Śladami pieniądza. Historia Rockefellerów. Od Standard Oil do Komisji Trójstronnej [wideo]

Śladami pieniądza to dokument przygotwany przez telewizję PRESSTV. Prowadzący stara się skupić nie tylko na przedstawieniu rodziny Rockefellerów, ich podóży do sławy i  bogadztwa ale i powstałej wszechpotężnej władzy, której macki rozlazły się na cały świat. Tak, tak, tutaj nie ma przesady. Przytoczone argumenty są wprost szokujące. Bo jeżeli 3 najważniejsze grupy wpływów na świecie powstałe z ramienia owej rodziny, w których znajdujemy ludzi kształtujących praktycznie naszą całą rzeczywistość, to czyż słowa Georga Busha Seniora wypowiedziane 1991 roku o Nowym Porządku Światowym nie nabierają realnego przesłania dla kształtu naszego świata jako echo budowy imperium Rockefellerów?

Śladami pieniądza. Historia Rockefellerów. Od Standard Oil do Komisji Trójstronnej [wideo]

Abayomi Azikiwe, dziennikarz, Pan-African News Wire:

„Rodzina Rockeffelerów to członkowie elit, które powstawały na przełomie XIX i XX wieku, określano ich mianem baronów rabusiów, którzy przedostali się do rozkwitających amerykańskich struktur przemysłowych i przemysłu takiego jak kolej, wydobycie ropy, a po okresie industrialnym zajęli się również bankowością. Byli bardzo bezwzględni przy wypieraniu z rynku konkurentów. Oryginalnie zaczęli w najbardziej intensywnym okresie industrializacji. Ich majątek ulegał ciągłej konsolidacji, by dorobić się ogromnej fortuny.“

Sukant Chandan – analityk polityczny i ekonomiczny: (czas 1.22)

Rodzina Rockefellerów to jedna z najważniejszych rodzin dla zachodniej struktury białego świata, zachodniego imperializmu lub zachodniego demokratycznego kapitalizmu – jeśli tak to chcecie określać, to bardzo wybitna rodzina, bardzo wpływowa zwłaszcza w ameryce północnej, należą do elit rządzących od ponad wieku.

HISTORIA SUKCESU

W przeciwieństwie do jego oddanej żony, William Avery Rockefeller trzymał się z dala od kościoła, był podróżnikiem, sprzedawcą który handlował maściami prosto ze swojego powozu na zachodniej rubieży. Ludzie plotkowali o jego swawolnym życiu, określali go mianem „diabelskiego Billa. Will Rockefeller przyznał się jednemu z sąsiadów – dobijałem interesów ze swoimi synami ale zawsze ich oszukiwałem, aby byli czujni. John D nie zawsze lubił te wykłady odnośnie przedsiębiorczości, ale wiedzę przyswajał, wraz z diabelskim Billem John odkrył jak to jest ekscytować się wielkim ryzykiem, czarem zimnej gotówki. Jego dochody rosły liniowo, ale jego ambicje rosły jeszcze szybciej. Pożyczył tysiąc dolarów od diabelskiego Billa z odsetkami i zanurzył się w ryzykownym obrocie towarami, handlu mięsem i zbożem. Miał zaledwie 18 lat.

Zaledwie rok później, odnalazł to czego szukał, na prowincji w Pennsylwanii – ropę. To odkrycie spowodowało pandemonium, w rejonie pojawiły się tysiące spekulantów. W mgnieniu oka, wycięto lasy i postawiono tysiące szybów naftowych w nadziei na odnalezienie czarnego złota. W chwili jak ropa wytrysnęła w kierunku nieba, pojawiły się historyjki o niesamowitych fortunach zbitych w mgnieniu oka. W gronie biznesmenów z Cleveland którzy pojawili się w regionie był John D Rockefeller, nie był on nowicjuszem. Wiedział, że wydobycie ropy to bardzo ryzykowny biznes, uznał że stabilne dochody można zdobyć na rafinacji ropy, a nie na jej wydobyciu.

