Operacje Fałszywej Flagi – kompedium

media-manupilateStan wojny służy jedynie jako wymówka dla wewnętrznej krajowej tyranii” – Aleksander Sołżenicyn

Do czego służy wojna?

Wojna może być cenna sama w sobie.Inaczej mówiąc, zaistnienie zbrojnego konfliktu między grupami ludzi może być samo w sobie cenne dla kogoś bez względu na powody, dla których ludzie ze sobą walczą. Najbardziej wyrazistym przykładem może być fabrykant broni sprzedający wyposażenie wojskowe walczącym stronom lub instytucja zajmująca się udzielaniem pożyczek rządom państw będących w stanie wojny. W tej sytuacji zarówno fabrykant, jak i wspomniana instytucja czerpią zyski z samego faktu istnienia wojny, oczywiście tak długo, jak długo jej okropności nie dotyczą ich osobiście. Wartość wojny traktowanej jako towar sięga daleko poza czysto pieniężne profity.

Wojna może być efektywnym narzędziem służącym do utrzymania społecznej i politycznej kontroli nad dużymi zbiorowiskami ludzi.”  – William Bramley [0]

Operacje pod fałszywą flagą – to tajne operacje przeprowadzone przez rządy, organizacje mające wyglądać na działanie przeprowadzone przez kogoś innego w celu wyegzekwowania określonych reakcji społecznych,politycznych, ekonomicznych czy też militarnych.

27.02.1933 – Podpalenie Reichstagu – co zapoczątkowało wielkie zmiany w III Rzeszy. m. in.: zniesienie praw obywatelskich, likwidacja demokracji i wprowadzenie dyktatury mocnej ręki

31.08.1939 – Operacja Himmler. Aby zaatakować Polskę, Niemcy potrzebowali argumentu. Był nim plan Henrich’a Himmlera, który polegał na tym, iż Niemcy przebrali jednego z więźniów obozu dekoncentracyjnego w polski mundur wywieźli do Gliwic i go zastrzelili jako obrona Niemieckiej placówki na atak Polaków.

1953 – Operacja Ajax. Prowadzony przez CIA zamachy w Iranie (podpalenia, zamachy bombowe), aby obalić dopiero co powstały demokratyczny rząd Mohammeda Mossadegha. Blokował eksport ropy naftowej, znajdując własne złoża, a więc niszcząc monopol giganta brytyjskiego BP!!. Dowódcą był wnuk Roosvelta Kermit. Oczywiście naród uznał winnym za wszystkie dramaty obarczając Mossadegha zrzucając go ze stanowiska i zabijając. CIA ustanowiła po tym przewrocie tajna policję tzw. Savak (wykorzystywana do obalania rządów i dyktatorów w innych państwach).

1943 – 1983 – Operacja Gladio. Z ramienia NATO dokonywano zamachów przez zachodni wywiad z udziałem NATO we Włoszech, Europie Zachodniej, Bliskim Wschodzie, oraz Ameryce Łacińskiej oraz w Azji.

Operacja Gladio jest tajną, sponsorowaną przez państwa sieć terrorystyczną w Europie. Była to tajna armia skrajnej prawicy, kontrolowanej przez CIA i MI6 poprzez NATO, która zabiła setki niewinnych cywilów i próbowała przypisać swoje zbrodnie Baader Meinhof, Czerwonym Brygadom i innym grupom lewicowym. Znane jako „przyczajona V kolumna” armie te otrzymały dostęp do wyposażenia wojskowego przewidzianego do sabotażu na wypadek inwazji sowieckiej. Zamiast tego było ono używane w masakrach na kontynencie Europy jako część Strategii Napięcia CIA. Kampanie morderstw w Belgii i we Włoszech przeprowadzono by zastraszyć klasy polityczne w celu przyjęcia polityki USA.(link)

Wietnam

Wojna w Wietnamie. Za: www.gradesaver.com

Wojna w Wietnamie. Za: www.gradesaver.com

4.08.1964 – Incydent w Zatoce Tonkijskiej. Prezydent Johnson szukał pretekstu do uczestnictwa w wojnie w Wietnamie. Opinii publicznej powiedziano, że Północny Wietnam dwukrotnie zaatakował niszczyciel USA w Zatoce Tonkin. Ataki były przedstawiane jako jasny przykład „komunistycznej agresji” i wkrótce w Kongresie uchwalono rezolucję, upoważniającą prezydenta Johnsona do rozpoczęcia rozmieszczania sił amerykańskich w Wietnamie. W 2005 roku ujawnione zostało wewnętrzne studium NSA stwierdzające, że drugi atak w rzeczywistości nigdy nie miał miejsca. W efekcie, 60.000 amerykańskich żołnierzy i trzy miliony Wietnamczyków, nie mówiąc o 500.000 mieszkańców Kambodży i Laosu straciło życie z powodu incydentu, który nigdy nie miał miejsca, poza wyobraźnią administracji Johnsona i łam amerykańskich mediów.[4]

