Robert Dean. UFO, top secret i tajne projekty

Robert Dean – urodzony 2.03.1929. Odebrał wykształcenie w zakresie historii starożytnej, psychologii oraz filozofii na Indiana University. Emerytowany starszy sierżant sztabowy Armii Amerykańskiej i analityk wywiadu NATO, gdzie służył w Kwaterze Głównej Sił Sojuszniczych NATO w Europie w latach 1963-1967.

Stał się znany w kręgach ufologicznych, gdy oświadczył, że zapoznał się z dokumentami Cosmic Top Secret potwierdzającymi aktywność Obcych na Ziemi. Obecnie wygłasza wykłady z ufologii na całym świecie. Wiele razy występował w radiu, telewizyjnych filmach dokumentalnych oraz na konferencjach poświęconych zagadnieniu UFO i życia pozaziemskiego. Jest również znany z faktu, że wygrał sprawę sądową ze swym pracodawcą na podstawie prawa chroniącego przed dyskryminacją – chodziło o niesprawiedliwe traktowanie z powodu jego przekonań dotyczących UFO.

Dean służył w armii 27 lat. Walczył w wojnie koreańskiej.

1963; zostaje przydzielony do organizacji w SHOCK tj. Supreme Headquarters Operations Center) w tzw. Pokoju wojny “war room”.

1964; Otrzymuje dostęp do dokumentu NATO od płk USAF Franka Collinsa pt. Oszacowanie: Ocena możliwego zagrożenia dla sił aliantów w Europie (An Assesment: An Evaluation of a Possible Threat to Allied Forces in Europe) dzięki upowarznieniu tajności Cosmic Top Secret Clearance. Cosmic Top Secret oznaczało i oznacza najwyższy poziom w klasyfikacji tajności jaką posiada NATO.  Raport dotyczył aktywności UFO w Europie, opracowany na zlecenie brytyjskiego marszałka sił powietrznych sir Thomasa Geoffreya Pike’a w związku z wydarzeniem zaklasyfikowanym jako czerwony alarm (ang. Red Alert) mającego miejsce 2 lutego 1961 r.o godz. 2:00 w nocy. Formacja około 50 obiektów, wyraźnie sterowana przez jakąś inteligentną siłę, przemieściła się wówczas nad Europą na znacznej wysokości i z dużą prędkością. Nadleciały ze wschodu, przeleciały nad Niemcami, Francją i Anglią, a następnie udały się na północ, znikając nad Morzem Norweskim.

Po odejściu ze służby Dean pracował dla Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (Federal Emergency Management Agency – FEMA) aż do przejścia na emeryturę w roku 1996. a więc 14 lat.  Łącznie ma za sobą 41 lat federalnej służby.

W swoich licznych oświadczeniach utrzymuje, że rząd USA zataja informacje na temat kontaktów z obcymi cywilizacjami, w tym fakt wejścia w posiadanie pozaziemskiej technologii. Wielokrotnie występował do Kongresu, aby obowiązujące wojskowych rozkazy dotyczące tajności poluzowano tak, by większa ich grupa mogła bez ryzyka wypowiadać się na tematy związane z UFO. Poza tym często wyraża się z sympatią o Obcych, którzy – według niego – są źle traktowani przez utajniających wszystko rządowych oficjeli.

Związany z organizacją MUFON.

Materiały wideo z napisami:

Tyle w skrócie.  Poniżej zapraszam do szczegółowych informacji zaprezentowanych przez Deana.

  1. http://www.wikalim.republika.pl/0515_jednoosobowy_projekt_odtajnienia.html
  2. http://davidicke.pl/forum/bob-dean-tworczosc-wywiady-konferencje-analiza-opinie-t7718.html
  3. Bob Dean by Treborok
error: Content is protected !!