NIETOPERZE, EDYCJA GENÓW I BROŃ BIOLOGICZNA

DARPA WYDAŁO OSTATNIO MILIONY NA BADANIA Z UDZIAŁEM NIETOPERZY I KORONAWIRUSÓW, A TAKŻE NA EDYCJĘ GENÓW „BRONI BIOLOGICZNEJ” PRZED NIEDAWNĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA. TERAZ „STRATEGICZNI SOJUSZNICY” AGENCJI ZOSTALI WYBRANI DO OPRACOWANIA SZCZEPIONKI OPARTEJ NA MATERIALE GENETYCZNYM, ABY POWSTRZYMAĆ POTENCJALNĄ EPIDEMIĘ.

W ostatnich tygodniach obawy związane z pojawieniem się nowego koronawirusa w Chinach wzrosły wykładniczo, ponieważ media, eksperci i urzędnicy państwowi na całym świecie otwarcie obawiają się, że ta nowa choroba może przerodzić się w globalną pandemię.

Wraz ze wzrostem obaw o przyszłość trwającego wybuchu epidemii rośnie także liczba teorii spekulujących na temat jego powstania, z których wiele obwinia różnych aktorów państwowych i / lub kontrowersyjnych miliarderów. To nieuchronnie doprowadziło do wysiłków na rzecz ograniczenia „dezinformacji” związanych z wybuchem koronawirusa zarówno z głównych mediów, jak i głównych platform społecznościowych.

Jednak chociaż wiele z tych teorii jest wyraźnie spekulacyjnych, istnieją również możliwe do zweryfikowania dowody dotyczące niedawnego zainteresowania jednej kontrowersyjnej agencji rządowej USA nowymi koronawirusami, szczególnie tymi przenoszonymi z nietoperzy na ludzi. Agencja ta, Agencja Zaawansowanego Projektu Badawczego Obrony Pentagonu (DARPA), zaczęła wydawać miliony na takie badania w 2018 r., A niektóre z tych badań finansowanych przez Pentagon przeprowadzono w znanych amerykańskich laboratoriach wojskowych broni biologicznej graniczących z Chinami i zaowocowały odkryciem dziesiątek nowych koronawirusów szczepy jeszcze w kwietniu ubiegłego roku. Co więcej, powiązania głównego laboratorium ochrony biologicznej Pentagonu z instytutem wirusologii w Wuhan w Chinach – gdzie uważa się, że rozpoczęła się obecna epidemia – jak dotąd nie zostały zgłoszone w mediach anglojęzycznych.

Chociaż nie wiadomo dokładnie, co spowodowało wybuch, szczegóły ostatnich eksperymentów DARPA i Pentagonu są wyraźnie w interesie publicznym, szczególnie biorąc pod uwagę, że te same firmy, które niedawno zdecydowały się opracować szczepionkę do walki z wybuchem koronawirusa, same są strategicznymi sojusznikami DARPA. Co więcej, te firmy wspierane przez DARPA opracowują kontrowersyjne szczepionki DNA i mRNA dla tego konkretnego szczepu koronawirusa, kategorii szczepionek, które nigdy wcześniej nie były zatwierdzone do stosowania u ludzi w Stanach Zjednoczonych.

Jednak wraz ze wzrostem obaw o pandemiczny potencjał koronawirusa szczepionki te zostaną wprowadzone na rynek do użytku publicznego, dlatego ważne jest, aby opinia publiczna była świadoma ostatnich eksperymentów DARPA dotyczących koronawirusów, nietoperzy i technologii edycji genów oraz ich szerszych implikacji .

BADANIE NAJNOWSZEJ NARRACJI WUHAN-BIOWEAPON

Ponieważ epidemia koronawirusa zdominowała nagłówki gazet w ostatnich tygodniach, kilka mediów promowało twierdzenia, że ​​doniesienie o epicentrum epidemii w Wuhan w Chinach było również miejscem laboratoriów rzekomo powiązanych z chińskim rządowym programem biowarfare.

Jednak po dalszej analizie pozyskiwania tego poważnego roszczenia te domniemane powiązania między wybuchem a rzekomym chińskim programem broni biologicznej pochodzą z dwóch bardzo wątpliwych źródeł.

Na przykład pierwszym kanałem informacyjnym na temat tego roszczenia był Radio Free Asia , finansowany przez rząd Stanów Zjednoczonych kanał telewizyjny skierowany do azjatyckiej publiczności, która była wcześniej prowadzona potajemnie przez CIA i nazwana przez New York Times jako kluczowy element agendy „ ogólnoświatowa sieć propagandowa . ”Chociaż nie jest już prowadzony bezpośrednio przez CIA, jest teraz zarządzany przez finansowaną przez rząd Broadcasting Board of Governors (BBG), która odpowiada bezpośrednio przed sekretarzem stanu Mikeem Pompeo, który był dyrektorem CIA bezpośrednio przed jego obecne stanowisko na czele Departamentu Stanu.

Innymi słowy, Radio Free Asia i inne media zarządzane przez BBG są legalnymi kanałami propagandy rządu USA. W szczególności od 2013 r. Zniesiono od dawna zakaz wykorzystywania przez rząd USA amerykańskiej propagandy wobec obywateli USA , przy czym oficjalne uzasadnienie pozwala rządowi „skutecznie komunikować się w wiarygodny sposób” i lepiej zwalczać „Al-Kaidę i inne wpływ brutalnych ekstremistów. ”

Wracając do omawianego tematu, niedawny raport Radio Free Asia na temat rzekomych przyczyn wybuchu epidemii powiązanego z chińskim państwowym centrum wirusologii cytował tylko Ren Ruihong, byłego szefa działu pomocy medycznej w Chińskim Czerwonym Krzyżu, dla tego roszczenia. Ruihong był cytowany jako ekspert w kilku raportach Radio Free Asia na temat wybuchów chorób w Chinach, ale nie był cytowany jako ekspert przez żadne inne media anglojęzyczne.

