliśmy, powstańcy używali broni chemicznej, stosując gaz o nazwie Sarin” – powiedziała członek komisji, były główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla ONZ w byłej Jugosławii Carla del Ponte. (źródło)

youtube logo Carla Del Ponte dla BBC News potwierdza użycie broni chemicznej przez rebeliantów! [05.2013]

youtube logo Rosyjska RT upublicznia informacje del Ponte. To rebelianci używają broni chemicznej [05.2013]

Po trzecie: Raport sporządzony przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin powiedział, że Moskwa ma dowody, iż w Syrii, podczas ataku w pobliżu Aleppo 19 marca, (w którym zgineło 20 os. przyp. własny)  bojowego środka toksycznego, sarinu, użyli powstańcy, a nie wojska wierne prezydentowi Baszarowi al-Asadowi. (…) Rosyjscy eksperci zebrali na miejscu ataku próbki; dowody na użycie gazu bojowego przez powstańców zostały przekazane sekretarzowi generalnemu ONZ Ban Ki Munowi – miał powiedzieć Czurkin według AFP. żródło

„Wyjaśnienie tego, w jakiej mierze zasługują na zaufanie reportaże regionalnych sieci telewizyjnych wykazało co następuje, – czytamy dalej w oświadczeniu MSZ Federacji Rosyjskiej: – Wczesnym rankiem 21 sierpnia z pozycji, zajmowanych przez bojówkarzy w tym rejonie, wystrzelona została rakieta zrobiona w prymitywnych warunkach, podobna do tej, której terroryści użyli 19 marca tego roku w mieścieKhan al-Assal w pobliżu Aleppo; zawiera też nie ustaloną na razie substancję chemiczną”.

Fakty stosowania broni chemicznej w okolicach Aleppo ma zbadać specjalna misja ekspertów ONZ, która przystąpiła do pracy w Syrii w dniu 20 sierpnia.  (źródło)

„Według nich, w próbkach gruntu znajdowały się ślady sarinu. Szczegółowa analiza wykazała, iż gaz bojowy został wyprodukowany „nie metodą przemysłową” i z substancji DFP, którą „państwa Zachodnie stosowały przy produkcji broni chemicznej podczas II wojny światowej”. (TVN24)

Argumentu na rzecz winy rebeliantów ma też dostarczać analiza szczątków pocisków. Według Rosjan „nie jest to standardowa amunicja armii syryjskiej i została wykonana prymitywną metodą”. Pociski mają przypominać te, które są produkowane przez rebeliancką bojówkę „Brygada Bashair al-Nasr”. Na dodatek w zapalniku zastosowano heksogen, który ma „nie być stosowany w standardowej amunicji z gazami bojowymi”.

Ławrow: pociski z sarinem w Syrii pochodzą z terenu, który kontroluje opozycja

Pociski z sarinem zostały wyprodukowane w Syrii na terytorium kontrolowanym przez syryjską opozycję – poinformował w środę na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow. Według naszych danych pociski i ta substancja (sarin) przygotowane zostały w lutym tego roku na syryjskim terytorium, które znajdowało się wtedy pod kontrolą „Wolnej Armii Syryjskiej”, przez jedno z ugrupowań powiązanych z tą „Wolną Armią Syrii” – powiedział minister. (źródło)

EFE podaje, że rosyjski ambasador powiedział, iż po analizach przeprowadzonych przez rosyjskich naukowców,

„istnieją powody, by sądzić, że to opozycja użyła broni chemicznej”.  (źródło)

Po czwarte. Tureckie służby złapały rebeliantów mające w posiadaniu .. SARIN!

youtube logo Członkowie Al Nusra złapani przez tureckie służby bezpieczeństwa! Znaleziono SARIN! [05.2013]

——————————————————–

Uzupełnienie [09.09.2013]

„Pod koniec maja pojawiła się informacja, że na tureckiej granicy zatrzymano syryjskich bojowników, którzy byli w posiadaniu trującego gazu sarinu. Zastępca oficjalnego przedstawiciela ONZ Farhan Haq powiedział, że tureckie władze powinny podzielić się tą informacją z komisją śledczą ONZ ds. użycia broni chemicznej w Syrii” . (źródło: Głos Rosji)

Rebelianci w Syrii przeprowadzili masowy atak bronią chemiczną. (kolejne dowody)

