Gorąco na Bliskim Wschodzie. Atom, Trump i atak Izraela!

Krótkie wprowadzenie do tematu:

10.04Iran ogłasza rezygnację z petrodolara – czyli rozliczenia ropy nie wg waluty USD, a EURO! Swiat a szczególnie Stany zadrżały. A nie są to nic nie znaczące postanowienia. Dlaczego? Iran bowiem jest jednym z największych producentów ropy na świecie i 4 właściciel najwiekszych złóż czarnego złota na globie. Ale Amerka na takie zagrywki jest wręcz nieobliczalna.
Kadafi, gdy zaproponował Złotego Dinara mającą rozliczać ropę na kontynecie afrykańskim szybko pożegnał się nie tylko ze starymi Zachodnimi znajomościami ale i z własnym życiem. Niestety takich historii i to dośc niedawnych było więcej! WIDEO: Co powinieneś wiedzieć o strategii USA wobec Bliskiego Wschodu.
30.04 – Izrael ogłasza posiadanie tajne dokumenty świadczące o tym, że Iran prowadził tajny program nuklearny w latach 1999 – 2003 tzw. Projekt Amad, będący niezgodnym z ustaleniami międzynarodowymi, a tymsamym podważając słuszność istnienia traktatu pokojowego z Iranem podpianym w 20015 roku przez Obamę.
Historia traktatu:
2015 r.  Francja, Niemcy, USA, WB, Chiny i Rosja podpisują pokojowy traktat nuklearny z Iranem, w ramach których kraje te zobowiązują się do zdjęcia sankcji gospodarczych i finansowych, zaś  Iran otwiera swoje instalacje nuklearne pokazując chęć otwartości i brak pobudek ku rozwoju broni nuklearnej w celach militarnych. Izrael nazwał to ” historycznym błędem, a Bimi zapowiedział działania w tym względzie udowadniające niebezpieczeństwo swojego kraju a nawet i całego świata.
I tego właśnie doświadczamy. USA z Trumpem na czele jakby tylko czekały na taki sygnał. Z biegu uznały materiały za prawdziwe, a Trump mogł w końcu wypowiedzieć jednostronnie umowę!

 8.05USA oficjalnie wypowiada umowę międzynarodowego traktatu pokojowego wsp. broni nuklearnej z Iranem, jednocześnie nakłaniając na nią indywidualnie najsurowsze sankcje. Firmy i biznes przemyslowy ma 180 dni na zerwanie kontaktów handlowych po której przyjdą nankcje na ropę oraz zakaz Iranu na jego rozliczania w USD! Jest to wielce nietaktowne w świecie umów międzynarodowych bo:
a) Niemicy, Francja reprezentująca UE czy blok Rosja i Chiny, nie mówiąc przecież jako reprezentantów RB ONZ nie podzielają opinii Stanów, a tym bardziej wprowadzanych sankcji! Ba – sam Pentagon i doradcy Trumpa są tej decyzji przeciwni! Jest to bowiem jednostronne nie tylko wyłamanie się przed szerek (konflikt z UE) ale i zastraszanie wszystkich przed nastepstwami przeciwnej retoryki niż tej właściwej – podążaniem jak cień za Trumpem.
b) tworzenie nowych waśni i chaosu na Bliskim Wschodzie – co może doprowadzić nawet do III wojny światowej (tzw. proxy, zastepczej niż konwencionalna jaka znamy, ale jednak)!
c) zawirowania na rynku cen ropy co ma kolosalne znaczenie dla rynków i gospodarek świata
d) stawia USA jako kraj zawierający wspólne, międzynarodowe umowy, jako nie poważny i przede wszystkim nie  wielkim poważaniu!
Iran mocno rozgniewał się amerykańskim postępowaniem. W Parlamenie i na ulicach spalono amerykańskie flagi. [2] Podtrzymuje jednak swoje stanowisko wobec deklaracji i zobowiązań względem traktatu jak i pozostała 5-ka zrobi to samo. 
Tego samego dnia – 8.05 –  Izrael ogłasza przygotowania na niechybny atak Iranu na ich kraj. Dowodem są ich doniesienia o „niezwykłej aktywności (czytaj „wrogiej” wobec Izraela) irańskich wojsk w Syrii przy północnych granicach Wzgórz Golan, których celem jest najpewniej przygotowany bezpośredni atak na miłujący pokój kraj syjonistów. (Przypominam – Wzgórza Golan to tereny OKUPOWANE przez Izrael, a społeczność międzynarodowa z ONZ na czele UZNAJE JE ZA ZIEMIE NALEŻĄCE DO SYRII!) Sciagają więc Syjoniści w ten rejon swoje siły, broń przeciwlotniczą oraz system rakiet ziemia-ziemia (za chwilę będzie wiadomo dlaczego) oraz mobilizują rezerwistów. Informują dodatkowo społeczność cywilną o ewentualnej zadymie by ta schowała się w schronach a nawet bunkrach!