Ruihong powiedział Radio Free Asia, że:

„To nowy typ zmutowanego koronawirusa. Nie opublikowali sekwencji genetycznej, ponieważ jest wysoce zaraźliwy… Technologia inżynierii genetycznej osiągnęła już taki punkt, a Wuhan jest domem dla centrum badań wirusowych pod egidą Chińskiej Akademii Nauk, która jest najwyższym poziomem placówki badawczej w Chinach. ”

Chociaż Ruihong nie powiedziała wprost, że chiński rząd produkuje broń biologiczną w obiekcie Wuhan, sugerowała, że ​​eksperymenty genetyczne w obiekcie mogły doprowadzić do stworzenia tego nowego „zmutowanego koronawirusa” w centrum epidemii.

Po tym, jak Radio Free Asia i jego jedyne źródło spekulowały na temat powiązań chińskiego rządu z tworzeniem nowego koronawirusa, Washington Times wkrótce zabrał go znacznie dalej w raporcie zatytułowanym: „ Wirus-wirus Wuhan ma dwa laboratoria powiązane z chińskim programem walki biologicznej . ”Artykuł ten, podobnie jak wcześniejszy raport Radio Free Asia , cytuje jedno źródło tego twierdzenia, byłego izraelskiego specjalistę ds. Broni biologicznej, Dany Shoham.

Jednak po przeczytaniu artykułu Shoham nawet nie twierdzi wprost cytowanego w nagłówku artykułu, ponieważ powiedział tylko Washington Times, że: „Pewne laboratoria w instytucie [Wuhan] były prawdopodobnie zaangażowane w badania i rozwój , w chińskim [broń biologiczna], przynajmniej równolegle , ale nie jako główny element chińskiego dostosowania BW (podkreślenie dodane). ”

Chociaż twierdzenia Shohama są wyraźnie spekulacyjne, to mówi, że Washington Times w ogóle zechce cytować go, szczególnie biorąc pod uwagę kluczową rolę, jaką odegrał w promowaniu fałszywych twierdzeń, że ataki wąglika w 2001 r. Były dziełem Iraku Saddama Husseina . Twierdzenia Shohama na temat rządu Iraku i uzbrojonego wąglika, które zostały wykorzystane do wzmocnienia sprawy inwazji na Irak w 2003 r. , Okazały się całkowicie fałszywe, ponieważ stwierdzono, że Irak nie ma ani chemicznej ani biologicznej „broni masowego rażenia”, którą „eksperci” ”Jak twierdził Shoham.

Poza własną historią Shoham dotyczącą zgłaszania podejrzeń, warto również zauważyć, że poprzedni pracodawca Shoham, izraelski wywiad wojskowy, ma kłopotliwą przeszłość z bronią biologiczną. Na przykład pod koniec lat 90. kilka punktów informowało, że Izrael był w trakcie opracowywania genetycznej broni biologicznej, która byłaby skierowana przeciwko Arabom, a konkretnie Irakijczykom, ale pozostawiła Żydów Izraela bez zmian.

Biorąc pod uwagę wątpliwą przeszłość Shoham i wyraźnie spekulacyjny charakter obu swoich roszczeń i te wykonane w Radio Free Asia raportu, jeden fragment Washington Times artykule jest szczególnie mówiące o tym, dlaczego te roszczenia, które niedawno pojawiły się:

„Jeden złowieszczy znak, powiedział urzędnik USA, to to, że fałszywe pogłoski od wybuchu wybuchu kilka tygodni temu zaczęły krążyć w chińskim Internecie, twierdząc, że wirus jest częścią amerykańskiego spisku dotyczącego rozprzestrzeniania broni bakteryjnej Może to oznaczać, że Chiny przygotowują punkty propagandowe w celu przeciwdziałania przyszłym zarzutom, że nowy wirus uciekł z jednego z cywilnych lub wojskowych laboratoriów badawczych Wuhana (wyróżnienie dodane).

Jednakże, jak widać w tym samym artykule, oskarżenia, że ​​koronawirus uciekł z laboratorium powiązanego z państwem chińskim, nie są w przyszłości zarzutem, ponieważ zarówno Washington Times, jak i Radio Free Asia już to twierdziły. Zamiast tego fragment ten sugeruje, że doniesienia zarówno w Radio Free Asia, jak i Washington Times były odpowiedzią na krążące w Chinach twierdzenia, że ​​wybuch związany jest z „spiskiem amerykańskim dotyczącym rozprzestrzeniania broni zarodkowej”.

Chociaż jak dotąd większość anglojęzycznych mediów nie zbadała takiej możliwości, istnieje wiele dowodów potwierdzających, które zasługują na zbadanie. Na przykład, nie tylko wojsko amerykańskie, w tym jego kontrowersyjne ramię badawcze – Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA), niedawno finansowało badania w Chinach i okolicach, w których odkryto nowe, zmutowane koronawirusy pochodzące od nietoperzy, ale Pentagon również ostatnio zaniepokoił się na temat potencjalnego wykorzystania nietoperzy jako broni biologicznej.