Dean Henderson, autor książki „Wielka ropa i jej bankierzy”

Rockefellerowie pojawili się w końcu XIX wieku, posiadali działkę roponośną – tak jak wiele osób w tamtych czasach w Oklahomie, Teksasie i Luizianie. Podpisali umowę z Morganami kontrolującymi branżę transportu kolejowego, dzięki temu dostali zniżki na transport ropy, by w końcu w 1895 roku John D Rockefeller przejął wszystkie małe rafinerie, udało mu się to przez zastosowanie cen dumpingowych, sprawił, że nikomu nie opłacało się wydobywać ropy, on też na tym stracił, ale miał świadomość, że dzięki temu zbankrutują jego konkurenci, a on przejmie kontrolę nad rynkiem. Wkrótce nowa linia kolejowa połączyła Cleveland z regionem wydobycia ropy, Rockefeller budował swoje rafinerie nieopodal linii kolejowej, była to jedna z pierwszych rafinerii produkujących naftę – nowe paliwo do oświetlenia, które było tanie i czyste. Światło dla ubogich – jak to określał John D – dało oświetlenie wielu amerykańskim domom. Był przekonany, że dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu dzięki temu stanie się bogaty. Mając obsesję związaną z biznesem naftowym, opanował wszystkie szczegóły z nim związane, opracował nowe produkty, które sprzedawał. W wieku 25 lat posiadał jedną z największych rafinerii na świecie.

Na tym etapie John D zaczął postrzegać branżę wydobycia ropy jako jeden scalony mechanizm, nie pragnął posiadać tylko jednego elementu, chciał kontrolować całość. Ten ruch miał przekształcić amerykańską ekonomię, Rockefeller zamienił świat małych wydobywców ropy w jedną gigantyczną firmę, którą kontrolował.

Stephen Lendman, pisarz, publicysta, dziennikarz radiowy

Ropa miała kluczowe znaczenie dla Ameryki, ropa jest obecnie też bardzo ważna, ale w tamtych czasach była kluczowym elementem amerykańskiej ekonomii. John D. Rockefeller zaczął od małej firmy, wykupywał swoich konkurentów, był bezwzględnym biznesmenem, wykluczył mniejszych przedsiębiorców z branży. Jego firma się rozrastała, nie zawiązywał spółek, miał dosłownie monopol na wydobycie ropy. W chwili gdy pojawił się Theodor Rosevelt skłócił on potentatów.

W 1870 roku błagając bankierów o większe pożyczki stworzył firmę Standard Oil of Ohio. W następnym roku zaczął wdrażać po cichu swoją kampanię dominacji nad niestabilną branżą co miało dewastujące rezultaty. Rockefeller wiedział, że rafinerie z najniższymi kosztami transportu są w stanie wyeliminować konkurentów z rynku. Rockefeller zawiązał tajny pakt z kolejami tworząc „South Improvement Company“. W zamian za duże i stałe ilości transportów, Rockefeller uzyskał stawki przewozowe o wiele niższe niż jego konkurenci. W celu dalszego rozbudowania swojego imperium John D. znalazł się w potrzebie posiadania dużych funduszy i dostępu do systemu bankowego, w tym miejscu zaczyna się historia Morganów. Teraz opowiemy w jaki sposób rodziny Morganów i Rockefellerów zaczęły współpracę w celu stworzenia najbardziej grzesznego aliansu świata.

Dean Henderson – autor książki „Wielka ropa i jej bankierzy

Rodziny Morganów i Rockefellerów były obydwie finansowane przez Jacoba Shiffa – finansistę. W XIX wieku wielki nacisk był kładziony na dalszą ekspansję na zachód, londyńscy bankierzy pragnęli podłączyć się do nieskończonej liczby bogactw znajdujących się na zachodzie Ameryki, dlatego też dofinansowali ród Morganów aby oni zbudowali kolej, wielu wpływowych ludzi brało w tym udział. Edwin Hermann brał w tym udział jak też rodzina Vanterbiltów, ale to bank Morganów to wszystko finansował.

Abayomi Azikiwe, publicysta Pan African News Wire

Nic nie może się dziać w USA (dotyczy to każdej branży, rządu czy polityków) bez zgody i wsparcia ze strony głównych instytucji finansowych. Dlatego też Rockefellerowie weszli do świata bankierów, posiadając zaplecze przemysłowe, wpływy z ropy jak też własne instytucje finansowe. To wszystko dało im niespotykaną władzę, nie tylko w zakresie produkcji, ale również wpływy polityczne.