9.05 – Izrael nie czekając na atak na ich pozycje, chcąc Iran bardziej zmobilizować do działania, sami atakuje bazę wojskową pod Damaszkiem (skład broni i wyrzutnie rakietowe) gdzie znajdują się zarówno wojsko SAA jak i personel irański. Giną żołnierze syryjscy.  (WIDEO)

Atak Izraela na bazę wojskową Al Qutaiba! [3]

 Uderzenie Izraela

10.05 – Według informacji MON FR, pod pozorem „odpowiedzi na ostrzał” w rejonie Wzgórz Golan ze strony sił irańskich, 28 izraelskich samolotów F-15 i F-16 dokonało w godzinach 01:45 d 03:45 napadu na Syrię. Samoloty wystrzeliły około 60 rakiet „powietrze-ziemia” a Izrael dodtkowo wystrzelił ponad 10 taktycznych rakiet klasy „ziemia – ziemia”. Według rosyjskich wojskowych, syryjskie systemy przeciwlotnicze zestrzeliły ponad połowę wystrzelonych rakiet.

Owy atak w odpowiedzi na rzekomy ostrzał Iranu to wierutne przekłamanie, bo jak wspomniałem powyżej, TO IZRAEL PIERWSZY ZAATAKOWAŁ INSTALACJE MILITARNE SAA/IRANU! Owa retoryka kłamstw i przekłamań ma wybielić postępowanie Izraela, zaś media nawet polskie nie pofatygowały sie tego zweryfikować i podać informacje rzetelne a nie powielane.

  • ZA atak na pozycje IDF – które są pretekstem do uderzenia przez Żydów miała odpowiadać własnie Al-Kuds – jedno z pododdziałów Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej patronujące irańskie operacje w Syrii, które odpaliły ok. 20 rakiet. Sam Iran dementuje jednak te oskarżenia.  „To nie my zaatakowalismy a SAA” w odpowiedzi na kolejne prowokacyjne ataki Izraela (np. z 9.05), w których giną Syryjczycy! Cóż, prowokaja się udała. Winnego szukano w Iranie, to i detali nie warto było już zmieniać. Cel osiagnięto. Zamęt zasiano!

AKTUALIZACJA. Jak potwiedza lider Hezbollahu Sayyed Hassan Nasrallah w telewizyjnym wystąpieniu –  Izrael w końcu zrozumiał, że jego ataki na Syrię nie pozostaną bez odpowiedzi. Potwierdził nowy etap działań atakowanych państw (Syria, Iran, Liban), gdy Syria po raz pierwszy w odpowiedzi na wspomniany atak Izraela, odpowiedziała zmasowanym atakiem 55 rakiet skierowane w instalacje militarne Izraela na Wzgórzach Golan!  Nasrallah powiedział:

„Jeśli myślałeś (Izrael), że możesz zabijać i bombardować bez otrzymania odpowiedzi, to jesteś w błędzie, a odpowiedź będzie w odpowiedniej formie i czasie.” [4]

Syjoniści chcieli zatuszować skalę tego ataku, wspominając lakonicznie o jakiśtam 20 rakietach. Jak BBC podała:

Rzecznik IDF, ppłk. Jonathan Conricus, powiedział, że cztery rakiety zostały przechwycone przez system obrony powietrznej izraelskiej żelaznej kopuły, podczas gdy 16 innych osób straciło swoje cele. Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani uszkodzeń. [5]

Słowa Nasrallaha potwierdza jednak np. izraelska gazeta „Jediot ahronot”  z 11.05  która znacznie rózni sie od powyższych zeznań. Informuje, iż podczas uderzenia zgineli żołnierze IDF wraz z szefem sztabu izraelskiego wojska Gen.”Gadi Aizenkot”, gdy jeden z pocisków trafił w główne pomieszczenie operacyjne (tzw. Ognisty parasol) jednej z baz ulokowanych na terenie Wzgórzach Golan!

Mało tego.  Na słowa ministra spr. zagranicznych Bahraimu iż Izrael miał prawo do obrony, lider Hesbollahu Sayed Hassan Nasrallah odparł bez ogródek:

„ATAK IZRAELA MIAŁ MIEJSCE W SYRII, TY IDIOTO, TY IMBECYLU, TY ZDRAJCO!”

  • Planowanie ataku. No własnie. Juz wcześniej – raptem kilka dni pokojowo nastawiony (sarkazm) do świata Binjamin Netanjahu ostrzegł, że każde zagrożenie w interesy Izraela w kwestii bezpieczeństwa narodowego zostanie zneutralizowane. A takim zagrożeniem jest Iran. (WIDEO: Przypadkowo owy Iran widnieje też na liście podbojów USA – jak Irak, Libia a nawet i Syria) Rosja też im nieżle podpadła deklarując mozliwość wysłanie Damaszkowi sytemów S 300 Faworyt, o którym Żydzi absolutnie nie chcą słyszeć, a co dopiero widzieć. Latają, bombardują a tu niby co. Taką zabawę im psuć? Nigdy! Jakby jednak Putin Syryjczykom wysłał te zabawki to im Syjoniści  – co mówią wprost i publicznie po prostu zniszczą – choćby dla zasady. Jak kozaczyć to na ostro tak? Stąd politycy dali Nataniahu pozwolenie obrony poprzez atak na Iran (atak wyprzedzający w celach obronnych – jak wpomniałem).

Czemu ta agresja Syjonistów? Trafnie to wyjasnił ekspert Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych Władimir Fitin.

Izrael nie przerywa strategii, którą od dawna realizuje. Dla niego „czerwoną linią” jest rozmieszczenie irańskich baz wojskowych, w tym sprzętu rakietowego, w pobliżu granic Izraela na terytorium Syrii. Izrael wielokrotnie o tym mówił i konsekwentnie prowadzi akcje mające na celu zniszczenie irańskich baz wojskowych na syryjskim terytorium. A teraz umocnieni amerykańską pozycją zaktywizowali swoje ataki. Wydaje mi się, że nie doprowadzi to do poważnego, prawdziwego konfliktu zbrojnego między Izraelem i Iranem, bo każda ze stron rozumie, do jakich katastrofalnych następstw może doprowadzić starcie zbrojne między największymi wojskami regionu. Są to więc jak na razie sygnały, które Izrael wysyła Iranowi: nie dopuścimy do umacniania się irańskiej infrastruktury na naszych granicach — uważa Władimir Fitin. [1]

I właśnie te słowa odnośnie zagrożeń, uprawnień i podjęciu stosowanych krokach Bimi oficjalnie mówił raptem kilka -kilkanaście w sumie dni wcześniej. [By bardziej zdemonizować Iran i podkrecić spiralę strachu mocno próbują powiązać go z zagrożeniem wytworzenia broni atomowej. Taka opinia jest zresztą lasowana już grubo od ponad kilkunastu lat, z jedną jakże ważną kwestią. Po pierwsze Iran NIGDY, ALE TO NIGDY NIE POWIEDZIAŁ ŻE ZNISZCZY IZRAEL, na którym owy kraj buduje całe to szambo strachu i przekłamań a po drugie Iran całkowicie spełnia warunki umowy wsp. broni atomowej, którą Trump – antysystemowiec, okazał sie pierwszorzędnym wysłanikiem marzeń kompleksu wojskowo-przemysłowego (reprezentowanego przez Jastrzębi) którym wojna to nektar bogów – dopiero co zerwał je doszczętnie.