NIETOPERZE JAKO BROŃ BIOLOGICZNA

Ponieważ trwająca epidemia koronawirusa skoncentrowana w Chinach rozprzestrzeniła się na inne kraje i jest obwiniana za rosnącą liczbę zgonów, wyłonił się konsensus, że uważa się, że ten konkretny wirus, obecnie sklasyfikowany jako „nowy [tj. Nowy] koronawirus” , powstał u nietoperzy i został przekazany ludziom w Wuhan w Chinach przez rynek owoców morza, który handlował także zwierzętami egzotycznymi . Tak zwane „mokre” rynki, takie jak ten w Wuhan, były wcześniej obwiniane za śmiertelne epidemie koronawirusa w Chinach, takie jak wybuch ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS) w 2003 roku .

Ponadto w jednym wstępnym badaniu dotyczącym koronawirusa odpowiedzialnego za obecny wybuch wykazano, że receptor, enzym konwertujący angiotensynę 2 (ACE2), jest nie tylko taki sam, jak stosowany w koronawirusie SARS, ale że Azjaci Wschodnie wykazują znacznie wyższy stosunek komórek płucnych, które wyrażają ten receptor niż inne pochodzenie etniczne (kaukaskie i afroamerykańskie) uwzględnione w badaniu. Jednak takie ustalenia są wstępne, a wielkość próby jest zbyt mała, aby wyciągnąć jakiekolwiek ostateczne wnioski z tych wstępnych danych.

Dwa lata temu doniesienia mediów zaczęły omawiać nagłą obawę Pentagonu, że nietoperze mogą być wykorzystywane jako broń biologiczna, szczególnie w rozprzestrzenianiu koronawirusów i innych śmiertelnych chorób. „ Washington Post” stwierdził, że zainteresowanie Pentagonu badaniem potencjalnego wykorzystania nietoperzy do rozprzestrzeniania uzbrojonych i śmiertelnych chorób wynikało z rzekomych starań Rosji, by zrobić to samo. Jednak te twierdzenia dotyczące rosyjskiego zainteresowania wykorzystaniem nietoperzy jako broni biologicznej sięgają lat 80. XX wieku, kiedy Związek Radziecki prowadził tajne badania z udziałem wirusa Marburga, które nie obejmowały nawet nietoperzy i które zakończyły się rozpadem Związku Radzieckiego w 1991 r.

Podobnie jak wiele kontrowersyjnych programów badawczych Pentagonu, nietoperze jako badania nad bronią biologiczną zostały sformułowane jako defensywne , pomimo faktu, że nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia związanego z bronią biologiczną namnażaną przez nietoperze. Jednak niezależni naukowcy oskarżyli ostatnio Pentagon, w szczególności jego ramię badawcze DARPA, o twierdzenie, że angażują się w badania, które według niego są „defensywne”, ale w rzeczywistości „ofensywne”.

Najnowszy przykład tego dotyczy programu DARPA „Insect Allies” , który oficjalnie „ma na celu ochronę dostaw żywności rolniczej w USA poprzez dostarczanie ochronnych genów roślinom przez owady, które są odpowiedzialne za przenoszenie większości wirusów roślinnych” i zapewnienie „żywności bezpieczeństwo w przypadku poważnego zagrożenia ”, zarówno według DARPA, jak i doniesień medialnych .

Jednak grupa szanowanych, niezależnych naukowców ujawniła w zawrotnej analizie programu, że program Insect Allies, oprócz „defensywnego” projektu badawczego, miał na celu stworzenie i dostarczenie „nowej klasy broni biologicznej”. Naukowcy , pisząc w czasopiśmie Science pod kierownictwem Richarda Guya Reevesa z Instytutu Biologii Ewolucyjnej Maxa Plancka w Niemczech, ostrzegł, że program DARPA – który wykorzystuje owady jako nośnik horyzontalnych środowiskowych czynników zmiany genetycznej (HEGAAS) – ujawnił „zamiar opracować sposób dostarczania HEGAA do celów ofensywnych (podkreślenie dodane). ”

Niezależnie od prawdziwej motywacji stojącej za nagłą i niedawną obawą Pentagonu, że nietoperze są używane jako narzędzie do broni biologicznej, wojsko amerykańskie wydało miliony dolarów w ciągu ostatnich kilku lat na finansowanie badań nad nietoperzami, śmiertelnymi wirusami, które mogą przenosić – w tym koronawirusami – i jak te wirusy są przenoszone z nietoperzy na ludzi.

Na przykład, DARPA spędził $ 10 milionów dolarów na jeden projekt w 2018 roku „aby rozwikłać skomplikowane przyczyny nietoperzy przenoszonych przez wirusy, które niedawno wykonanych skok na ludzi, powodując zaniepokojenie wśród globalnych służby zdrowia”. Inny projekt badawczy wspierany zarówno przez DARPA i NIH piłą naukowcy z Colorado State University badają koronawirusa, który powoduje zespół oddechowy Bliskiego Wschodu (MERS) u nietoperzy i wielbłądów, „aby zrozumieć rolę tych gospodarzy w przenoszeniu chorób na ludzi”. Inne badania finansowane przez wojsko USA, szczegółowo omówione w dalszej części tego raportu odkrył kilka nowych odmian nowych koronawirusów przenoszonych przez nietoperze, zarówno w Chinach, jak iw krajach graniczących z Chinami.

Wiele z tych ostatnich projektów badawczych związanych jest z programem DARPA „Zapobieganie nowym zagrożeniom chorobotwórczym” lub programem PREEMPT , który został oficjalnie ogłoszony w kwietniu 2018 r. PREEMPT koncentruje się w szczególności na rezerwuarach chorób zwierząt, w szczególności nietoperzy, a DARPA zauważyła nawet w komunikacie prasowym w programie że „jest świadomy wrażliwości na bezpieczeństwo biologiczne i bezpieczeństwa biologicznego, które mogą powstać” ze względu na charakter badań.