Heidi Tharbell córka posiadacza spółki naftowej po latach wspominała jak jej ojciec walczyło o byt w obliczu plotki dotyczącej branży naftowej, napisała że stawki za transport kolejowy szybko rosły, co więcej członkowie South Improvement Company – o której dotychczas nie słyszano – byli zwolnieni z tych opłat. Nikt nie czekał na reakcję otoczenia, pojęcie konspiracji zagościło na ustach wszystkich.

Sukant Chandan – analityk polityczny i ekonomiczny

W chwili gdy mówimy o rodzinie Rockefellerów, w praktyce mówimy monopolizacji bogactwa i władzy, strategia monopolizacji jest główną charakterystyką imperialistyczno kapitalistycznego systemu. Bez monopolów zaawansowany kapitalizm nie był by możliwy na zachodzie, bo monopole umożliwiają aby grube ryby pożerały płotki. Najczęściej używaną do tego ilustracją, był rysunek anakondy, ekonomicznego węża pochłaniającego przedsiębiorców, eliminując ich z branży, sprawiającego że jedynym wyjściem dla nich była rezygnacja z prowadzenia biznesu i podporządkowanie się konspirantom. To była pierwsza wielka ekonomiczna konspiracja w USA. W celu sprzeciwienia się temu schematowi wielu wydobywców ropy, sprzeciwiło się sprzedaży ropy Rockefellerowi i jego wspólnikom, niezrażony tym Rockefeller użył swojej South Improvement Company w celu zastraszenia jego konkurentów z Cleveland. Jego brat i parner biznesowy William określił ten plan jako „wojna albo pokój“ dajcie się wykupić Standard Oil albo poniesiecie konsekwencje. Rockefeller spowodował deficyt cystern kolejowych które transportowały ropę, mógł wykupić cały zapas beczek, tak aby jego konkurenci nie mieli możliwości przechowywania ropy ani jej transportować. Był zdolny wykupić cały zapas chemikaliów potrzebnych do rafinacji ropy. Rockefeller nakazał wszystkim pracownikom Standard Oil aby komunikowali się przy użyciu szyfru. Firmę nazywano klubem, John D Rockefeller nazywany był „Chowder“. Wielu konkurentów Rockefellera nie miało pojęcia o tym, że lokalne rafinerie konkurujące ze sobą w zakresie ceny usług wszystkie tak naprawdę należały do imperium Rockefellera. Na przestrzeni zaledwie 2 miesięcy przejął kontrolę nad 22 z 26 rafinerii w Cleveland. Ten fakt sprawił że był to zarówno cud ekonomiczny jak i akt terroru dla amerykańskiego przemysłu naftowego. Stanowczo, ale potajemnie John D Rockefeller robił znacznie więcej niż tylko modernizował przemysł naftowy, zmienił raz na zawsze metodę prowadzenia biznesu w USA. Powiedział że nadszedł czas kombinowania, indywidualizm to bezpowrotna przeszłość.

W 1879 roku Rockefellerowie kontrolowali 90 % wszystkich rafinerii na świecie, po kilku latach kontrolował 90% kanałów sprzedaży ropy i 1/3 miejsc wydobycia ropy. Ten bardzo młody człowiek kontrolował zarówno amerykański jak i międzynarodowy monopol wydobywający surowiec, który stał się najważniejszym strategicznym surowcem dla światowej ekonomii.

Sąd Najwyższy USA rozwiązał Fundusz Standard Oil, wtedy Theodor Roosevelt był prezydentem, jako republikanin miał na celu likwidowanie monopoli, zakończył monopol AT&T oraz monopol Standart Oil. W rezultacie Standart Oil rozbito na 25 różnych firm, osobny dla każdego stanu np Standart Oil z Nowego Jorku, który połączył się ze Standart Oil z Kentucky i utworzyli Mobil, Standart Oil z New Jersey połączyło się z innymi tworząc Exxon, Standart Oil z Kaliforni przekształcił się w Chevron. Standart Oil z Ohio przekształcił się w Sohio i potem został wykupiony przez British Petrolium, Standart Oil z Indiany przekształcił się w Amoco. W ten sposób istniały firmy Standart Oil jako firmy stanowe, łączyły się ze sobą, dzięki temu te 25 firm stało się silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dla Rockefellerów decyzja sądu była sygnałem dla rozwoju.

