Budowle megalityczne

Kawałek obrobionej skały w Puma Punku.

Kawałek obrobionej skały w Puma Punku.

Jeżeli oficjalna nauka twierdzi, że kilkadziesiąt tysięcy chłopa skrzykuje się aby przenieść wcześniej wykuty dłutami i kamiennymi młotkami (z najtwardszego minerału na Ziemi jakim jest granit i jemu podobne) kawał skały w uformowany „klocek” o idealnych kątach. Następnie wtargania go w bardzo odosobnione miejsce (najlepiej kilka tysięcy m.n.p.m na stokach lub szczytach gór, lub ewentualnie na ziemiach nie zamieszkanych) używając oczywiście swojej technologii jakimi są liny, rampy ziemne, dźwignia i drewniane bele. Następnie taki wtargany kamyk, który jest perfekcyjnie dopasowany do innych jemu podobnych (pod względem geometrycznym) tak, że linie łączenia są tak bliskie że nie da się absolutnie nic włożyć, owi chłopi (bo chyba im się nudzi na co dzień) jako nie dorównujący nam wiedzą (Indianie przecież…:), ale nie tylko..) budują z tych „klocków” struktury które swoim- tylko sobie znanym celu są tak idealnie ustawione, że są z pewnością astronomicznymi obserwatoriami. Choć przejawia teza że to pomysł czysto religijny, ewentualnie jako terminarz by pomóc w określeniu siewom itp…. nasza nauka nie wyjaśnia uczciwie faktu, że owe struktury pokazują przesilenia, precesję, konstelacje i inne ciekawostki astrologiczno-astronomiczne, które powinny zrewidować nasze dotychczasowe interpretacje i zająć się tym porządnie..Dlaczego? Bo owi chłopi znający przesilenia (a aby je znać trzeba obserwować niebo, gdzieś te zebrane dane umieścić- chyba że ma się zajebiście dobra pamięć- aby następnie dojść do wniosków np kiedy jest równonoc itp..) znają jeszcze precesję, która – bagatela- trwa prawie 26 000 lat! Więc aby ją znać- analogicznie do przesileń trzeba ją pierw obserwować, tak? Więc nawet jeżeli takim chłopom aż tak się nudziło- nie mówiąc o cierpliwości… i zakładając że udało im się wywnioskować TYLKO na podstawie uzyskanych z jednego cyklu precesyjnego to i tak u czorta jest to 26 ooo lat!!! I to naszych naukowców nie dziwi, czy raczej ma to gdzieś, bo by musieli napisać na nowo nasze podręczniki, jak i inne rzeczy. To tyle:) Przedstawiam filmik jako wstęp do owego zagadnienia, który zawiera kompilację najciekawszych zdjęć na Świecie, które nazywamy mianem: budowle megalityczne.

youtube logoBudowle megalityczne – tajemnice starożytności

Jerycho – jedno z najstarszych ufortyfikowanych miast na świecie. Datowane na 8 000 p.n.e.. Położone 24 km na wsch. od Jerozolimy. Zwane niekiedy Miastem Księżyca. Mury miasta mają 6 metrów wysokości, zbudowane z kamiennych bloków ściśle do siebie przylegających, otoczone 6 metrowej szerokości fosą na 2,5 metra głęboką.

Baalbek – imponujące ruiny w Libanie w dolinie Bekaa u stóp Antylibanu (80 km na pól-wsch. od Bejrutu). 2 tyś lat temu Rzymianie wybudowali tu Świątynię Jowisza. Pozostało po tym 6, 20 metrowych kolumn, po dawnej światłości tej konstrukcji. tzw. Akropol. Jednak jak się okazuje pod tą budowla istnieje o wiele, wiele starsza konstrukcja podstawy tzw. Terasa. Składa się z 9 kamiennych bloków o wymiarach 10x4x3 metry o masie 300 ton każdy.Jednak prawdziwy podziw wzbudzają 3 wielkie bloki, który najbardziej znany zwany Trylithon (cud trzech kamieni) o wymiarach dł. 19,9, wysokości 4,5 i 3,5 metra szerokości i wadze 800 ton. Dodatkowo bloki te leżą 6 metrów nad ziemią!Trilithonbaalbek01Tak jak przy większości tego typu budowli, nie da się włożyć nawet igły, tak precyzyjnie są dopasowane kamienne bloki. Kamień Południa (Hadżar el-Kuble) – 1,5 km na poł-zach od Baalbek, w w kamieniołomach znajduje się prawdopodobnie największy sztucznie ociosany blok kamienny wykonany przez człowieka.baalbek_3Wymiary: 21 m dł. na 5 m szerokości i 4 metry wysokości i wadze 1000 ton. Wg Arabów, Baalbek należało do Nemroda, władcy ówczesnego Libanu, który wg manuskryptu tam znalezionego, zmusił Gigantów do odbudowania tego miasta po Potopie. Inne podania mówią, iż Nemrod zbuntował się bogom i to właśnie tu chciał wybudować wierzę Babel. Wg natomiast tradycji- Estafana Doweihiego, maronickiego patriarchy Libanu „jest najstarszą budowlą na Świecie. Kain, syn Adama zbudował ją w roku 133 od stworzenia Świata, w czasie ataku szaleństwa. Nadał jej imię swego syna Enocha i zaludnił ja Gigantami, którzy za swoje występki zostali ukarani Potopem. Grecy znali je jako Heliopolis- Miasto Heliosa.