Ogłoszenie DARPA dla PREEMPT pojawiło się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak rząd USA podjął decyzję o kontrowersyjnym zakończeniu moratorium na tak zwane badania „zdobywania funkcji” z udziałem niebezpiecznych patogenów. VICE News wyjaśniło badania „wzmocnienia funkcji” w następujący sposób:

„Badania tego typu, znane jako„ badania funkcji ”, rzekomo polegają na próbie pozostania o krok przed naturą. Tworząc superwirusy, które są bardziej chorobotwórcze i łatwo przenoszą się , naukowcy są w stanie zbadać, w jaki sposób wirusy te mogą ewoluować oraz w jaki sposób zmiany genetyczne wpływają na interakcję wirusa z jego gospodarzem. Korzystając z tych informacji, naukowcy mogą próbować uprzedzić naturalne pojawienie się tych cech, opracowując leki przeciwwirusowe, które są w stanie powstrzymać pandemię (podkreślenie dodane). ”

Ponadto, podczas gdy zarówno program DARPA PREEMPT, jak i otwarte zainteresowanie Pentagonu nietoperzami jako bronią biologiczną ogłoszono w 2018 r., Wojsko amerykańskie – a konkretnie program współpracy w zakresie ograniczania zagrożeń Departamentu Obrony – rozpoczął finansowanie badań nad nietoperzami i śmiertelnymi patogenami , w tym koronawirusami MERS i SARS, rok wcześniej w 2017 r. Jedno z tych badań dotyczyło „pojawienia się chorób odzwierzęcych przenoszonych przez nietoperze w Azji Zachodniej” i obejmowało Centrum Lugar w Gruzji, zidentyfikowane przez byłych gruzińskich urzędników rządowych , rząd rosyjski i niezależną, śledczą dziennikarkę Dilyanę Gaytandzhieva jako tajne amerykańskie laboratorium broni biologicznej.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na fakt, że kluczowe laboratoria armii amerykańskiej zajmujące się badaniem śmiertelnych patogenów, w tym koronawirusów, Eboli i innych, zostały nagle zamknięte w lipcu ubiegłego roku po tym, jak Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) zidentyfikowało poważne „bezpieczeństwo biologiczne lapsy ”w obiekcie .

Ośrodek US Army Medical Research Institute of Infectious Diseases (USAMRIID) w Fort Detrick, Maryland – wiodące laboratorium wojskowe USA do badań nad „obroną biologiczną” od późnych lat 60. XX wieku – był zmuszony przerwać wszelkie prowadzone badania z użyciem szeregu śmiertelnych patogenów po tym, jak CDC stwierdziło, że brakowało „wystarczających systemów do odkażania ścieków” z laboratoriów o najwyższym poziomie bezpieczeństwa oraz nieprzestrzegania przez pracowników procedur bezpieczeństwa, między innymi braków. Placówka zawiera laboratoria bezpieczeństwa biologicznego na poziomie 3 i 4. Chociaż nie wiadomo, czy w tym czasie trwały eksperymenty z koronawirusami, USAMRIID był ostatnio zaangażowany w badania wynikające z niedawnej troski Pentagonu o użycie nietoperzy jako broni biologicznej.

Decyzja o zamknięciu USAMRIID wzbudziła zaskakująco małe zainteresowanie mediów, podobnie jak zaskakująca decyzja CDC, aby pozwolić niespokojnemu zakładowi na „częściowe wznowienie” badań pod koniec listopada ubiegłego roku, mimo że obiekt był i nadal nie jest „w pełni operacyjny” . „Problematyczny zapis bezpieczeństwa USAMRIID w takich obiektach budzi szczególne obawy w świetle niedawnego wybuchu koronawirusa w Chinach. Jak wkrótce ten raport ujawni, dzieje się tak dlatego, że USAMRIID ma wieloletnie i bliskie partnerstwo z Instytutem Wirusologii Medycznej Uniwersytetu Wuhan, który znajduje się w epicentrum obecnego wybuchu epidemii.

PENTAGON W WUHAN?

Poza ostatnimi wydatkami amerykańskiego wojska i zainteresowaniem wykorzystaniem nietoperzy z broni biologicznej, warto również przeanalizować ostatnie badania finansowane przez wojsko dotyczące nietoperzy i „nowych koronawirusów”, takich jak te, które miały miejsce w ostatnim wybuchu epidemii, które miały miejsce w ciągu lub w bliskiej odległości od Chin.

Na przykład jedno badanie przeprowadzone w południowych Chinach w 2018 r. Doprowadziło do odkrycia 89 nowych „nowych koronawirusów nietoperzy”, które wykorzystują ten sam receptor co koronawirus znany jako zespół oddechowy Bliskiego Wschodu (MERS). Badanie to zostało sfinansowane wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Technologii rządu chińskiego, USAID – organizację, która od dawna rzekomo jest frontem amerykańskiego wywiadu , oraz amerykański Narodowy Instytut Zdrowia – który współpracował zarówno z CIA, jak i Pentagonem w sprawie chorób zakaźnych i badania broni biologicznej.

Autorzy badania zsekwencjonowali również kompletne genomy dla dwóch z tych szczepów i zauważyli również, że istniejące szczepionki MERS byłyby nieskuteczne w zwalczaniu tych wirusów, co sugeruje, że należy opracować je wcześniej. Tak się nie stało.