Patrz też: 1968 – Vietnam, Gulf of Tonkin Lie & CIAs Operation Phoenix (eng.)

1967 – atak na okręt USS Liberty na wodach Izraela, aby rozpocząć wojnę w Kubie i zlikwidować radzieckie rakiety batalistyczne dalekiego zasięgu.(oryginalnie to Operacja Northwoods – której celem było zniszczenie kilku miast , ale z tego na razie zrezygnowano!, wybierając okręt Liberty..)

Youtube:  Operacja Northwoods,  Operacja Northwoods (lektor)

Dodatkowe info: Terrorstorm— Clip: A History of False Flag Attacks (eng.)

Irak

10.1990 – Nayirah zeznawała przed Congressional Human Rights Caucus. Mówiła m.in. o morderstwach jakich mieli się dopuścić iraccy żołnierze wobec kuwejckich noworodków. Jej wypowiedź była cytowana przez m.in. polityków i prasę.  Faked Kuwaiti girl testimony (eng).

„Widziałam żołnierzy irackich wkraczających do szpitala. Wyjęli dzieci z inkubatorów i pozwolili im umrzeć na zimnej podłodze. To było przerażające.”

To o czym światu nie powiedziano, to to, że cały incydent był w rzeczywistości efektem pracy firmy public relations o nazwie „Hill and Knowltown„, a dziewczynka w rzeczywistości była córką kuwejckiego ambasadora i swoją rolę…poprostu odegrała!.

Po raz kolejny społeczeństwo zostało wpędzone w szał nienawiści dla reżimu Husajna, nie w wyniku dobrze udokumentowanych okrucieństw rzeczywiście popełnionych przez niego na własnym narodzie z użyciem broni dostarczonej przez Stany Zjednoczone, ale na podstawie wymyślonej opowieści opowiedzianej za pośrednictwem telewizorów i przygotowanej przez firmę PR.

2003

W dążeniu do wojny w Iraku, amerykańskie media objęły haniebne przewodnictwo w kształtowaniu debaty na temat broni masowego rażenia będącej jakoby w posiadaniu irackiego rządu, nie jako pytanie, czy ona w ogóle istnieje, ale jako pytanie, gdzie została ukryta i co trzeba zrobić, aby ją rozbroić. New York Times prowadził w tym prym z haniebnymi raportami Judith Miller na temat irackiej broni masowego rażenia, opartymi, jak obecnie wiadomo, na fałszywych informacjach z nierzetelnych źródeł, a reszta mediów stanęła w linii zgodnie z NBC Nightly News zadających pytanie „jakie dokładnie zagrożenie Irak i jego broń masowego rażenia stwarza dla Ameryki”. A „Time” zastanawiał się, czy Husajn „czynił w dobrej wierze wysiłki na rzecz rozbrojenia irackiej broni masowego rażenia”. Raporty o składowiskach broni chemicznej publikowano zanim zostały potwierdzone, a nagłówki wielkimi literami potwierdzały ich istnienie jako bezsporny fakt.

Ron Paul 2012: Propaganda wojenna PL

Teraz wiemy, że w rzeczywistości składowiska takie nie istniały, a administracja z premedytacją okłamywała społeczeństwo w celu doprowadzenia do kolejnej wojny. A największy sprzeciw jaki w ogóle administracja Busha napotkała w związku ze swoimi udokumentowanymi zbrodniami wojennymi były jakieś łagodne wzmianki w niedzielnym politycznym talk show.

