Trzecia Tajemnica Fatimska a Obcy

2000 – dziennikarz Cristoforo Barbato pisze o trzeciej Tajemnicy Fatimskiej w magazynie „Stargane”, gdzie jest przekonany, że treść tajemnicy nie odpowiadała temu, co napisała siostra Łucja. W języku portugalskim treść owej tajemnicy zawiera się w 20 – 25 linijkach, natomiast oficjalna wersja jest znacznie dłuższa, co ewidentnie wskazuje na pewną rozbieżność.

Medjugorie w Bośni doszło do tzw. „Cudu Słońca”, którego doświadczyli tysiące ludzi.( ) Zgodnie z astronomicznym punktem widzenia, nic nie działo się ze Słońcem. Może coś przybyło z nieba i wyglądało jak Słońce, ale nie była to gwiazda, którą co dzień podziwiamy. Na miejscu było wielu świadków, dziennikarzy.

Otóż jest grupa ludzi, która wychodzi z złożenia, że Trzecia Tajemnica Fatimska spisana przez Łucję Dos Santos podzielona została na dwie części: Jedną z nich stanowi tzw. wizja, którą ujawniono publicznie przez Watykan,  ale być może istnieje jeszcze jedna część, która wciąż stanowi sekret i która może w pewien sposób objaśniać wizję.

Poszlaki

Pozaziemska interwencja w Fatimie a fenomen UFO

Pozaziemska interwencja w Fatimie: Objawienia a zjawisko UFO

1982 – Portugalscy badacze, Fina Armanda i Joaquin Fernandes publikują książkę „Pozaziemska interwencja w Fatimie: Objawienia a zjawisko UFO”  [The Apparitions of Fatima and the UFO Phenomena] która wywołała spore zainteresowanie. Otóż owi autorzy sugerują, iż w Fatimie doszło do kontaktu z Obcymi.  Opierają owe założenie na tym, iż w Fatimie było nie troje a czworo dzieci będące świadkami wydarzeń! Ta przemilczana postać to Carolina Carriera,  Sprawdzili oni oryginalny zapis relacji dzieci, przejrzeli oryginalne zapiski zawierające pierwotną treść przekazaną przez dzieci. Zrozumieli, iż na początku dzieci ujrzały dziwną przypominającą kobietę postać, która nie poruszała ustami. Wyglądała na 14-16 letnią nastolatkę. Nie była to zatem kobieta, ale nastolatka! W ręku trzymała coś co przypominało włócznię. Miała na sobie dziwny ubiór, suknię, dziwny kostium. Nie przypominała Matki Boskiej.

Mogę powiedzieć, że najbardziej niezwykłą relacją zawartą w oryginalnych dokumentach była obserwacja „anioła” dokonana przez 10-letnią Carolinę Carreirę – czwartą, nieznaną większości wizjonerkę z Fatimy. Znaleziono ją w „Oficjalnych przesłuchaniach”. Carolina poczuła w głowie rodzaj myślowego „apelu” ze strony istoty. Z racji kontrowersyjnej natury tego doznania, relacja Caroliny pozostała pomiędzy pokrytymi kurzem zapomnianymi anonimowymi relacjami z Fatimy, powszechnie niedostępnymi oraz odrzucanymi ze względu na ich „dziwaczność” i niezgodność z kościelną wersją. Udało nam się jednak w dostateczny sposób przeanalizować charakter relacji Careiry, o której istnieniu większość ludzi nie ma pojęcia. W czasie trwania tego procesu uzyskaliśmy spodziewane potwierdzenie naszych założeń: także w tym przypadku niezwykłe doświadczenie nie mogło zostać zmyślone i wpasowywało się w powtarzalne w przypadku Fatimy prawidłowości. [1]

 

 

============================================

[1] – Wywiad z Joaquin Fernandes  „Matka obca z Fatimy”: Cud czy bliskie spotkanie?

Ripsonar

error: Content is protected !!