W zeszłym roku opublikowano inne badanie finansowane przez rząd USA, w którym odkryto jeszcze więcej nowych odmian „nowego koronawirusa nietoperza”. Zatytułowany „ Odkrycie i charakterystyka nowych linii koronawirusów nietoperzy z Kazachstanu”Koncentruje się na„ faunie nietoperzy w Azji Środkowej, które łączą Chiny z Europą Wschodnią ”, a odkryte podczas badań nowe linie koronawirusów nietoperzy były„ ściśle związane z koronawirusami nietoperzy z Chin, Francji, Hiszpanii i Południowej Afryki, co sugeruje, że wspólne krążenie koronawirusów jest powszechne u wielu gatunków nietoperzy z nakładającymi się rozkładami geograficznymi. ”Innymi słowy, koronawirusy odkryte w tym badaniu zidentyfikowano w populacjach nietoperzy migrujących między Chinami i Kazachstanem, między innymi krajami, i są ściśle związane z koronawirusy nietoperzy w kilku krajach, w tym w Chinach.

Badanie zostało całkowicie sfinansowane przez Departament Obrony USA, a konkretnie Agencję Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA) w ramach projektu badającego koronawirusy podobne do MERS, takiego jak wspomniane badanie z 2018 r. Warto jednak zauważyć, że poza finansowaniem badania z 2019 r. Instytucje zaangażowane w przeprowadzenie tego badania, biorąc pod uwagę ich bliskie powiązania z amerykańskim wojskiem i rządem.

Autorzy badania są powiązani z kazachstańskim instytutem badawczym ds. Problemów bezpieczeństwa biologicznego i / lub uniwersytetem Duke’a. Instytut badawczy ds. Problemów bezpieczeństwa biologicznego, choć oficjalnie jest częścią Narodowego Centrum Biotechnologii Kazachstanu, otrzymał miliony od rządu USA, w większości pochodzącego z programu współpracy w zakresie ograniczania zagrożeń Pentagonu . Jest oficjalnym depozytariuszem rządu Kazachstanu „wysoce niebezpiecznych infekcji zwierząt i ptaków, z kolekcją 278 patogennych szczepów 46 chorób zakaźnych”. Jest częścią sieci finansowanych przez Pentagon „laboratoriów broni biologicznej” w całym kraju Azji Środkowej, które graniczy z największymi rywalizującymi ze sobą państwami USA – Chinami i Rosją.

Zaangażowanie Uniwersytetu Duke w te badania jest również interesujące, biorąc pod uwagę, że Duke jest kluczowym partnerem programu DARPA Pandemic Prevention Platform (P3) , który oficjalnie ma na celu „radykalne przyspieszenie odkrywania, integracji, badań przedklinicznych i produkcji medycznych środków zaradczych przeciwko chorobom zakaźnym . ”Pierwszy krok programu Duke / DARPA obejmuje odkrycie potencjalnie groźnych wirusów i„ opracowanie [metod] wspierających propagację wirusów , aby wirus mógł zostać wykorzystany w dalszych badaniach ”.

Uniwersytet Duke jest również wspólnie z chińskim Uniwersytetem Wuhan, z siedzibą w mieście, w którym rozpoczęła się obecna epidemia koronawirusa, co spowodowało otwarcie chińskiego Uniwersytetu Duke Kunshan (DKU) w 2018 roku. oprócz partnerstwa z Duke – obejmuje także multi-lab Institute of Medical Virology, który ściśle współpracuje z US Army Medical Research Institute for Infectious Diseases od lat 80. XX wieku, zgodnie z jego stroną internetową . Jak wcześniej wspomniano, w lipcu ubiegłego roku obiekt USAMRIID w USA został zamknięty z powodu nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa biologicznego i odpowiednich procedur usuwania odpadów, ale pozwolono mu częściowo wznowić niektóre eksperymenty pod koniec listopada ubiegłego roku.

THE DARKAGON OF GERM WARFARE OF THE PENTAGON

Wojsko USA ma kłopotliwą przeszłość, kiedy używało choroby jako broni podczas wojny. Jednym z przykładów jest użycie przez USA wojny zarodkowej podczas wojny koreańskiej, kiedy to atakowała ona zarówno Koreę Północną, jak i Chiny , zrzucając chore owady i narybki przenoszące różne patogeny – w tym dżumę dymieniczą i gorączkę krwotoczną – z samolotów w środku nocy . Pomimo wielu dowodów i zeznań żołnierzy amerykańskich uczestniczących w tym programie, rząd i wojsko USA zaprzeczyły roszczeniom i nakazały zniszczenie odpowiedniej dokumentacji.

W erze po II wojnie światowej pojawiły się inne przykłady amerykańskich badań mających na celu opracowanie broni biologicznej, z których niektóre ostatnio wzbudziły zainteresowanie mediów. Jeden z takich przykładów miał miejsce w lipcu ubiegłego roku, kiedy amerykańska Izba Reprezentantów zażądała informacji od wojska USA o swoich wcześniejszych wysiłkach w celu uzbrojenia owadów i boreliozy w latach 1950–1975.

Stany Zjednoczone twierdziły, że nie ścigają ofensywnej broni biologicznej od 1969 r., Co zostało dodatkowo poparte ratyfikacją przez USA konwencji o broni biologicznej (BWC), która weszła w życie w 1975 r. Istnieją jednak liczne dowody na to, że USA od tamtej pory kontynuuje potajemne badania i rozwój takiej broni, która w dużej części była prowadzona za granicą i zlecana firmom prywatnym, ale wciąż finansowanym przez wojsko USA. Kilku badaczy, w tym Dilyana Gaytandzhieva, udokumentowało, w jaki sposób USA produkują śmiertelne wirusy, bakterie i inne toksyny w obiektach poza USA – wielu z nich w Europie Wschodniej, Afryce i Azji Południowej – wyraźnie naruszając BWC.