Jak już zapewne wiecie, rodzina Rockefellerów jest jedną z najbogatszych na naszym globie, z majątkiem szacowanym na ponad 11 bilionów dolarów, jednakże ogólnie wiadomo, że Rockefellerowie często kłamią w kwestii ich prawdziwego majątku. Posiadają większość stanowych firm Exxon Mobil, które są największą na świecie firmą handlującą ropą naftową jednocześnie przynosząca największe na świecie przychody.

Do Exxona należy rekord najwyższych zysków wygenerowanych w roku, do rodziny też należy JP Morgan Chase – największa instytucja bankowa w USA pod względem zgromadzonych depozytów i udziału w rynku. Chase obsługuje największy fundusz hedgingowy w USA, w trakcie gdy David Rockefeller zarządzał Chase i wówczas podjął decyzję o wzniesieniu kompleksu World Trade Center, we współpracy z byłym gubernatorem stanu Nowy Jork Nelson Rockefeller wraz z rodziną Rockefellerów zrobił pierwotny projekt WTC. Oprócz WTC rodzina Rockefellerów była zaangażowana w wiele dużych projektów nieruchomościowych, takich jak One Chase Manhattan Plaza, budynek The Council of the Americas, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, kolonialny dwór w Williamsburgu, Centrum Lincolna, budynek Embarcadero w San Francisco i wiele innych.

Tu nie chodzi jedynie o branże paliwową, pozostałe firmy kontrolowane przez rodzinę to m.in. Honeywell, Monsano, Quaker Oats, United Airlines i American Airlines, ta lista jest bardzo długa – AT&T, i sporą część przemysłu amerykańskiego, i większość firm ubezpieczeniowych m.in. New York Life i Equitable. Te firmy są zarówno pionowo jak i horyzontalnie zintegrowane, zarówno na terenie USA jak i w pojęciu globalnym. To przypomina „Alicję w krainie czarów“, opinia publiczna w to nie wierzy do czasu jak nie podejmą się własnego dochodzenia. Ale fakty mówią same za siebie, zatem jeśli chcecie możecie to sami zweryfikować.

Rodzina Rockefellerów również brała udział przy tworzeniu różnych instytucji użytku publicznego, zarówno prywatnych jak i państwowych jak Planned Parenthood – planowanie rodziny czy też Population council – porady publiczne.

Był rok 1973, kiedy Irakijczycy uznali że potrzebują stworzyć coś na kształt departamentu stanu, bo polityka zagraniczna stała się zbyt znacząca by mogła ulegać manipulacjom w nieoficjalny sposób.

KOMISJA TRÓJSTRONNA, GRUPA BOLDERBERG oraz RADA STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH

To są fakty: zgodnie z informacjami na ich stronie Komisja Trójstronna powstała w 1973 roku, której celem było stowarzyszenie liderów sektora prywatnego aby mogli przedyskutować problemy o zasięgu globalnym. Organizacja wypełniła lukę komunikacyjną pomiędzy europą, ameryką północną i azją. W założeniu miała być  grupą zezwalającą na bliższą współpracę w okresie wzrostu współzależności, po tym jak USA straciły część swoich wpływów, obecnie taki rodzaj współzależności określa się mianem globalizacji. Grupa ma trzech przewodniczących, po jednym na każdy region, komisja trójstronna to mała grupa składająca się z około 390 członków.

Dean Henderson, autor książki „Wielka ropa i jej bankierzy“

Powód dla którego nazywana jest komisją trójstronną jest taki, że próbowano zintegrować politykę amerykańską z polityką europejską i japońską, właściwie należało by powiedzieć północno amerykańską bo kanadyjczycy też brali w tym udział. To była międzynarodowa globalistyczna próba aby stworzyć nowy porządek świata, stworzyć sytuację, w której rządy państwowe zostaną pozbawione władzy.