Boliwia

Mapka pomocna w lokalizowaniu poniższych miejsc które swoimi budowlami megalitycznymi zachwycają.

Mapka pomocna w lokalizowaniu niektórych z omawianych miejsc,  które swoimi budowlami megalitycznymi zachwycają.

Tiwanaku – na rozległej równinie w dolinie rzeki Tiwanaka niedaleko jez. Titicaca na płaskowyżu Altiplano. Owe budowle znajdują się 4 tyś m.n.p.m. Ok. 200 r. n.e. Tiwanaku pojawiło się jako święte centrum religijno-ceremonialne. Do 500 roku n.e. stało się stolica imperium obu Ameryk. Co ciekawe, powstało nie w skutek podbojów, a potędze ekonomicznej, cywilizacyjnej z ogromnych nadwyżek płodów rolnych. W szczytowej formie zajmowało powierzchnię 500 hektarów. Jako ciekawostkę wspomnę iż wg legend Tiwanaku miała zbudować w jedną noc po Potopie rasa gigantów.

Brama Słońca – 2,5 metra wysokości wycięta z 1 bloku szarego andezytu o wadze 15 ton. (andezyt podobnie jak granit to najtwardszy i najtrudniejszy w obróbce minerał).

Brama słońca

Brama słońca

Na froncie jest relief przedstawiający boga  Wirakocza [1] tj. założyciela Tiahuanacu, który później poszedł na północ nosząc cywilizację i jego skrzydlatych towarzyszy. Na drugiej stronie znajduje się szereg nisz z zagłębieniami do zamocowania zawiasów. Akapana – sztuczne wzniesienie z gliny i ziemi o podstawie kwadratu o boku180 m i 15 metrów wysokości. Występuje tu również niewiarygodny system drenów, który ponoć miał służyć do zbierania wody z dziedzińca z centralnego dziedzińca, i odprowadzane do podziemnych tuneli. System jest jednak prawdziwym kunsztem techniki. Ok 600 n.e owy system już nie działał, na podstawie znalezionych szczątków ludzkich i zwierzęcych (metoda C14 dała wyniki 1580 – 2134 p.n.e). To dziwne, ponieważ jest to okres ponoć największego rozkwitu, więc taka sytuacja może świadczyć, iż Indianie odziedziczyli owe ruiny od o wiele starszej i zaawansowanej cywilizacji.

Obecnie Brama Słońca znajduje się w Muzeum Człowieka w Paryżu we Francji.

Kalasasaya – świątynia astronomiczna. Na podstawie astronomicznej orientacji zbudowano ten kompleks 4050 – 10.050 p.n.e.

Kalasasaya

Kalasasaya

Puma Punku – znajduje się 1,5 km na poł-zach od głównych ruin. Znajduja się tam największe kamienie Tiwanaku. Niektóre ważą 100 ton. Jest tu bardzo dużo ciekawych anomalii:

  • dziwne zagłębienia i nisze na metalowe klamry do zespolenia bloków
  • imponujący kamień z równo wyciętą na 6 mm bruzdą, w której jakby nawiercono otwory! A przecież jeżeli Indianie używają tylko prymitywnych kamiennych młotków, oraz miękkich miedzianych narzędzi, to jak wytłumaczyć owe konstrukcje jakby wyciu te laserowo z  najtwardszego kamienia na świecie!!
  • Podziemne komnaty?

Puma Punku

Puma Punku [4]

Zespół archeologów pod kierownictwem doktora Domingo Mendozy, dzięki wykorzystaniu georadaru odkrył dużą podziemną anomalię, która zlokalizowana jest zaledwie 60 metrów od kompleksu.  Zespół uważa, że ​​anomalia jest sztuczną komorą, która może mieć związek z kamienną strukturą.[2]