Oprócz własnych badań wojskowych, kontrowersyjny neokonserwatywny think tank, obecnie nieistniejący Projekt dla Nowego Amerykańskiego Wieku (PNAC), otwarcie promował użycie specyficznej dla rasy genetycznie zmodyfikowanej broni biologicznej jako „politycznie użytecznego narzędzia”. najbardziej kontrowersyjny dokument think tank, zatytułowany „ Przebudowa obrony Ameryki ”, jest kilka fragmentów, które otwarcie omawiają użyteczność broni biologicznej, w tym następujące zdania:

„… Walka prawdopodobnie odbędzie się w nowych wymiarach: w przestrzeni kosmicznej,„ cyberprzestrzeni ”, a być może w świecie mikrobów… zaawansowane formy walki biologicznej, które mogą„ celować ”w określone genotypy, mogą przekształcić wojnę biologiczną z królestwa terroru w narzędzie przydatne politycznie ”.

Chociaż liczni członkowie PNAC byli wybitni w administracji George’a W. Busha, wielu bardziej kontrowersyjnych członków znów zyskało na znaczeniu politycznym w administracji Trumpa.

Kilka lat po opublikowaniu „Przebudowy obrony Ameryki” siły powietrzne USA opublikowały dokument zatytułowany „ Biotechnologia: genetycznie modyfikowane patogeny ”, który zawiera następujący fragment:

„Grupa JASON, złożona z naukowców akademickich, służyła jako doradca techniczny rządowi USA. Ich badanie wygenerowało sześć szerokich klas genetycznie zmodyfikowanych patogenów, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Należą do nich między innymi binarna broń biologiczna, geny projektantów, terapia genowa jako broń, ukryte wirusy, choroby zamiany gospodarza i choroby projektowe (podkreślenie dodane). ”

Zaniepokojenie eksperymentami Pentagonu z bronią biologiczną zwróciło uwagę mediów, szczególnie po tym , jak w 2017 r. Ujawniono, że DARPA była największym zwolennikiem kontrowersyjnej technologii „napędu genowego”, która ma moc, aby trwale zmienić genetykę całych populacji, jednocześnie atakując inne do wyginięcia. Zgodnie z doniesieniami mediów co najmniej dwa badania DARPA z wykorzystaniem tej kontrowersyjnej technologii zostały sklasyfikowane i „skoncentrowane na potencjalnym wojskowym zastosowaniu technologii napędu genowego i zastosowaniu napędów genowych w rolnictwie” .

Ujawnienie nastąpiło po tym, jak organizacja zwana Grupą ETC otrzymała ponad 1000 e-maili na temat zainteresowania wojska technologią w ramach wniosku Freia of Information Act (FOIA). Współprzewodniczący grupy ETC Jim Thomas powiedział, że tę technologię można wykorzystać jako broń biologiczną:

„Napędy genowe to potężna i niebezpieczna nowa technologia, a potencjalna broń biologiczna mogłaby mieć katastrofalny wpływ na pokój, bezpieczeństwo żywnościowe i środowisko, szczególnie w przypadku niewłaściwego wykorzystania. Fakt, że rozwój napędu genowego jest obecnie finansowany i organizowany przez wojsko USA, budzi niepokojące obawy pytania dotyczące całego tego pola ”.

Chociaż dokładna motywacja leżąca u podstaw zainteresowania wojska taką technologią nie jest znana, Pentagon był otwarty na fakt, że poświęca większość swoich zasobów na powstrzymanie tego, co uważa za dwa największe zagrożenia dla hegemonii wojskowej USA: Rosji i Chin. Chiny zostały wskazane jako największe zagrożenie dla obu z nich przez kilku urzędników Pentagonu, w tym Johna Rooda, głównego doradcę Pentagonu ds. Polityki obronnej, który określił Chiny jako największe zagrożenie dla „naszego stylu życia w Stanach Zjednoczonych” w Aspen Security Forum w lipcu ubiegłego roku.

Odkąd Pentagon zaczął „ przeprojektowywać ” swoją politykę i badania w kierunku „ długiej wojny ” z Rosją i Chinami, rosyjskie wojsko oskarżyło amerykańskie wojsko o zbieranie DNA od Rosjan w ramach tajnego programu broni biologicznej, zarzut, który Pentagon stanowczo odmówiono. Generał dywizji Igor Kiriłow, szef rosyjskiej jednostki ds. Promieniowania, chemicznej i biologicznej ochrony wojsk, który wysunął te twierdzenia, stwierdził również, że USA rozwijają taką broń w pobliżu granic rosyjskich i chińskich.

Chiny oskarżyły także wojsko USA o pobieranie DNA od chińskich obywateli w złych intencjach, na przykład kiedy 200 000 chińskich rolników wykorzystano w 12 eksperymentach genetycznych bez świadomej zgody. Te eksperymenty zostały przeprowadzone przez naukowców z Harvardu w ramach finansowanego przez rząd USA projektu.

DARPA I JEJ PARTNERZY POSTANOWILI OPRACOWAĆ SZCZEPIONKĘ KORONAWIRUSOWĄ

W ubiegły czwartek Koalicja na rzecz innowacji w zakresie gotowości epidemiologicznej (CEPI) ogłosiła, że ​​sfinansuje trzy oddzielne programy w celu promowania opracowania szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi odpowiedzialnemu za obecny wybuch.