Komisja Trójstronna ma na celu stworzenie Światowego Rządu, inne grupy takie jak Grupa Billderbergów została także oskarżona o podobne czyny. Kilku amerykańskich polityków takich jak np. Barry Goldwater, również wierzą, że Komisja Trójstronna ma na celu konsolidacje władzy i wpływy poza tradycyjnymi strukturami politycznymi – ich ostateczny cel to przejęcie władzy od rządów. W ramach komisji trójstronnej w latach 70-tych XX wieku, zasiadał David Rockefeller – który posiadał niesamowite wpływy na komisję, starano się nawiązać dialog pomiędzy zamożnymi ludźmi z Ameryki Północnej i Zachodniej Europy oraz Japoni.

Komisja stworzona przez Davida Rockefellera, w tym okresie zarządzał on także Radą Stosunków Międzynarodowych [CFR] – kolejną elitarną międzynarodową organizacją. Pierwsza grupa trójstronna składała się z dokładnie prześwietlonych obywateli. Np. jedna z zasad komisji zabrania piastowania stanowisk państwowych w czasie zasiadania w Komisji Trójstronnej – to nie oznacza jednak że ci ludzie są wyłączeni z tych funkcji na zawsze…

Dean Henderson, autor książki „Wielka ropa i jej bankierzy“

Aby dać wam porównanie jak bardzo byli wpływowi, Paul Valeker był przewodniczącym Banku Rezerw Federalnych przez wiele lat, po tym jak zrezygnował z tego stanowiska został przewodniczącym komisji trójstronnej. Paul Valeker był przewodniczącym komisji trójstronnej dopóki nie został przewodniczącym Banku Rezerw Federalnych, po zakończeniu tej funkcji wrócił do zasiadania w komisji trójstronnej. Jimmy Carter był również związany z komisją trójstronną, w chwili jak został prezydentem USA kilku członków komisji znalazło się w jego gabinecie. Ta organizacja miała kontrolę nad innymi prezydentami. Mimo że na początku Ronald Reagan był przeciwny tej komisji, po pewnym czasie docenił jej możliwości. W 1984 roku członkowie komisji zostali zaproszeni do Białego Domu. Polityka drzwi obrotowych sprawia, że wielu polityków czuje się niekomfortowo – to nikogo nie dziwi.

Jeśli spojrzymy na późniejsze wydarzenia związane np. z WTO, wszystkie międzynarodowe umowy handlowe pod parasolem grup wspierających handel bezcłowy – to wszystko jest dziełem Komisji Trójstronnej. Wychodząc poza Komisję Trójstronną i Radą Stosunków Międzynarodowych, Rockefellerowie są bardzo zaangażowani w Grupę Bilderberga. Do Grupy Bilderberga należą wpływowi ludzie ze świata mediów, biznesu i polityki. Spotykają się co cztery lata w utajnionych lokalizacjach, w celu przedyskutowania tajemnych planów.

David Rockefeller jest pierwotnym założycielem w USA Grupy Bilderberga, jej dożywotnim członkiem i członkiem komisji Bilderberga.

Do grupy tej należą: David Rockefeller Junior, G. Rockefeller, Zbigniew Brzeziński, Hilary Clinton, Bill Clinton, Tom Daschle, Chris Dod, John Edwards, Tony Blair, Bill i Melinda Gates, David Gergen, Chuck Hagel, John Heinz, Vernon Jordan, Henry Kissinger, Dan Quayle, George Pataki, Hank Paulson, Collin Powell, Condoleezza Rice, Bill Richardson, Paul Wolfowitz i wielu innych.

Co to znaczy społeczna klasa wyższa? Socjaliści? Obieżyświatowcy? Iluminaci? 13 rodzin i tak dalej…

Rodzina Rockefellerów i ich przyjaciele, mówi się że pieniądze to źródło wszelkiego zła, ale zanim staną się źródłem zła stają się źródłem władzy, a władza daje coraz więcej pieniędzy. Zobaczmy jak ta rodzina współgra z innymi graczami w równaniach wpływów i władzy.