Nowy film (patrz TU) opublikowany w internecie pokazuje martwych syryjskich żołnierzy, którzy mogli być ofiarami ataku chemicznego, który zainicjowali wspierani przez Zachód rebelianci (…) Klip przedstawia członków grupy terrorystycznej Jabhat al- Nusra, którzy chodzą po ziemi usłanej ciałami żołnierzy armii syryjskiej. Niektóre z ofiar mają poczerniałe twarze, podczas gdy inne wydają się nie mieć żadnych widocznych obrażeń. W pobliżu niektórych ciał znajdują się maski gazowe. Większość żołnierzy wydaje się być bez broni, co sugeruje, że w chwili ich śmierci nie byli zaangażowani w wymianę ognia lub konwencjonalny atak. Pobliskie czołgi wydają się być całkowicie nienaruszone. (prisonplanet.pl)

Al Nusra użyła gazu bojowego na żołnierzach Assada

Al Nusra użyła gazu bojowego na żołnierzach Assada

————————————————————–

Opierając się na powyższych informacjach ja się pytam: Czemu Świat nie zareagował? A teraz walnęli z atakiem chemicznym o wiele mocniej – nagrali dużo duszących ludzi i uśmierconych dzieci – bo to przecież rusza człowieka, (wcześniej zginęło za dużo żołnierzy Assada) powtórzono w eter informację REBELIANTÓW, że to władza dokonała ataku i tak świat zamarł. 24 h papka medialna, makabryczne zdjęcia i filmiki zrobiły swoje. Teraz Ameryka i Zachód ma pretekst do wojny. Ale nikt już nie zwraca uwagi, że wydarzenia z marca jak i teraz były w tym samym rejonie (kontrolowanym przez REBELIANTÓW), Ci sami rebelianci obarczyli winą wojska rządowe,. Ten sam rejon został oczyszczony ze światków przez Front Al Nusra (powiązane z Al Qaidą) która wymordowała około 450 osób – kobiety, dzieci i starszych w Khan al-Assal, ewentualnych-niedoszłych światków wcześniejszych wydarzeń, a teraz nawet znalezione przez wojsko Assada:

a) składu ze sprzętem mogącym służyć do produkcji broni chemicznej
b) zatrzymanego konwoju z maskami gazowymi dla rebeliantów
c) znaleziono skład z antydotum do gazu paraliżującego…

a Świat na to: trzeba wymierzyć Assadowi sprawiedliwość. Wiemy że to ich sprawka! (sarkastycznie ciśnie mi się tu tylko na zakończenie Allah akbar) aby wymierzający sprawiedliwość wiedział, że stał się oprawcą…:(

Szlak człowieka trafia, jak ludzie są mamieni i oszukiwani na każdym kroku:(

Ave

————————————————————

Uzupełnienie [09.09.2013]

W Iraku odkryto nielegalne fabryki Al-Kaidy, które produkują broń chemiczną

W Iraku wykryto komórkę Al-Kaidy, która produkowała broń chemiczną – poinformował na antenie irackiej stacji telewizyjnej przedstawiciel Ministerstwa Obrony Iraku. Zgodnie z jego słowami „służby specjalne przy Ministerstwie Obrony Iraku znalazły trzy fabryki produkujące toksyczne gazy – dwie w Bagdadzie i jedną w jednej z irackich prowincji. Fabryki były nastawione przede wszystkim na produkcję sarinu i gazu musztardowego. Prawdopodobnie trucizny miały być w przyszłości użyte w Iraku, Europie i Afryce Północnej”.(źródło: Głos Rosji)

————————————————————

Aktualizacja 26.09.2013

Ławrow: Pod Damaszkiem użyto takiego samego gazu, co wcześniej w Aleppo

 Próbki sarinu użytego 19 marca pod Aleppo są identyczne z próbkami gazu zastosowanego 21 sierpnia pod Damaszkiem – oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany w czwartek przez agencję RIA-Nowosti.
Główny wniosek z badania przeprowadzonego przez rosyjskich ekspertów sprowadza się do tego, że sarin wykorzystany pod Aleppo wytworzono metodami chałupniczymi. Mamy także świadectwa, że sarin użyty pod Damaszkiem wyprodukowano w ten sam sposób, ale w większym stężeniu – powiedział szef MSZ FR. (źródło)

 

Ripsonar

error: Content is protected !!