CEPI – które określa się jako „partnerstwo organizacji publicznych, prywatnych, filantropijnych i obywatelskich, które będą finansować i koordynować rozwój szczepionek przeciwko zagrożeniom zdrowia publicznego o wysokim priorytecie” – zostało założone w 2017 r. Przez rządy Norwegii i Indii wraz z Światowe Forum Ekonomiczne oraz Fundacja Billa i Melindy Gatesów. Ogromne finansowanie i bliskie powiązania z organizacjami publicznymi, prywatnymi i non-profit sprawiły, że jest on w stanie sfinansować szybkie tworzenie szczepionek i szeroko je rozpowszechniać.

Ostatnie ogłoszenie CEPI ujawniło, że będzie finansować dwie firmy farmaceutyczne – Inovio Pharmaceuticals i Moderna Inc. – a także australijski uniwersytet Queensland, który został partneremCEPI na początku ubiegłego roku. W szczególności dwie wybrane firmy farmaceutyczne mają bliskie powiązania i / lub strategiczne partnerstwa z DARPA i opracowują szczepionki, które kontrowersyjnie obejmują materiał genetyczny i / lub edycję genów. University of Queensland ma również powiązania z DARPA, ale te powiązania nie są związane z uniwersyteckimi badaniami biotechnologicznymi, ale z inżynierią i rozwojem rakiet .

Na przykład, główni darczyńcy Inovio Pharmaceuticals to zarówno DARPA, jak i Agencja Redukcji Zagrożeń Obronnych Pentagonu (DTRA), a firma otrzymała miliony dolarów dotacji od DARPA, w tym 45 milionów dolarów na opracowanie szczepionki przeciw Eboli. Inovio specjalizuje się w tworzeniu immunoterapii DNA i szczepionek DNA, które zawierają genetycznie zmodyfikowany DNA, który powoduje, że komórki biorcy wytwarzają antygen i mogą trwale zmieniać DNA osoby. Inovio wcześniej opracował szczepionkę DNA na wirusa Zika, ale – jak dotąd – żadna szczepionka DNA nie została zatwierdzona do stosowania u ludzi w Stanach Zjednoczonych. Inovio otrzymało także ostatnio ponad 8 milionów dolarówod amerykańskiego wojska w celu opracowania małego, przenośnego urządzenia śródskórnego do dostarczania szczepionek DNA opracowanych wspólnie przez Inovio i USAMRIID.

Jednak dotacja CEPI na zwalczanie koronawirusa może to zmienić, ponieważ w szczególności finansuje wysiłki Inovio na rzecz dalszego opracowywania szczepionki DNA przeciwko koronawirusowi, który powoduje MERS. Program szczepionek MERS firmy Inovio rozpoczął się w 2018 roku we współpracy z CEPI w ramach umowy o wartości 56 mln USD. Obecnie opracowywana szczepionka wykorzystuje „platformę DNA leków Inovio do dostarczania zoptymalizowanych syntetycznych genów antygenowych do komórek, gdzie są one tłumaczone na antygeny białkowe, które aktywują układ odpornościowy człowieka”, a program jest realizowany we współpracy z US Army Medical Research Institute of Infectious Diseases (USAMRIID ) i NIH, między innymi. Ten program jest obecnie testowany na Bliskim Wschodzie.

Współpraca Inovio z wojskiem USA w zakresie szczepionek DNA nie jest niczym nowym, ponieważ ich wcześniejsze wysiłki w celu opracowania szczepionki DNA przeciwko wirusowi Ebola i Marburg były również częścią tego, co dyrektor generalny Inovio, dr Joseph Kim, nazwał „aktywnym programem obrony biologicznej”, który ma „Uzyskał wiele dotacji z Departamentu Obrony, Agencji Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA), Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) oraz innych agencji rządowych.”

Zainteresowanie CEPI zwiększeniem wsparcia dla tego programu specyficznego dla MERS wydaje się sprzeczne z twierdzeniem, że spowoduje to zwalczanie obecnego wybuchu koronawirusa, ponieważ MERS i nowy koronawirus, o którym mowa, nie są analogiczne, a leczenie niektórych koronawirusów okazało się nieskuteczne przeciwko innym szczepom.

Warto również zauważyć, że Inovio Pharmaceuticals była jedyną firmą wybraną przez CEPI z bezpośrednim dostępem do chińskiego rynku farmaceutycznego dzięki partnerstwu z chińską firmą ApolloBio Corp. , która ma obecnie wyłączną licencję na sprzedaż produktów immunoterapii DNA wytwarzanych przez Inovio chińskim klientom.

Drugą firmą farmaceutyczną, która została wybrana przez CEPI do opracowania szczepionki na nowy koronawirus, jest Moderna Inc., która opracuje szczepionkę na nowy koronawirus będący przedmiotem zainteresowania we współpracy z amerykańskim NIH i która zostanie w całości sfinansowana przez CEPI. Przedmiotowa szczepionka, w przeciwieństwie do szczepionki DNA Inovio, będzie szczepionką posłańca RNA (mRNA). Chociaż inne niż szczepionka DNA, szczepionki mRNA nadal wykorzystują materiał genetyczny „do kierowania komórek organizmu w celu wytworzenia białek wewnątrzkomórkowych, błonowych lub wydzielanych”.

Leczenie mRNA Moderny, w tym szczepionek mRNA, zostało w dużej mierze opracowane przy użyciu dotacji w wysokości 25 milionów dolarów od DARPA i często reklamuje się jako strategiczny sojusz z DARPA w komunikatach prasowych . Dotychczasowe i bieżące wysiłki badawcze Moderny obejmowałyopracowanie szczepionek mRNA dostosowanych do unikalnego DNA danej osoby, a także nieudane próby stworzenia szczepionki mRNA dla wirusa Zika, który został sfinansowany przez rząd USA.