System obrony przeciwlotniczej SAA prowadzi ogień do rakiet izraelskich w okolicach Damaszku!

Izrael twierdzi, że o „odwetowym” ataku poinformował „gorącą linią” zarówno Amerykanów jak i Rosjan. Pochwalili  ten akt agresji Saudyjczycy, Waszyngton i Bahrain. Izraelczycy (minister wojny Libermann) twierdzą, że atak był jedną z największych operacji wojskowych przeprowadzonych przez Izrael od wielu lat i największym atakiem izraelskim na cele irańskie w ogólności. Według Jonatana Konkursa, „Iran potrzebuje teraz wiele czasu na odbudowę swego wojennego potencjału w Syrii”.

Potem pojawił się oficjalny komunikat izraelski: „atakowane cele należały do irańskich oddziałów Al-Kuds, znajdujących się na terytorium sąsiedniego państwa /Syrii/. Wśród atakowanych były: irański obóz wojenny znajdujący się na wschód od Damaszku, składy broni znajdujące się w porcie lotniczym stolicy /Syrii/, punkty obserwacyjne, inne obiektu oddziałów Al-Kuds. Zniszczono także samochód z którego wystrzelono rakiety w kierunku Izraela.

Syryjskie oddziały obrony przeciwlotniczej zignorowały wezwanie /Izraela/ do tego, by nie przeszkadzać w prowadzonej /przez Izrael/ operacji, dlatego w odpowiedzi na to, lotnictwo /izraelskie/ ostrzelało niektóre kompleksy przeciwlotnicze, typu SA-5 (С-200), SA-2 (С-75), SA-22 (Pancyr С1) и SA-17 (Buk-М2).”

Izraelczycy po raz kolejny wykorzystali przestrzeń powietrzną Libanu, w obawie przed syryjską obroną przeciwlotniczą. Jak widać, Izraelczycy boją się jak ognia syryjskich przeciwlotników, którzy nie mogą likwidować izraelskich samolotów nad Libanem z uwagi na możliwą a raczej pewną nagonkę medialną USA.

Dlaczego syryjska obrona przeciwlotnicza „przepuściła” część izraelskich rakiet? Jeżeli były to szybujące bomby GBU-39 lub Spice-250, to przy ich małej powierzchni odbicia (odpowiednio 0,015 i 0,04 m2) trzeba sobie uświadomić, że z takimi „zabawkami” nie każda wersja S-300 jest w stanie sobie poradzić.

Dlatego, widać że stosując szybujące bomby, Izraelczycy mają większą skuteczność nad amerykańskimi Toporkami.

Dodać należy dwie rzeczy – prawdopodobnie zginęło 3 syryjskich żołnierzy. Jeden z nich prawdopodobnie zginął, gdy jechał zestawem Pancyr w celu załadowania nowych rakiet.

Autorzy (artykuły Borysa Rożina (Colonelcassad) i Jurija Podoljaka ( Yurasumy) ) wysnuwają wniosek, że systemy przeciwlotnicze Syrii są bardzo efektywne. Zupełnie inną kwestią jest uruchomienie dawno przygotowanego przez Izrael ataku na Syrię w momencie przebywania Bibiego N. w Moskwie… – Streszczenie: Brusek https://kodluch.wordpress.com [polecam blog!]

 

================================================

  1. https://pl.sputniknews.com/opinie/201805107937008-Sputnik-Izrael-atak-Syria-Iran/
  2. https://pl.sputniknews.com/swiat/201805107934955-Iran-parlament-spalona-flaga-USA/
  3. https://www.debka.com/reported-israeli-strikes-syria-coincide-us-cogitation-assads-post-war-future/
  4. https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-hezbollah/hezbollah-says-rocket-attack-on-israeli-occupied-golan-marks-new-phase-idUSKCN1IF28D?il=0 
error: Content is protected !!