– Pozwól mi zapytać o to. Jeśli nie mieli tej broni masowego rażenia, jeśli to prawda, to dlaczego epatowano nas medialnymi groźbami na ten temat.
– Jesteś jedynym, obok kilku innych, którzy stosują określenie ‚medialne groźby’ ja nie groziłem, prezydent nie groził i stało się to jakiegoś rodzaju folklorem, że miało to miejsce.
– Twierdzisz, że nikt w administracji nie mówił nic takiego?
– Nie mogę mówić za wszystkich w administracji twierdząc, że nikt nie mówił.
– Prezydent tak nie mówił?
– Jeśli masz jakieś cytaty chciałbym je zobaczyć.
„Niektórzy argumentują, że – to pan mówi – „niektórzy argumentują, że nuklearne zagrożenie z Iraku nie jest nieuniknione że Saddam jest co najmniej 5 do 7 lat od zdobycia broni nuklearnej. Nie byłbym tego taki pewien.”
– Hm?
– I…, a.. Cóż,… ja… próbowałem być precyzyjny, dokładny…
„Żaden kraj nie stwarza tak bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego narodu i stabilności świata jak reżim Saddama Husajna w Iraku”.
– Mój pogląd na sytuację był taki, że… wierzyliśmy najlepszym informacjom wywiadowczym jakie mieliśmy my i inne kraje. [5]

WACO

19.04.1993 – Waco, Teksas–  użycie wojska do ataku na sektę, co jest niezgodne z prawem USA, ponieważ wojsko nie może być użyte w

Podpalona farma Davidowców w WACO.

Podpalona farma Davidowców w WACO. Za: www.crimemuseum.org

sporach społecznych).

Ggupa chrześcijan zamieszkiwała własny teren, była dobrze uzbrojona i nazywała się grupą Dawida. Kiedy przeciwnicy weszli na ich teren, wybuchła walka, w której śmierć ponieśli 6 Dawidowców i 4 przeciwników [1].  Ogłoszono 51 dniowy rozejm, a Bill Clinton był odpowiedzialny za nielegalne użycie sił “Delta”. Na teren wjechały czołgi wystrzelające gaz CS, podczas gdy komando opuścili ich wozy i zaczęli strzelać z broni maszynowej. Kilka godzin póżniej czołgi wjechały na teren ponownie i wystrzelały miotacze ognia. Kiedy teren stanął w płomieniach, kobiety i dzieci schroniły się w betonowym pomieszczeniu w jego centralnym punkcie. Wtedy zdetonowano ładunki wybuchowe, umieszczone na dachu pomieszczenia i zamordowano wszystkich zebranych wewnątrz. W całym zajściu zamordowano 80 Dawidowców.(link)

07.1995 – 2 komisje Izby Reprezentantów podejmują śledztwo w sprawie Waco. Ustaliły, że to członkowie sekty Gałęzi Dawida sami się podpalili i zabili.. (to jest rzetelne śledztwo..nie ma co.. jak u nas w Polsce wsp. Leppera czy katastrofy w Smoleńsku)

14.04.1995 – Oklahoma City.

Dokonał tego Timothy McVeigh detonując ładunek znajdujący się w ciężarowce. Powód? Rząd nie spełnia swoich zobowiązań wobec społeczeństwa. Jak się okazuje Timothy był ofiarą kontroli umysłu MK-ULTRA. Został wykorzystany przez CIA. Dowody?  Stwierdza to Ted Gunderson z FBI, który twierdził, iż odwiedzał go w więzieniu i to wiele razy Dr. Louis Jolyon West, który był ekspertem od prania mózgu i kontroli umysłu pracując dla programu MK-ULTRA.  Ponadto, Timothy McVeigh napisał list do swojej siostry, mówiąc, że został wybrany jako zabójca pracującego dla CIA!.

Więcej: Timothy Mcveigh MKULTRA Victim – Ted Gunderson FBI Special Agent   Timothy Mcveigh MKULTRA Victim – Ted Gunderson FBI Special Agent. Wracając do Oklahoma City.  Bombę opracowano w fabryce Hercules’a jest to tzw. Bomba barometryczna (pierwsze testy tych bomb testowano w Strefie 51 w 1982 roku). [2] Oprócz tej która wybucha i zrobiła dosłownie dziurę w budynku, znaleźli jeszcze dwie inne o wiele większe niż ta pierwsza!. Po tych wydarzeniach wzrosła władza i poparcie dla Policji i ustaw antyterrorystycznych.

26.02.1993– atak w WTC. W podziemiach WTC wybucha furgonetka. Ładunek zrobiono pod nadzorem FBI. Emad Salem – były oficer egipskiej armii, współpracował z FBI. To właśnie on zbudował te ładunki. Cała rozmowę nagrał rozmawiając z agentem FBI Johnem Anticer’em.

