HEZBOLLAH – Powstanie oporu

Jest to materiał skompilowany przez Divine Path’a działającego na YouTube.
„HEZBOLLAH – Powstanie oporu”. [wideo]

Gdy świat był ogarnięty wojną, kraje europejskie założyły kolonie na kilku kontynentach. Kolonie obejmowały liczne kraje arabskie, w tym Palestynę, która trafiła pod kontrolę brytyjską. Kiedyś prosperujący i różnorodny naród Palestyny zamieszkiwany przez muzułmanów, chrześcijańskich i żydowskich arabów stanął w obliczu groźnej przyszłości.

1917 – Rząd brytyjski, sponsorowany przez ruch syjonistyczny wydał deklarację, która obejmowała „założenie w Palestynie ojczyzny dla narodu żydowskiego i to bez zgody Arabów posiadających te ziemie. Deklaracja napisana została w 1917 r. przez Arthura Balfoura, ówczesnego brytyjskiego premiera, otrzymana przez Lorda Waltera Rothschilda, przywódcy brytyjskiej wspólnoty żydowskiej.

Było to zanim pojawili się naziści!

A potem przyszli oni. Początkowo jako „uchodźcy”.

Potem jako żołnierze.

Miejscowa ludność zostaje wydalona siłą. Miliony Palestyńczyków zostało wysiedlonych i poszukiwało schronienia w sąsiednich krajach. Wielu wzięło broń, by stawić opór. Jednak nie dorównywali syjonistycznym agresorom.

W 1967 r. trzy arabskie kraje: Syria, Egipt i Jordania spróbowały pomóc Palestynie. Jednak nie dorównywały izraelskiej potędze wojskowej. Po tej wojnie ruch oporu Palestyny nie miał wyboru, jak tylko walczyć na własną rękę. Zepchnięci na północ, aż do południowego Libanu Palestyńczycy i Libańscy muzułmanie połączyli siły, by stawić czoło syjonistycznej agresji.

W 1982 r. Izrael wkroczył do Libanu pod pretekstem unicestwienia palestyńskiego oporu i wprowadzenia pro-izraelskiego rządu marionetkowego. Na celowniku znalazły się bez wyjątku zarówno ludność libańska jak i palestyńska. I ponownie ruch oporu zmierzył się z przewagą zbrojną i liczebną. Palestyńczycy uciekli z Libanu, a Libańczycy zostali zdominowani przez Izrael.

Izraelski ucisk ciągle trwał.

„Liban, cały Liban odmawia odstąpienia nawet skrawka swojej okupowanej ziemi.”

1982; Gdy wydawało się, że cała nadzieja znikła Oni powstali z popiołów. Poderwani mocą nie z tej ziemi. Powstali w 1982 r., po izraelskiej inwazji na Liban, a w 1985 r. zostali oficjalnie znani jako HEZBOLLAH, Stronnictwo Boga. Skupiając się na zakończeniu 18-letniej okupacji Libanu przez Izrael przeprowadzili wiele śmiertelnych ataków na syjonistów grasujących po ziemi libańskiej. Mając za sobą setki operacji, począwszy od szturmów na schrony i ataki bombowe, skończywszy na atakach rakietowych i zabójstwach zmusili wojska izraelskie do wycofania się, porzucając tym samym swoich sojuszników, których następnie dopadnięto.

24 maja 2000 r. Izrael wycofał się z Libanu.

„Mówię wam, naród Palestyny: zakiście Izrael, który posiada broń nuklearną|i najpotężniejsze lotnictwo w regionie, na Boga jest słabszy niż pajęczyna!”

Nie błagaj o wolność. Po prostu ją odzyskaj.

error: Content is protected !!