Wyzwolenie Wschodniej Guty z rąk terrorystów. Propaganda medialna

Jest to temat roboczy więc proszę o wyrozumiałość:)

Gorąco zachęcam do podsyłania materiałów, pomocnych w prostowaniu perfidnej manipulacji, obalania mitów (m.in złego „reżimu Assada i dobrej koalicji USA działającej w Syrii) i ustalania faktów oraz  rozwoju wydarzeń związanych z kampanią wyzwalania Wschodniej Guty z rąk terrorystów – o hipokryzjo – wspieranych w międzyczasie przez Zachód!

PROPAGANDA

Zdjęcie 1. Poniżej widać mężczyznę z dziewczynką, które pojawiło się w mediach i grupach społecznościowych. Wskazuje rzekomo tragedię cywili we Wschodniej Gucie, dokonywaną przez bezwzględny rząd z Damaszku. Władze Syrii rozpoczęły kampanie antyterrorystyczna przeciw rebeliantom w tym rejonie. Nie twierdzę, że cywili nie dosięga przemoc i tragedia – wręcz odwrotnie – o niestety to własnie cywile doświadczają  największej tragedii działań wojennych jednak tutaj chciałbym się skupić na manipulacji zdjęciami, naszymi emociami, by oszukiwac opinie publiczną w realnych wydarzeniach w walce o Gutę.

Fakt: zdjęcie pochodzi z Iraku a dokładniej z Mosulu wykonane w 2017 roku!

 

Zdjęcie 2. Tuba propagandowa zachodnich mediów stała się powszechna juz od dawna. Time jest tego przykładem. Okładka magazynu pokazuje zdjęcie dzieci rzekomo zabitych we Wschodniej Gucie wskazując że to ludobójstwo dokonane przez wojsko Assada! Oszustwo jest tym nikczemniejsze, że czasopismo odwołuje sie do humanitaryzmu – czyli do naszych uczuć: współczucia ale i generowanego gniewu.  Przypomnę, iż wykorzystanie humanitaryzmu w polityce zagranicznej (a nawet w interwencjach zbrojnych) rozpropagował  a nastepnie umieszczono w doktrynie USA jest nie kto inny jak nasz rodak Zbigniew Brzeziński!

Fakt. Zdjęcie zostało zrobione w 2012 roku w Strefie Gazy i są to palestyńskie ofiary ataków Izraela!

Dowód: Link do artykułu: Fresh Israeli airstrikes raise Gaza death toll to 91

Zdjęcie 3. Poniżej zdjęcie przedstawia bompardowane zabudowań rzekomej Wschodniej Guty z opisem: „Ponad 400 osób zgineło w Syrii w ostanie 5 dnich. 150 z nich to dzieci. Dlaczego świat milczy?” Kolejne zfłaszowane informacje uderzające w nasze wspólczucie i granie na ludzkich emociach.

Fakt. To jest kolejne zdjęcie zrobione ze Strefy Gazy z 2014 r. (więcej szczegółów niebawem).

Dowód: zdjęcie nr 1 i 3 podaje również jako zmanipulowane telewizja RT

Kolejną techniką propagandy jest makijasz. Zdziwiony? Nic z tych rzeczy.

Po pierwsze robienie makijażu weszło na poziom, który wydaje sie nam nieprawdopodobny. Oto próbka takich umiejętności:

Send this girl to Hollywood – she has an amazing talent! Girl gone gory. via: 60 Second Docs Presents…this effect used in Eastern ghauta surely

Opublikowany przez Nayyer Master na 27 lutego 2018

 

Aktualizacja będzie dokonywana na bierząco.

Ripsonar News.

======================================

Zdjęcia 1,2,3 pobrane z: https://axisofresistance.wordpress.com/2018/02/27/exposed-anti-syria-media-campaign-using-images-from-iraq-and-gaza-claiming-they-are-from-eastern-ghouta/

error: Content is protected !!