Media a propaganda made in USA

1898 – W prasie stosowanie manipulacji po raz pierwszy zaczęto nazywać tzw. żółtym dziennikarstwem, zapoczątkowanym przez dziennikarza Williama Randolpha Hearsta z „New York Journal” który `powiązał  zatonięcie amerykańskiego pancernika USS Maine z robotą Hiszpanów.

” Ty dostarczysz zdjęcia, ja dostarczę wojnę”  – tak miał się zwrócić Hearst do swojego ilustratora w pracy.

Torpedowanie opinii publicznej o rzekomych gwałtach i torturach żołnierzy hiszpańskich na bogu ducha winnych Kubańczykach ( w tym dorzucił się Joseph Pulitzer i jego nowojorski dziennik „The Worldoraz owy incydent ze statkiem Maine przechylił szalę. Opinia publiczna z radością powitało wojnę amerykańsko – hiszpańską by Hiszpanom m.in tą kolonię. Oczywiście wiadomo było, że eksplozja na Maine była spowodowana przez pożar na jednym z przedziałów składowania węgla.

7.05.1915 – Zatopienie przez niemieckiego U-boota u wybrzeży Irlandii brytyjskiego liniowca oceanicznego „Lusitania” wiozącego amerykańskich obywateli, przyczynił się do zaangażowania się USA do I Wojny Światowej. To o czym społeczeństwo nie zostało poinformowane, to to, że zaledwie tydzień przed tym zdarzeniem, Pierwszy Lord Admiralicji Winston Churchill zwrócił się do Prezesa Zarządu Handlu, że

„najważniejsze jest przyciągnięcie neutralnych statków do naszych brzegów, w nadziei uwikłania Stanów Zjednoczonych w konflikt z Niemcami.”

Doniesienia o ataku nie poinformowały też o tym, że statek przewoził amunicję i inne zaopatrzenie wojskowe. Zamiast tego, raporty po raz kolejny podkreśliły, że atak był niespodziewanym uderzeniem maniakalnego wroga i społeczeństwo zostało wciągnięte w wojnę.

7.12.1941 –  Atak Japonii na Pearl Harbor również zostało wykorzystane jako pretekst do przystąpienia USA do II Wojny Światowej, ponieważ samo zaangażowanie USA w II Wojnę Światową było wynikiem celowej dezinformacji!

Atak na Pearl Harbour

Atak na Pearl Harbour

Po pierwsze USA prowadziła sankcje ekonomiczne względem Japonii, które zmusiły Japonię do działania. Nie miała wyboru!

Po drugie…

Wracając do Pearl Harbor. Pomimo, że Honolulu Advertiser przewidział atak na Pearl Harbor wiele dni wcześniej, mimo, że kody japońskiej marynarki wojennej były już w tym czasie złamane, i nawet mimo, że Henry Stimson, amerykański Sekretarz Wojny, zapisał w swoim dzienniku tydzień wcześniej, że na spotkaniu z Rooseveltem omawiał „jak powinniśmy wmanewrować ich [Japończyków] tak aby oddali pierwszy strzał, nie stwarzając zbyt wielkiego zagrożenie dla nas”, społeczeństwo zostało przekonane i uwierzyło, że atak na Pearl Harbor był całkowicie nieprzewidziany.

Dopiero odtajnione memorandum ukazało prawdziwe oblicze tego wydarzenia. Franklin Roosevelt został ostrzeżony o zbliżającym się japońskim ataku na Hawajach dokładnie na trzy dni przed wydarzeniami na Pearl Harbor. Mimo to książki historyczne wciąż przedstawiają Pearl Harbor jako przykład ataku z zaskoczenia a chodziło po prostu o jak jak największe straty własnej armii oraz ludności do przekonania społeczeństwa, że USA jest ofiarą a nie katem…

Po trzecie również użycie w późniejszym czasie bomb atomowych nie było wcale potrzebne! Straty w ludziach i sprzęcie były tak znaczne, że prowadzenie wojny na dłuższą metę stawało się nieracjonalne i niemożliwe, co ukazuje już Bitwa o Iwo Jimę czy Okinawę (w 1945 r.). Losy wojny były już przesądzone o czym podręczniki historii i o tym zapomniały wspomnieć! Same naloty dywanowe na Tokio (a jakże, tak jak robili to również Brytyjczycy na Berlin)  dały ten sam efekt spustoszenia co zrzucone bomby. Zrzucenie bomb miało inny cel niż ostatecznie zakończenia wojny. a BYŁO TO ZAPREZENTOWANIE ŚWIATU NOWEGO RODZAJU BRONI umacniając tym samem hegemoniczną dyktaturę w nowym ładzie światowym, nie tyle z pozycji ekonomicznej potęgi a właśnie posiadanej najbardziej destruktywnej broni jaka udało się wybudować człowiekowi!

