Baron kokainowy Pablo Escobar wspólpracował z CIA

Każdy wie, kim jest Pablo Escobar.  To:

„…kolumbijski baron narkotykowy, który stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie dzięki przemytowi kokainy do USA i innych państw. Według rządu USA i Kolumbii, mediów i opinii publicznej, był jednym z najpotężniejszych, a jednocześnie najbardziej bezwzględnych i brutalnych baronów narkotykowych w historii. Nazywano go „Królem Kokainy”. Był jednym z najbogatszych kryminalistów w historii, z około 30 miliardami dolarów majątku, we wczesnych latach 90. XX wieku” [1]

Czego ludzie nie wiedzą to to, iż współpracował z CIA!  Dlaczego? Ujawnił to syn Pabla, Juan Pablo Escobar, twierdząć, że jego ojciec pracował dla CIA, sprzedając kokainę, aby pomóc CIA finansować nielegalne wojny w Ameryce Łacińskiej.  Syn Escobara jest również powiązany z CIA i DEA w ramach globalnego spisku handlu narkotykami. Niektórzy mówią, że rząd USA nigdy tego nie zrobi. Ale prawda jest taka, że to co mówi syn Escobara zgadza się z tym, co potwierdzają inne dowody:

  • W latach 90-tych odkrył ten proceder dziennikarz Gary Webb

„Ludzie którzy pracowali dla zespołu CIA byli odpowiedzialni za sprowadzenie tej kokainy do Los Angeles, co przyczyniło się do epidemii kokainowej.”

W 2000 r. Webb został znaleziony z dwoma ranami postrzałowymi w głowie. Jego śmierć została uznana jako samobójstwo!

  • 2007 r. ujawniono, że jeden z samolotów CIA rozbił się z 4 tonami kokainy na pokładzie.
  • 2014 r. CIA złapano na prowadzeniu miliardowych transakcji z kartelami.

Inni informatorzy świadczyli o tym samym.

Jestem byłym detektywem wydziału narkotykowego policji Los Angeles, pracowałem w Południowo- środkowym Los Angeles i powiem Panu, Panie Deutsch, że od dłuższego czasu agencja dostarcza narkotyki do tego kraju.

2 grudnia 1993 Pablo Eskobar zostaje zlikwidowany na terenie swojej willi w Kolumbii. [2]

Żródło: US Government

Dodatkowe informacje:

======================================

  1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pablo_Escobar
  2. http://www.businessinsider.com.au/who-killed-notorious-drug-kingpin-pablo-escobar-heres-what-we-know-2015-9
error: Content is protected !!