Jesse Ventura o kontroli broni w CNN

Jesse Ventura w programie Piers Morgan w CNN o dostepie do broni w USA.

17.09.2012 w CNN Jesse Ventura gościł w programie Piersa Morgana. Tematem spotkania był dostęp, a raczej zakaz dostępu do broni dla populacji amerykańskiej, lansowany przez Morgana.

Jesse Ventura zachował zimną krew. Odpowiadał na argumenty przytaczane przez prowadzącego, nawet gdy ten dyskredytował je i wyśmiewał. Koniec końców finisz Ventury był jednak powalający. Na pytanie do widowni, kto podziela zdanie Ventury aplaus był jednogłośny, a mina Piersa bezcenna:)

„…gdy byłem na Filipinach, Ferdinand Marcos wprowadził stan wojenny i ogłosił siebie dyktatorem. Pierwszą rzeczą, którą on zrobił był nakaz zwrotu wszystkiej broni cywilnej pod rygorem kary śmierci. Dlaczego dyktator miałby to robić? Dlaczego uczynił to w pierwszej kolejności jako dyktator, aby rozbroić naród? Druga poprawka istnieje nie dla myślistwa czy wędkarstwa, jak to się mówi. Gdy nie polujesz albo nie wędkujesz, nie możesz zdobyć pożywienia. Ta poprawka istnieje po to, aby umożliwić obywatelom własną obronę, jeśli ich rząd stanie się despotycznym. Moim zdaniem, to jest bardziej istotne, niż wszystkie zgony z powodu broni, bo broń jest jedynie narzędziem…” – Jesse Ventura

 Jesse Ventura o kontroli broni w CNN

Cały wywiad możecie znaleść tu: Jesse Ventura vs. Piers Morgan on CNN Sept.17th, 2012 (Full Length Interview)

Żródło: Piers Morgan get destroyed by Jesse Ventura on Gun Control

Tłumaczenie: Ripsonar

error: Content is protected !!