Wojna w Zatoce Perskiej

02.08.1990 – Saddam Husejn atakuje Kuwejt bogaty w ropę naftową.  W obawie przed ekspansją Iraku na Arabie Saudyjską, wojska USA z sojusznikami zajmują półwysep arabski formując osłonę. Tzw. Pustynna tarcza. Jej rezultatem była seria dyplomatycznych rozmów i negocjacji. Ale nie przyniosły zamierzonych skutków

17.08.1991 – Pustynna tarcza zamieniała się w Pustynna Burzę. (Wojna w Zatoce Perskiej). Konflikt był prezentowany przez media głownie CNN i BBC, w taki sposób jak tego by chciał Pentagon.

Jak się okazuje wojna ta była zaaranżowana i kontrolowana przez grupę ludzi. To właśnie oni tak wykreowali Saddama na Tyrana i despotę

Gruzja

2008 – CNN wyemitowało materiał przedstawiający bombardowanie Cchinwali w Osetii Południowej, fałszywie opisując to jako materiał z Gori, które, jak twierdzili, zostało zaatakowane przez Rosjan. Natychmiast zaprzeczył temu kamerzysta, który nakręcił zdjęcia.

– Dziś kiedy przyjechaliśmy i podano w wiadomościach, że Gori zostało zbombardowane zobaczyłem swoje nagranie. Powiedziałem: To nie Gori! To Cchinwali. Nie potrzebuję wiele, aby stwierdzić w którym miejscu było to nakręcone. Mogę przysiąc przed każdym trybunałem. Mogę wskazać dokładną lokalizację miejsca na mapie, gdzie ja i kamerzysta to kręciliśmy. To było 50 metrów od żołnierzy sił pokojowych. Wszyscy ci żołnierze, których każdy ruch odbywa się pod kontrolą ONZ, zostali zabici. Gruzini rozstrzelali cały ich batalion. [6]

Iran

2009 – BBC pokazało przycięty obraz wiecu w Iranie, który ich zdaniem był tłumem demonstrantów, którzy zebrali się, aby pokazać swoją opozycję wobec rządu Iranu. Nieprzycięta wersja tego samego zdjęcia wyświetlana na stronie internetowej Los Angeles Times wykazała jednak, że zdjęcie w rzeczywistości pochodziło z wiecu poparcia dla Ahmadineżada.

Libia

W sierpniu 2011 roku, BBC wyemitowało materiał filmowy, który jak twierdzili, ukazywał ludzi świętujących na placu Green Square w Trypolisie. Kiedy bystroocy widzowie zauważyli, że flagi w tym materiale w rzeczywistości są flagami indyjskimi, BBC zostało zmuszone przyznać, że „przypadkowo” wyemitowało zdjęcia z Indii zamiast Trypolisu.

Syria

W tym samym miesiącu, CNN poinformowało o historii Syryjskich Obserwatorów Praw Człowieka, twierdzących że osiem noworodków w inkubatorach zmarło w szpitalu w Hama, gdy władze Syrii wyłączyły zasilanie na tym obszarze. Niektóre witryny z wiadomościami przedstawiły nawet zdjęcia niemowląt. Później przyznano, że zostały one wykonane w Egipcie i nigdy nie pojawiły się żadne dowody na poparcie oskarżeń.

Patrz więcej na ten temat: Medialna propaganda made in USA

Dodatkowe informacje:

Ripsonar

———————————————————————————————————

[0] „Bogowie Edenu” – William Bramley, str.8

[1]  Zginęło również 4 agentów BATF  wojskowych (co ciekawe każdy dostał w głowę, a w swoim czasie przypadkiem tych 4 jegomości było ochroniarzami dla byłego prezydenta tj. B. Clintona? Przypadek?) Informacje uzyskane przez Teda Gursona udzielonym wykładzie z 2005 roku.

[2]  Potwierdza to badacz, były pracownik FBI Ted Gurson.

 

4 – Tamże

5 – Tamże, czas od 6.25 min.

6 – Tamże, czas od 8.00 min.

error: Content is protected !!