Bywalcy – czyli Rockefellerowie, jak również zwani obieżyświatami lub wyższą klasą społeczną, to Morganowie i Rockellerowie, pod nimi mamy siatkę twórców polityki i społeczność korporacyjną, wszyscy są współzależni, w skład siatki twórców polityki wchodzą politycy (z Waszyngtonu – jeśli mówimy o USA), dalej mamy kontraktowych ekspertów, rady nadzorcze, dyrektorów, prezesów – ten układ to rdzeń elity posiadającej władzę. Ta elita musi także posiadać grono mózgów i mówców, burze mózgów odbywają się w think-tankach, a przemawiają w ich imieniu media korporacyjne, następnym razem jak będziecie szukali zależności mediów – idźcie tropem pieniędzy.

Stephen Lendman – publicysta, pisarz, spiker radiowy

W USA i krajach europejskich oraz w innych krajach to najlepsze demokracje jakie można kupić za pieniądze, silne grupy biznesowe otrzymują to czego chcą, ponieważ oni kupują polityków, czasem stają się politykami, po czym wracają do świata biznesu.

Istnieje grzeszny sojusz między wielkim biznesem a rządem, tak w USA jak i w Europie jak też w wielu innych krajach, to grzeszny alians, w tym układzie jedna ręka karmi drugą, mają wpływy nad wieloma osobami, w ten sposób działa ten system i w ten sposób funkcjonuje Ameryka, skorumpowani polityki korumpują prezesów, kradną to co na co mają ochotę, kohabitują, wywołują wojny aby ci obleśni ludzie mogli się wzbogacić.

W czasach kiedy ojciec nowoczesnej ekonomii Adam Smith napisał jego pierwszą publikację pt.: „O pochodzeniu bogactwa narodowego”, napewno nie przypuszczał, że zaledwie 2 wieki później w rankingu 100 największych dochodów narodowych brutto, 51 miejsc zajmą korporacje. Gdyby Adam Smith żył obecnie, pewnie napisał by inną książkę, tym razem:

O przyczynach i naturze bogactwa korporacji i wielkich rodzin“.

Książkę „Bogactwo Narodów“ i  książkę Francisa Fukuyamy „Koniec historii i ostatniego człowieka“ dzielą blisko dwa wieki, ale czy aby napewno to jest koniec historii? Podobnie jak wszystkie imperia w książce Fukuyamy, Amerykę czeka ten sam los, kiedy to się stanie – nie mam pojęcia.

Biorąc pod uwagę historię USA, może to być bardzo informatywne, były różne epoki w historii – USA było skromnym mało rozwiniętym krajem, aż do okresu po wojnie domowej, wtedy nastąpił okres baronów rabusi od 1865 do 1901 roku. Ameryka wyrosła na bardzo zamożną, pojawiły się koleje, powstały duże korporacje. To się wydarzyło na przestrzeni tych 36 lat. Okres rozwoju nastąpił potem i trwał do lat 20-stych, ryczące lata 20-ste nastąpiły, ryczący kapitalizm, trwało to do 1929 roku – kiedy powstał Nowy Ład.

Potem nastąpił Harry Truman z jego ideą sprawiedliwości, po nim wielkie społeczeństwo Lyndona Johnsona. Ten okres trwał do połowy lub nawet końca lat 70-tych XX wieku. Od tamtego czasu mieliśmy do czynienia z najbardziej ekstremalną formą kapitalizmu, wielkim wyzyskiem robotników ale ta tendencja zaczęła słabnąć w okresie po 11 września. USA prowadziło te wszystkie wojny w celu ochrony tego eposu kapitalistycznego, im więcej wojen będzie prowadzonych przez Amerykę tym słabszy ten kraj będzie. Koniec jest bliski, nie wiem kiedy nadejdzie, ale nadejdzie bo USA nie są w stanie utrzymać takiego stanu rzeczy, zmierza w kierunku bankructwa, chce mieć zbyt wielki zasięg to wszystko się skończy na jej własne  życzenie, bo tak dalej być nie może.

 

Tłumaczenie: Ripsonar

Żródło: The Rockefellers & Trilateral Commission

error: Content is protected !!