Zarówno szczepionki DNA, jak i mRNA wymagają wprowadzenia obcego i zmodyfikowanego materiału genetycznego do komórek danej osoby, a wcześniejsze badania wykazały, że takie szczepionki „mają znaczną nieprzewidywalność i szereg nieodłącznych szkodliwych potencjalnych zagrożeń” oraz że „nie ma wystarczającej wiedzy, aby zdefiniować prawdopodobieństwo niezamierzonych zdarzeń lub konsekwencji modyfikacji genetycznych. ”Niemniej jednak klimat strachu wokół wybuchu koronawirusa może wystarczyć sektorowi publicznemu i prywatnemu do opracowania i rozpowszechnienia takich kontrowersyjnych metod leczenia ze względu na strach przed epidemicznym potencjałem obecnego wybuchu.

Jednak terapie opracowywane przez Inovio, Modern i University of Queensland są zgodne z celami DARPA dotyczącymi edycji genów i technologii szczepionek. Na przykład w 2015 r. Genetyk DARPA płk Daniel Wattendorf opisał, w jaki sposób agencja badała „nową metodę produkcji szczepionek, która polegałaby na udzieleniu ciału instrukcji dotyczących wytwarzania niektórych przeciwciał. Ponieważ ciało byłoby własnym bioreaktorem, szczepionka mogłaby być produkowana znacznie szybciej niż tradycyjne metody, a rezultatem byłby wyższy poziom ochrony. ”

Według doniesień mediów na temat oświadczeń Wattendorfa w tym czasie szczepionka zostanie opracowana w następujący sposób:

„Naukowcy zbierają przeciwciała wirusowe od kogoś, kto wyzdrowiał z choroby, takiej jak grypa lub Ebola. Po przetestowaniu zdolności przeciwciał do neutralizacji wirusów na płytce Petriego izolują one najbardziej skuteczny, określają geny potrzebne do wytworzenia tego przeciwciała, a następnie kodują wiele kopii tych genów w okrągły fragment materiału genetycznego – DNA lub RNA, którego ciało osoby użyłoby jako książki kucharskiej do złożenia przeciwciała. ”

Chociaż Wattendorf stwierdził, że działanie tych szczepionek nie będzie trwałe, od tego czasu DARPA promuje trwałe modyfikacje genów jako sposób ochrony wojsk amerykańskich przed bronią biologiczną i chorobami zakaźnymi. „Dlaczego DARPA to robi? [Do] ochrony żołnierzowi na polu walki z broni chemicznej i biologicznej, kontrolując ich genomu – posiadający wytwarzania białek genom, który będzie automatycznie ochrony żołnierza od wewnątrz na zewnątrz „, wówczas DARPA dyrektora Steve Walker (teraz Lockheed Martin) mówi we wrześniu ubiegłego roku projektu, znanego jako „ Bezpieczne geny ”.

WNIOSEK

Badania przeprowadzone przez Pentagon, a zwłaszcza DARPA, stale budzą obawy, nie tylko w dziedzinie broni biologicznej i biotechnologii, ale także w dziedzinie nanotechnologii, robotyki i kilku innych. Na przykład DARPA opracowuje szereg niepokojących projektów badawczych, od mikroczipów, które mogą tworzyć i usuwać wspomnienia z ludzkiego mózgu, po oprogramowanie maszyn do głosowania, które jest pełne problemów.

Teraz, gdy strach przed obecną epidemią koronawirusa zaczyna się wzmagać, firmy mające bezpośredni związek z DARPA mają za zadanie opracować szczepionkę, której długoterminowe oddziaływanie na ludzi i środowisko jest nieznane i pozostanie nieznane do czasu spodziewanej szczepionki wejść na rynek za kilka tygodni.

Co więcej, DARPA i przeszłość Pentagonu z bronią biologiczną i ich najnowsze eksperymenty nad technologiami zmiany genetycznej i wyginięcia, a także nietoperze i koronawirusy w pobliżu Chin zostały w dużej mierze pominięte w narracji, mimo że informacje te są publicznie dostępne. W narracji medialnej pominięto także bezpośrednie powiązania Uniwersytetu Duke z USAMRIID i DARPA z miastem Wuhan, w tym z Instytutem Wirusologii Medycznej.

Chociaż wiele o początkach wybuchu koronawirusa pozostaje nieznanych, powiązania amerykańskiego wojska z wyżej wymienionymi badaniami naukowymi i instytucjami badawczymi są warte uszczegółowienia, ponieważ takie badania – choć uzasadnione w imię „bezpieczeństwa narodowego” – mają przerażający potencjał, aby doprowadzić do niezamierzonego , ale zmieniające świat konsekwencje. Brak przejrzystości na temat tych badań, takich jak decyzja DARPA o sklasyfikowaniu swoich kontrowersyjnych badań nad wyginięciem genetycznym oraz wykorzystanie technologii jako broni wojennej, potęguje te obawy. Chociaż ważne jest, aby unikać w jak największym stopniu lekkomyślnych spekulacji, zdaniem tego autora informacje zawarte w tym raporcie leżą w interesie publicznym i że czytelnicy powinni je wykorzystać, aby dojść do własnych wniosków na temat omawianych tu tematów.

 

ZA: BATS, GENE EDITING AND BIOWEAPONS: RECENT DARPA EXPERIMENTS RAISE CONCERNS AMID CORONAVIRUS OUTBREAK,  [thelastamericanvagabond.com], autor WHITNEY WEBB, z dn. 30.01.2020

Ripsonar News

error: Content is protected !!