youtube logoBudowle megalityczne 2 – Starożytna technologia

Tiahuanaco – W 1911 roku szanowany archeolog prof. Arthur Posnansky z Uniwersytetu w La Paz określił wiek tego miejsca na 15 tyś lat p.n.e które zostało zniszczone 10 tyś. p.n.e. Teotihuacan – Zdaje się  być świadectwem najstarszej cywilizacji na Wyżynie Meksykańskiej– największego miasta mezoameryki,. I choć zalicza się do królestwa Azteków, ponieważ 40 km od tego miejsca znajdowała się stolica Tenochtitlan trzeba pamiętać, iż kiedy przybyli Aztekowie na te tereny, miasto to już było pokryte dżunglą! Wg obowiązującej teorii: 300 p.n.e. – początek powstania miasta, które następnie rozbudowano w pięciu etapach. W kulminacyjnym szczycie, tj. około 650 roku n.e. zajmowało 25 km2 i 200 tyś. mieszkańców.[3] Co ciekawe, w ciągu kolejnych 150 lat (800 n.e.) miasto wymarło. Miasto: Doskonała infrastruktura. Przez miasto prowadzi szeroka na 40 metrów droga (z północy na południe) tzw. droga zmarłych. na północy kończy się na piramidzie księżyca (150 – 200 m podstawy). Po prawej stronie drogi znajduje się Piramida Słońca o wysokości 63 metrach  i podstawie 222×225 metrów. Na wierzchołkach tych piramid stał 22 – tonowe figury kamienne o wysokości 3 metrów jako bogowie Księżyca i Słońca pokryte złotem i srebrem.

Peru

Ollantaytambo – oddalone 64 km od Cuzco. Znajduje się tu forteca inkaska. Co ciekawe kamieniołom z którego brano budulec  do budowy tego kompleksu znajduje się w 6 km za doliną po przeciwnej stronie rzeki. Próbowano to powtórzyć.

1996 – chciano przetransportować blok 1 tonowy  i wnieść z marszu pod górę i nie wyszło… zwalił się. Po przygotowanym gruncie wyszło. Trzeba sobie jednak uzmysłowić iż w Ollantayambo znajdują się 15 tonowe a nawet 50 tonowe bloki. Trzeba do tego dodać iż stok, po którym trzeba było przetransportować owe głazy jest stromy  i kąt wynosi 50 stopni! Nawet sami inkowie chcieli udowodnić możliwość przeniesienia głazów w takich warunkach co opisuje Garcilaso de La Vega. Zaangażowano 20 tyś osób aby wciągnąć głaz na szczyt. Doświadczenie nie wyszło, a i ponoć mnóstwo osób zginęło.

Ollantaytambo

Ollantaytambo

Inkowie twierdzili, że owe budowle już tu były. Machu Picchu – oddalone o 40 km na pól-zach od Ollantaytambo. Starożytne miasto dorównujące Cuzco. Leży na grzbiecie dwóch szczytów Machu Picchu i Huayna Picchu na wysokości 450 metrów. Kompleks został znaleziony w 1911 roku przez podróżnika Hirama Binghama. Oficjalnie miasto zostało zbudowane przez Inków w drugiej połowie XV wieku w przeciągu 100 lat. I tu pojawiają się głosy sprzeciwu. Np. owy Hiram, znalazca owego miejsca na podstawie budowli tzw. „Świątyni trzech okien” uważał, że jest to legendarne Tampu Tocco – gdzie panowało 28 przed inkaskich królów, a więc 100 p.n.e. do 1100 n.e. Uważa się, że jest to obserwatorium astronomiczne, pełniło funkcje kalendarza jak i był ośrodkiem religijnym.  Jeżeli to założenie byłoby trafne, wyjaśniałoby tak wiele owiązań owej budowli.

Egipt

Delfy, Mykeny, Tiryns

Wielka Piramida – Petrie zbadał pozostałości okładziny na północnej ścianie. Średnia grubość szczelin 0,5 mm, każdy blok ważący 16 ton o powierzchni 3,25 m2.  Jak jest możliwe wycięcie, przeniesienie i ułożenie płyt w których dodatkowo w szczelinie umieszono pierwotnie dodatkowo zaprawę! Piramidy w Gizie poprzedzały inne i stanowiła dla nich wzór. Datowanie: Na Palecie zwycięstwa Menesa – wystawiona w Muzeum Eipskim w Kairze, przedstawia podbój zjednoczenia Egiptu. Jak zauważył Sitkin w lewym górnym rogu symbolizujący Dolny Egipt jest symbol piramidy i świadczy że to już wtedy istniała!

Patrz więcej: Wielka piramida w Gizie (Cheopsa)

Dolna  świątynia w Gizie – znajdująca się przy Sfinksie. Mury składają się z bloków kamiennych 100-200 tonowych o rozmiarach 5,5 m długości, 3,6 metra szerokości i 2,4 metra wysokości a niektóre osiągają wielkość 9 metrów długości, 3,6 metra szerokości i 3,6 metra wysokości. Wysokość murów sięga 12 metrów.

Dolina Urubamba – święta dolina Inków, która zaczyna się na północ od Cuzco i biegnie na południowy zachód wzdłuż rzeki Urumbamba. Co tutaj znajdziemy ciekawego?
Ripsonar

[1] Określany jako biały, o błękitnych oczach, janych włosach, brodą i wysokim wzroście.
[2] – http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-odnalezli-podziemna-komnate-w-puma-punku
[3] E. Danninken str. 143 [4] – http://spirittourism.com/pleasure/wonders/wonders-puma-punku-ruins/
error: Content is protected !!